Scroll Top
salvei & palo santo kasutamine
taimedega puhastamine kui rituaal

Taimed on olnud läbi aegade olulisel kohal ravitsemisel, puhastamisel ning rituaalides. Selleks on eri viise ning üheks neist on nende põletamine ja sellest tekkiva suitsuga tossutamine.

Kuigi salvei ja palo santo on meie jaoks eksootilised taimed, võib öelda, et nad on võitnud inimeste südamed üle kogu maailma.

Neid kasutatakse ruumide, enda aura ja väeesemete puhastamiseks; erinevatel rituaalidel ja energiaseanssidel; aga ka endas vaimse selguse loomiseks ning loovuse tõstmiseks.

Isiklikult kogemusest võiksin jagada, et kui on tõsisemat sorti puhastust vaja, kasutan salveid, aga kui vajan mõtteselgust, eelistan palo santot. Selliste asjadega tuleb alati leida endale sobivaim- mis sobib ühele, ei pruugi olla teise lemmik ja vastupidi.

salvei

…on olnud indiaanlaste püha taim aastatuhandeid. Nad on kasutanud seda erinevatel spirituaalsetel, meditsiinilistel ja praktilistel viisidel. Paljudele pärismaalastele on salvei suur osa nende elust. Usutakse, et salvei põletamisest eralduv suits aitab kanda palveid Loojale, samal ajal puhastades negatiivsust ja madalaid energiad, jõude, mõjutusi, emotsioone ning mõtteid.

Valge salvei viiruk puhastab õhku, sest salvei taimel on lisaks energeetilisele puhastusele ka antibakteriaalne toime. Indiaanlased põletasid salvei taime, et tugevdada vaimset selgust. Selle teraval ja läbitungival suitsul on meelele ja mõtetele puhastav efekt, mis toob välja teravama teadlikkuse. Nõnda mõjub salvei soodsalt ka loovale tegevusele ning keskendumisvõimele.

Salvei on väga maagiline taim, mis töötab mitmel erineval tasandil. Usutakse, et salvei suits tervendab, kaitseb ja puhastab vaimu, hinge ja emotsionaalset keha. Õppides tundma salvei taime vaimu, on meil võimalik avaneda kõrgematele teadmistele ja tarkustele.

Salvei aitab kaasa ka negatiivsete ioonide vabastamisele (loe ioonide kohta lähemalt meie Päeviku blogipostitusest “Miks on oluline viibida looduses“).

Salvei | Koidukum
palo santo

…saadakse palo santo-nimelise puu langenud oksadest, mis kasvavad eelkõige Lõuna-Ameerikas ning mõndades Kesk-Ameerika piirkondades. Palo santo kuulub tsitruliste perekonda ning on suguluses viirukipuu ja mürriga. Tal on puidune lõhn, milles on tunda mändi, sidrunit ja münti. Hispaania keelest tõlgituna tähendab palo santo “püha puud”.

Palo santot nauditakse üle kogu maailma tänu tema energeetilisele puhastamisoskusele ja tervendavale toimele, mis sarnanevad salveile ja seedrile.

Ta on tugev ravim, mis on võitnud inimeste südamed tänu oma võimele hoida energiad maandatuna ja selgetena. Palo santo annab välja ergutavat aroomi, mis tõstab meie vibratsiooni meditatsiooniks ja lubab sügavamat kontakti Allikaga/Kõiksusega.

Usutakse, et palo santo edendab loovuse voolamist ning toob head õnne neile, kes on avatud selle maagiale.

TERVENDUS

Palo Santot on traditsiooniliselt kasutatud külmetus- ja viirushaiguste sümptomite, astma, peavalu, ärevuse, depressiooni, põletike leevendamiseks, stressi ja emotsionaalse valu alandamiseks jne.

Palo santo eeterlik õli on ka tõhus abitervendaja aroomiteraapias ja massaažis. Suurepärane rahustamaks immuun- ja närvisüsteemi haigustest paranemisel.

kasutusvõimalused

 • Kristallide & väeesemete (Taro kaardid, unenäopüüdjad jne) puhastamine
 • Kodu & iseenda aura energeetiline puhastamine
 • Ruumide väestamine tossuga
 • Õhu puhastamine pisikutest (nt. viiruse/haiguse korral)
 • Mõlematest taimedest on tehtud ka eeterlikud õlid
 • Salveist saab teha teed
 • Salvei & palo santo viirukid
 • Auraspreid pihustamiseks ruumi ja enda energiavälja
 • Salvei lehti saab kasutada kaitsekomplektides (nt. autosse)
 • Kuivatatud lehti purki panna
 • Rituaalide läbiviimiseks
 • Selguse ja loovuse tõstmiseks

juhend

1
Süüta salvei tõrvik või palo santo pulk (viimast hoia 45-kraadise nurga all ning lase sel veidi leegitseda). Kustuta siis põlev leek ära, et tõrvik või pulk jääks tossama.
2
Tossuta esemeid/ruumi/enda aurat. Ruumi puhastades alusta välisuksest ning liigu päripäeva mööda seinu, erilist tähelepanu pööra nurkadele. Enda puhastamisel alusta jalataldadest ning liigu ülespoole. 
3
Hea oleks juurde öelda taotlus või palve, vabas vormis (vaata näidiseid allpool).
Usalda enda intuitsiooni, kui kaua kuskil ja midagi tossutada! See ei ole täppisteadus 🙂
KRISTALLIDE & VÄEESEMETE PUHASTAMINE

Kui Sul on palju kristalle, on väga mugav neid salvei või palo santo tossuga puhastada. Lihtsalt tossuta õhku nõnda, et see leviks kõikjale kivide vahele.
Samamoodi teha teiste väeesemetaga (sauad, unenäopüüdjad jne).

NIPP: tossu aitab väga hästi levitada linnusulg või nendest tehtud lehvik!

ENDA PUHASTAMINE

 

Tee päripäeva ringe ümber iseenda, sh jalataldade. Võib juurde öelda vabas vormis puhastava mantra/palve, inspiratsiooniks allpoololev:

“Puhastan ennast kõigest, mis mind enam ei teeni, puhastan ennast vanast ja ebavajalikust! Olen täidetud puhtast ja mõjutamata valgusest ja energiast!”

RUUMI PUHASTAMINE

 

Alusta ruumi puhastamist välisuksest, liikudes päripäeva mööda ruumi/kodu. Erilist tähelepanu pööra nurkadele, sinna kipub kogunema seisev energia. Tossuta ruumi ja lase suitsul levida kõikjale. Võib juurde öelda vabas vormis puhastava mantra/palve, inspiratsiooniks allpoololev:

“Ma puhastan selle ruumi vanast, negatiivsest ja mittekasulikust.
Olgu see ruum täidetud puhta valguse ja energiaga!”

NB. Puhastamisrituaale võib kohandada endale sobivaks! Ole loov!

TÄHELEPANU!!!

 

Kuna tegemist on tulega, siis manitseme teid ettevaatlikkusele! Salvei tõrvikut põletades kipub langema väikseid söestunud lehti, aga need võivad olla ka veel hõõguvad. Seetõttu soovitame kasutada salvei põletamisel kuumakindlat alust- selleks võib olla kaunis teokarp, aga ka tavaline taldrik.

Ärge jätke salveid ega palo santo pulka ilma järelvalveta tossama! Veenduge, et toimetuste lõpus kustutate need ära või kui soovite pikemalt lasta neil tossata, olge ise läheduses.

 

Ohutut põletamist! 🙂

etEstonian