Miks on oluline viibida looduses

See on paljudele meist ilmselge, me isegi ei mõtle sellele, miks. Aga samas on tänapäeva urbaniseerumise ajastu inimesed tihti looduskauged. Meid kimbutavad stress, väsimus, tervisehädad jne. Muresid lahendatakse kõiksugu sünteetiliste vitamiinide ja ravimitega.

Selles postituses tahan kildudeks võtta, MIKS on oluline viibida võimalikult palju looduses ja KUIDAS see täpsemalt meid aitab.

Esiteks tahan tähelepanu juhtida asjaolule, et meil siin Eestimaal on üsna puhas loodus. Meie õhk ei ole nii saastunud, et oleksime sunnitud kandma tänavatel maske; meie rannaribad ja veekogud ei ole täitunud prügilaadungitega; meil on liigirikas ja võimsate raviomadustega taimestik. Meil on siin palju häid võimalusi loodust nautida- rabarajad, allikad, Läänemeri, metsad…meid on õnnistatud kauni ja väeka maalapiga!

Jägala juga Koidukuma maagiamaailm
Jägala juga (pilt erakogust)

 

NEGATIIVSED & POSITIIVSED IOONID

Me tahame olla tasakaalus, kuid tänases elukeskkonnas ja maailmas ümbritseb meid nii palju tehnoloogiat, elektrit ja saastatust, elektromagnetvälju ja tehislikkust, et me oleme äärmiselt tasakaalust väljas. Me oleme pidevalt ümbritsetud “nähtamatute jõudude” poolt, mida kutsutakse ioonideks. Iooniks nimetatakse positiivse või negatiivse laenguga aineosakest, mis moodustub aatomist või aatomite rühmast. Aatom ise on laenguta osake, kuid kõik elemendid looduses ei taha aatomitena püsida, sest see ei ole neile energeetiliselt kasulik. Kui aatom loovutab või liidab elektroni, ei ole ta enam neutraalne, vaid omandab laengu. Kui aatom liidab elektrone, tekib temast negatiivse laenguga ioon- anioon. Kui aatom loovutab elektrone, tekib temast positiivse laenguga elektron- katioon.

Iga osake, mis sisaldab endas elektrilaengut, mõjutab meie tuju, tervist ja üldist heaolu. Keskkonnasaastatus, tolm, suits ja elektroonikaseadmed toodavad rohkelt positiivseid ioone. Teadusuuringutes on täheldatud, et rohkelt positiivsete ioonidega täidetud ruumides (nagu kontorid) on olnud palju negatiivse sisuga tagasisidet enesetunde kohta; samas kui nende inimeste teadmata paigaldati ruumidesse negatiivseid ioone eraldavad seadeldised ehk ionisaatorid, tulemused paranesid (ionisaatori kohta saab lugeda nt siit: http://kvaliteetkliima.ee/kasulikku/mis-on-ohuionisaator-2/).

Negatiivseid ioone tuntakse seetõttu ka nime õhuvitamiinide all. Kõige rikkalikumad on liikuvad veekogud nagu kosed, jõed, meri ja ookean, aga ka vihma- ja äikesetormid. Ka taimestik toodab negatiivseid ioone, lisaks puhastavad nad Maa atmosfääri.

Me tahame olla tasakaalus, sest see toob endaga kaasa positiivseid tulemusi biokeemilistes reaktsioonides. Tõuseb serotoniini (nn õnnehormooni) tase ja see on alati hea, sest see toob omakorda kaasa stressi alanemise ja energia tõusu.

Suur kogus negatiivseid ioone looduslikes paikades seletab osaliselt, millest tuleneb meie hea enesetunne, kui me viibime näiteks kose läheduses või jalutame rabas. Meie sissehingatavat õhku mõjutab tugevalt selles sisalduv ioonide arv:

 • Suured kosed > 100.000/cm3
 • Mäed/mägismaad > 70.000/cm3
 • Mere lähedus > 5.000/cm3
 • Mets/taimestik 1.000 – 2.000/cm3
 • Suurlinnad 200/cm3
 • Suletud ruumid 100/cm3
 • Õhukonditsioneeriga ruumid 0 – 25/cm3

Minimaalsed tingimused tervisliku keskkonna jaoks: 1.000 – 2.000/cm3. Mida kõrgem on anioonide arv, seda puhtam, värskem ja tervislikum on õhk.

 

INIMENE JA LOODUS ON ÜKS

Inimene, nagu kõik elusolendid, ei tohiks kaotada kontakti loodusega. See on loodus, mis annab meile vajaliku energia, taastab tugevuse ja säilitab hea tuju. Looduse kasulik mõju inimesele on vaieldamatu. Loomulik rahustav toime saavutatakse esiteks õhu puhtuse ja negatiivsete ioonide rohkuse tõttu. Olles männimetsas, joa või purskkaevu lähedal, tunneme end eriti hästi; me saame tõeliselt lõõgastuda ja tunda kiiret elavnemist.

Pole ime, et tänapäeva suuremate linnade elanikud, kes tunnevad sageli puhta ja värske õhu puudumist, soovivad nädalavahetustel linnast välja saada, taastada end looduse energiaga. Reeglina puhkame me “tsivilisatsioonist lahkudes”, minnes metsa või mere äärde, et saada jõudu ja taastada oma tervist. Mida rohkem negatiivseid ioone õhus, seda parem on meie tervis: peavalu leeveneb, väsimus kaob, mõtted muutuvad positiivsemaks- oleme taas valmis oma maailma sügavalt ja täielikult tajuma.

Võsu (pilt erakogust)

 

Me saame ka oma tubases olustikus, kas siis kodus või töökohas, luua paremat keskkonda. Mõned lihtsad viisid selleks on:

 • voolava vee saab luua purskkaevuga, on olemas ka sellised väikesed, nö lauapurskkaevad;
 • potitaimede ja -lillede paigutamine ruumi;
 • Salvei tõrvikuga tossutamine;
 • puhastavate kristallide asetamine ruumi (nt šungiit, ametüst, must turmaliin ja suitsukvarts);
 • soolalambi põletamine (mis on samuti oma olemuselt kristall);
 • aga ka eelpoolmainitud ionisaatori abiga.

Olgem terved!

 


Artiklit aitasid koostada:

Sertifitseeritud kristallterapeudi kursus, Hibiscus Moon Crystal Academy, www.hibiscusmooncrystalacademy.com;

Artikkel “Tervis õhust”, Lyudmila Denisenko, https://et.beebopcafe.com/?p=4093

Loeng “Ioonide teke aatomitest”, http://www.miksike.ee/docs/elehed/8klass/elemendid/8-4-18-1.htm

Artikkel “Negative Ions: More Scientific Research” https://www.negativeiongenerators.com/negativeionsresearch.html

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.