Nahast käevõru maopeaga #3 | Koidukuma disain

18,50 21,00 

mustast ja pruunist punutud naturaalnahast käevõru maopea-kujulise kinnitusega koidukuma disain.

MADU/ USS on ammustest aegadest olnud müstika ja salapära sümbol.

 
Paljude rahvaste iidsetes müütides on madu kujutatud maakera ümber keerdununa selle kaitseks. Rõngasse keerdunud madu, kes hoiab oma sabaotsa suus, sümboliseerib igavikku, uuestisündi, pidevat uuenemist. Tihti esineb ta ka pühamute kaitsjana.
 
Maole omistati erilist tarkust, maagilisi võimeid ja kaitsvat väge.
 
Madu/ uss on eesti usundis hingeloom. Usuti, et inimese hing elab pärast surma edasi looma, linnu või putukana. Mürgita ussides on läbi sajandite nähtud surnute siirdhingi.
 
Ussi kasutatakse ohtrasti rahvameditsiinis. Ussirohi ja -tõmmis pidid andma abi kõiksuguste hädade vastu. Ussituhka tarvitati paha sõna, kurja silma ja üleaisalöömise vastu.
/Allikas: voru.eelk.ee.sonaraamat/
 
Madu iseloomustatakse kui nutikat, sihikindlat ja tarka looma. Hiina astroloogias on mao tähemärgi all süninud inimesi peetud tarkadeks, paindlikekes, elegantseteks, aga ka salakavalateks, kes oma teravat mõistust kasutavad enese hüvanguks. Maod on tugevalt oma perekonnaga seotud, hoolitsevad pühendunult selle eest ja on tavaliselt liidrid.
 
Madu on elutarkuse, tugevuse, igavikulise, uuestisünni ja viljakuse sümbol, kaitseb kurjuse ja pahatahtlikkuse eest, Mao sümbolit kasutatakse palju nii rõiva-, ehte- kui kujutavas kunstis, tänapäeval ka tätoveeringutes.

Mustast ja pruunist punutud naturaalnahast käevõru meenutab maonaha mustrit. Maopeast ja sabast kinnitusega on lihtne käevõru käele sobitada ning avada.

Toote lisainfo

Materjal: punutud naturaalnahk laiusega 1 cm, hõbedane maopea-kujuline metallist kinnitus 2 x 1 cm; käevõru saab tellida kuues pikkuses: 16 cm, 17,5 cm, 19 cm; 20,5 cm, 22 cm, 23,5 cm

Jaga:
Lisainfo
Suurus

16 cm, 17,5 cm, 19 cm, 20,5 cm, 22 cm, 23,5 cm

Lisatud ostukorvi Vaata ostukorvi Kassa
Lisatud soovinimekirja Vaata soovinimekirja
Eemaldatud soovinimekirjast