Scroll Top

KAITSVAD SÜMBOLID AMULETTIDEL: HAMSA & NAZAR

Pilt: Freepik

Spirituaalsed sümbolid on kujutised, märgid või sümboolika, mis omavad sügavat tähendust ja tähtsust erinevates usundites, kultuurides ja spirituaalsetes praktikates. Neid sümboleid kasutatakse tihti, et väljendada ideid, väärtusi ja sügavamaid tõdesid ning neil võib olla palju erinevaid tähendusi sõltuvalt kontekstist ja kultuurist.

Igas kultuuris võib neil olla oma eriline tähendus ja sügavus ning inimesed võivad neid kasutada meditatsiooniks, eneseavastamiseks või kultuurilise identiteedi väljendamiseks.

Kaitsesümbolid on sümbolid, mida inimesed kasutavad erinevates kultuurides ja uskumustes, et end kaitsta negatiivsete energiate, halva õnne või kurjuse eest. Need sümbolid usutakse omavat võimu hoida eemal negatiivsust ning tuua õnne ja kaitset.

Kaitsesümbolid varieeruvad kultuuriti ja usunditi ning neid kasutatakse inimeste ja nende vara kaitsmiseks. Mõned inimesed kannavad neid sümboleid enda külge, paigutavad kodudesse või autodesse või kasutavad meditatsiooni ja rituaalide osana, et tõrjuda negatiivsust ja tuua kaitset. Oluline on meeles pidada, et nende sümbolite tähendus võib olla subjektiivne ja varieeruda inimeste uskumuste ja kultuurilise tausta alusel.

Pilt: internet

hamsa käsi

Hamsa käsi, mida tuntakse ka kui “Fatima käsi” või “Miriam käsi”, on iidne ja universaalne kaitsesümbol, mis on pärit Lähis-Idast ja Põhja-Aafrikast. Seda sümbolit leidub erinevates kultuurides ja religioonides ning see on tuntud oma kaitsevõime ja õnnetoovate omaduste poolest.

Sellel sümbolil on käe kuju, tavaliselt avatud käsi, kus peopesa ja viis sõrme on selgelt nähtavad. Sõna “hamsa” pärineb araabia keelest ja tähendab “viis”, viidates viiele sõrmele käel.

  • Kaitse: Hamsa käsi on tuntud oma kaitsevõime poolest. Inimesed kannavad seda ehetena või riputavad selle koduustele, autodesse või muudesse kohtadesse, et kaitsta ennast negatiivsuse ja kurja eest.
  • Õnn: Hamsa käsi sümboliseerib ka õnne ja heaolu. Paljud usuvad, et see toob endaga kaasa head õnne ja positiivsust.
  • Kultuuriline identiteet: Hamsa käsi on tugevalt seotud Lähis-Ida kultuuriga ja seda kasutatakse sageli identiteedimärgina, eriti juudi ja araabia kogukondades.
  • Amuletid ja ehted: Hamsa käsi võib olla kantud kaelakeedel, käevõrudel ja muudel ehetel, et kanda selle kaitse- ja õnnevõimet endaga igapäevaselt.
  • Kunst ja dekoratsioon: Hamsa käsi motiive võib leida kunstis, kodukaunistustes ja paljudes muudes dekoratsioonides.

Hamsa käsi on mu totaalne lemmik!
Kannan seda pea igapäevaselt endaga ripatsina kaelas ning mootorratta külge on ka üks riputatud.

Hamsa teeb minust justkui superkangelase!

 

-Lena Indigo

Helene & Hamsa
MÕNED MEIE E-POES OLEVAD HAMSA KÄE SÜMBOOLIKAGA TOOTED:

Hamsa käe väele on väga sarnane teinegi sümbol- järgnevalt kirjeldatud Nazari silm ning tihtilugu on need kaks ehetes ja aksessuaarides ka ühendatud.

Nazari silm

Nazari silm, mida tuntakse ka kui Nazari käsi või Nazari amulett, on kaitsev sümbol, mida kasutatakse eriti Lähis-Idas ja Vahemere piirkonnas, et kaitsta negatiivsete energiate ja kurja silma eest. See sümbol on laialt levinud erinevates kultuurides ja uskumustes, eriti Türgis, Kreekas, Hispaanias ja Iisraelis.

Nazari silma kujutab endast sageli silma kuju, mille keskel on tumesinine või türkiissinine ring valgel taustal. See sinine ring on ümbritsetud valge või kuldse raamiga ning seda ümbritsevad mõnikord muud geomeetrilised kujundid ja mustrid. Silma sinine värv on eriti oluline, sest usutakse, et see neutraliseerib kurja silma negatiivset energiat.

Nazari silma kasutamisel on mitu eesmärki ja tähendust:

  • Kurja silma eemale tõrjumine: Nazari silma peamine eesmärk on kaitsta inimesi ja nende vara kurja silma ehk negatiivsete pilkude ja kadeduse eest. Usutakse, et see amulett neelab kurja energia ja hoiab kandjat kahju eest.
  • Kaitse reisidel: Nazari silma võib kasutada ka reisidel kaasavõetava amuletina, et kaitsta ennast ebasoodsate olukordade eest.
  • Kingitused ja ehted: Nazari silma kujutist leidub erinevates ehetes, võtmehoidjates ja kodukaunistustes ning neid antakse tihti kingitustena kaitse ja õnne soovina.
  • Sisustuselement: Nazari silma kujutist võib leida ka kodu kaunistuses ja talismanides, et tuua kaitset ja õnne kogu majapidamisele.

Pilt: internet

VAATA NAZARI SILMAGA TOOTEID:

isiklik kogemus

Just Nazari kaitsva silmaga on mul üks “müstiline” lugu jagada: nimelt oli mul autos elevandi kujukeste ning Nazari kaitsva silmaga kett. Kuna seda ei olnud kuskile riputada, asetasin ta lihtsalt käigukangi ümber, mis sinna ka jäi ja minuga ringi sõitis. Ühel päeval ketti kätte võttes avastasin aga, et see oli mitmeks tükiks purunenud! Kuidas?? Ta ju lihtsalt lebas seal, käigukangi ümber…? Metall võib küll aja jooksul mureneda, aga arvestades selle asendit ja teisi faktoreid, ei saanud see nii juhtuda.

Kett oli mind aga kaitsnud ohtlikus olukorras ja seetõttu oligi purunenud. Tänasin amuletti tehtud töö eest ja paigaldasin autosse uue.

Tänava- ja teedeliiklus on kahtlemata üks ohtlikemaid, kus toimub palju õnnetusi. Alati ei aita see kui ise ollakse tähelepanelik ja reegleid järgiv, kui keegi teine seda ei ole.

Loomulikult ei saa panna kogu vastutust amulettide ja sümbolite peale, vaid tuleb ise silmad lahti hoida (ka kuklas) ja see kehtib kõikide liiklusvahendite kasutamise puhul, kaasa arvatud kondimootori.

Kasutage julgelt oma kodudes, sõiduvahendites, töö juures ning endaga kaasas kaitsvaid kive, sümboleid ja ehteid. Need väikesed abinõud on suure väega ning lihtne viis, mida saame enese ja teiste kaitseks kasutada- nad pakuvad meile turvatunnet. Hirmul on ligitõmbav jõud; kui amuletid ja kristallid aitavad meil end aga turvaliselt tunda, ei tõmba me ka hirmuenergiaga endale ohtlikke olukordi ligi.

Öeldakse, et kõik toimib kui on ainult usku. Meie Koidukumas usume, et need võimsad sümbolid toimivad ja seda on teinud ka paljud teised inimesed nii ajaloo jooksul, kui ka tänapäeval. Amuletid on loodud meid kaitsma ning nende sümbolitele on tähenduse andnud inimesed ise. Leia endale sobiv ning laadi teda oma isikliku väega- ja ta teeb Sinu heaks oma tööd. Puhas maagia!

Originaalis on see kirjatükk avaldatud 04.07.2016, kuid saanud värskenduse ja täienduse 10.09.2022.

Postitust aitas kokku panna Chat GPT.

Leave a comment

etEstonian