Scroll Top

7 VIISI KODU ENERGEETILISEKS PUHASTUSEKS

postitus

energeetiline puhastus on oluline

Kuigi kevad on selline aeg, kus tekib loomulik tung viia läbi suurpuhastus, siis kodu energeetiline puhastus peaks olema regulaarne toiming, justnagu tavapärane koristuski.

Mida tähendab „energeetiline” kodu puhastamine?

Koidukuma sõbrad teavad, et maailm ei ole vaid selline, mida silmaga näha saab. Maailm on meid ümbritsev ja ühendav energia, igal elusolendil ja ka asjal on oma energeetika. Energeetika võib olla puhas, kõrgelt vibreeriv, aga ka tume, blokeerunud, madalate vibratsioonidega. Puhas energeetika paneb meid ennast hästi tundma, must aga ilmselgelt halvasti. Väike näide selle toimimise paremaks illustreerimiseks: kui sul on kodu täis kõikvõimalikku kraami aegade algusest peale, mis kõikjal laiali vedeleb; toad koristamata ning praht ja tolm mööblil ilutsemas- selline kodu on ka energeetiliselt räpane, sest seal on kuhjunud kõikide nende asjade ja situatsioonide energia.

Ka kogetud emotsioonid- viha, kurbus, lein- jäävad meie koduseinade vahele. Kui soovid, et sinu elu oleks lihtne ja mitte kuhjatud üle keeruliste olukordadega, tuleb aeg-ajalt vabaneda aegunud asjadest (ja siinkohal ei räägi ma toiduainetest!); näiteks eelmiste suhete vidinatest või riiestest/aksessuaaridest, mida pole juba aastaid kantud ning anda kodule uus hingamine ja eemaldada vanad seismajäänud energiad.

Puhas, kõrgelt vibreeriv, asjadest mitte ülekuhjatud kodu pole aga mitte ainult silmale ilus vaadata, vaid on ka hingele hea. Meie energia tunnetab kodu energiat- ehk olete isegi märganud, kuidas mõne inimese kodus on kuidagi eriti hea viibida ja mõne teise inimese kodus jällegi üldse mitte.

Kuidas teha oma kodus „energeetilist puhastust”?

Ma usun, et paljud teist teevad seda juba intuitiivselt ise!

Kas põletad kodus küünlaid või viirukeid? On sul ehk soolalamp? Kristallid?
Need on juba suurepärased sammud oma kodu vibratsioonide tõstmiseks! Kes on kristallidega hästi sina peal, avastab allpoolt palju kristallide puhastamise võimalusi, mis kohalduvad ka kodu puhastamisele.

Loe altpoolt 7 viisi kohta, kuidas erinevate spirituaalsete vahenditega lihtsa vaevaga puhastust läbi viia.

1. Kodu koristamine

…selle kõige otsesemas mõttes on loomulikult hea viis energeetilise puhastusega algust teha- puhas kodu, puhas energia. Mida ökoloogilisemaid puhastusvahendeid kasutad, seda mõnusam tuleb ka enesetunne. Kemikaale sisse hingates ei tee sa kahju mitte ainult oma tervisele, vaid ka oma energeetikale. Milliseid looduslikke koristusvahendeid kasutada, loe näiteks siit artiklist: http://www.bioneer.ee/eluviis/tarbimine/aid-14393/Universaalne-puhastusvahend-sooda-
Pese kindlasti ära aknad, et päikesevalgus saaks sealt maksimaalselt sisse paista. Viska ära kraam, mida pole aastaid kasutanud, tee korda kapid ja panipaigad.
Korrapärane kodu=korrapärane elu. Lihtne ja loogiline!

2. Sool

Teatavasti on soolal kristalliline struktuur (muide soolaga saab ka kristalle puhastada!), ehk siis ta on fantastiline vahend negatiivse energia neelamiseks.
Siinkohal on taas oluline mõista, et tuleb kasutada naturaalset meresoola (või roosat Himaalaja soola) ja mitte tavaliselt iodiseeritud soola- nimelt on esimene looduslik, muutmata struktuuriga aine ning teine töödeldud. Energeetilisest seisukohast on kõik loomulik alati parem!

Et oma kodu tõeliselt puhtaks saada vanadest energiatest ja emotsioonidest, võta meresool ning raputa seinade äärde, kindlasti nurkadesse. Alusta välisuksest ning hakka liikuma mööda seinu kellaosuti suunas, kuni jõuad taas välisukseni. Lase soolal seal seista vähemalt 24 tundi ning imada endasse kõik negatiivne. Kui oled valmis soola ära koristama, pühi see kokku endale sobiva taotlusega stiilis „eemaldan oma kodust kõik negatiivse ja vana, mis mind enam ei teeni”.
Oluline on soolast koheselt vabaneda- ära viska seda prügikasti, mida pole plaanis lähipäevadel välja viia või ime tolmuimejasse, mille kotti vahetad alles 2 nädala pärast. Hea viis on see näiteks tualetipotist alla lasta või koheselt välja prügikasti viia.
Raputa soola veeämbritesse ning puhasta sellega ka põrandaid ja seinu.

Hea viis soola puhastava toime kasutamiseks igapäevaselt on puistada seda küünlahoidjasse ning asetada sinna peale põlema küünal.

3. KÜÜNLAD & VIIRUKIDNo mis saab veel parem viis olla kui küünalde põletamine kodus? See tegevus on ju puhas nauding iseenesest, luues soojust ja hubasust.
Ja justnimelt küünal ise on tugev puhastaja tänu enda tule-elemendi energiale.

Kodu puhastamiseks soovitame kasutada valgeid küünlaid, sest need sümboliseerivad puhastust. Valge sisaldab endas kõiki spektri värve ja on seotud kuuga, seetõttu on nad enimkasutatud kaitsvate rituaalide ja puhastusprotsesside ajal.

Põleta suurpuhastuse ajal kodu keskmesse või igasse tuppa eraldi asetatud süüdatud küünal (küünlad) lõpuni ära ning naudi küünlavalgust ja selle puhastavat toimet ka igapäevaselt. Kõige parem on endale muretseda looduslikust vahast (mesilas-/soja-/jms) küünlad, mis põledes ei erita sinu koju toksilisi aineid.

Viirukid on õhuelemendi esindajad ning nendest erituv suits toimib puhastajana. Käi viirukiga läbi kogu oma kodu ning pööra erilist tähelepanu toanurkadele ja välisukse puhastamisele. Kui kasutad koonust, aseta see kordamööda erinevatesse tubadesse põlema.

4. SALVEI & PALO SANTO

Salvei on väga populaarne rituaalitaim, millel on tugevad puhastavad omadused.

Valge salvei viiruk puhastab õhku, sest salvei taimel on lisaks energeetilisele puhastusele ka antibakteriaalne toime. Indiaanlased põletasid salvei taime, et tugevdada vaimset selgust. Selle teraval ja läbitungival suitsul on meelele ja mõtetele puhastav efekt, mis toob välja teravama teadlikkuse. Nõnda mõjub salvei soodsalt ka loovale tegevusele ning keskendumisele.

Salvei on väga maagiline taim, mis töötab mitmel erineval tasandil. Usutakse, et salvei suits tervendab, kaitseb ja puhastab vaimu, hinge ja emotsionaalset keha. Õppides tundma salvei taime vaimu, on meil võimalik avaneda kõrgematele teadmistele ja tarkustele.

Salvei aitab kaasa ka negatiivsete ioonide vabastamisele (loe ioonide kohta lähemalt meie Päeviku blogipostitusest “Miks on oluline viibida looduses“).

Alusta taas välisuksest ning hakka kellaosuti suunas ruume läbi „tossutama”. Liiguta tõrvikut nurkades üles-alla, sinna koguneb kõige rohkem seisvat energiat. Puhastusprotsessi teeb alati võimsaks juurdelausutud palve/taotlus.

Salvei | Koidukum

5. heli & muusika

Helil on vibratsioon ja mida kõrgem/puhtam heli, seda kõrgem vibratsioon!

Helide mõju kohta on tehtud huvitavaid katseid: näiteks pandud soolaterad metallplaadile, millele lastakse erineva sagedusega heli. Mida kõrgem sagedus, seda keerukamaid geomeetrilisi kujundeid hakkasid soolaterad looma. See ei ole mingi voodoo, see on teadus! Vaata videot siit: https://www.youtube.com/watch?v=wvJAgrUBF4w&ab_channel=brusspup

Oma kodu energeetika tõstmiseks võid panna mängima kindla sagedusega muusika (Youtubest leiab lõppematu valiku), kasutada ükskõik mis heliinstrumenti, Tiibeti laulvaid kausse, tingshasid, heliharki, trummi jne.

See ei ole mingi voodoo, see on teadus!

6. taimed

See ei tule ilmselt üllatusena, et taimed aitavad meie kodu puhastada- on nad ju hapniku tootjad!

Taimed on samamoodi nii silmailu andjad, kui head praktilised kaaslased. Olles killuke elavat Sinu koduseinade vahel, aitavad nad hoida kontakti loodusega, eriti linnainimestel.

Taimede kasvamine ja nende tervis sõltub Sinust, seega hoolitse nende eest hästi ja positiivsete mõtetega.

NB! Taimi saad energeetiliselt laadida omakorda kristallidega! Loe lisa meie postitusest siit.

Head taimed kodu puhastamiseks on eukalüpt, sidrun, apelsin ja rosmariin.

7. kristallid

Kõige magusaima tüki jätsime lõppu- ehk meie armsad kristallid!

Erinevad kristallid muudavad kodu õhkkonda erinevalt- nad võivad tuua rahustavaid laineid, täita toad armastusega või hoida üleval motiveerituse taset.

Meid huvitavad siinkohal puhastavad kristallid ja parim on meie meelest mäekristallTa on tugev aura puhastaja ning tema vibratsioon toob selgust kõikjale.

Aseta mäekristall kodu keskele, küünla kõrvale või selle ümber, kui Sul on neid mitu.
Veel on väga tubli abiline kaltsiit, mida muide leiab ka meie kodumaa kivistelt randadelt  ning ärgem unustagem kõrgete vibratisoonidega seleniiti, mis koju asetades loob harmoonilist õhkkonda.

Kodu on meie kindlus. Et seal valitseks hea sisekliima, ei piisa vaid füüsilisest koristusest – vaid tasub teha ka energeetilist. Paljud meist teevad seda juba intuitiivselt, põletades küünlaid ja viirukeid või kuulates kõrgsageduslikku muusikat. Kodu energeetiline puhastamine ei ole keeruline ning lisades selle juurde taotluse või palve, on see tegevus veelgi mõjusam.

Väekat kodude puhastamist!

etEstonian