Scroll Top

TŠAKRAD

ENERGIAKESKUSED ehk

TŠAKRAD

TŠAKRASÜSTEEM

Mis on tšakra?

Tšakrad on (üldiselt päripäeva) pöörlevad energiakeskused, igaüks oma kindla värvivibratsiooni ning ülesannetega. Iga tšakra kontrollib oma läheduses olevaid organeid ja kehaosi ning vastutab erinevate tunnete ja emotsioonide eest.

Tšakra nimetus tuleb iidsest sanskriti keelest ning tähendab otsetõlkes „ratast”. Kõige varasemalt on tšakratest olnud juttu hinduismis juba 6 sajandit enne Kristust, olles oluline osa ajurveeda õpetustest.

Tšakraid loendatakse alt ülespoole ning nad paiknevad keha keskjoonel, mööda selgroogu. Meie kehas on kokku 114 tšakrat, suuremaid ja väiksemaid, kuid me vaatleme lähemalt kaheksat peamist.

Erinevat sorti elusündmused, traumad, stress jpm tekitavad tšakrate töös blokeeringuid ning nad võivad muutuda ala- või üliaktiveerituks. Kummalgi juhul on erinevad sümptomid, mis sellest märku annavad. Heal juhul jõuab blokeeringuid kõrvaldada, kuni need veel emotsionaalsel tasandil on, halvemal juhul realiseeruvad need ka füüsiliste haigustena.

Inimestena ei toimi me ainult füüsilisel tasandil. Koosnedes aatomitest, oleme me tegelikult 99,99% tühi ruum. Me oleme energeetilised, mitmekihilised. Emotsionaalne ja füüsiline on omavahel lähedalt seotud- kui me oleme negatiivse olekuga, siis avalduvad sellised mõtted varem või hiljem ka ebameeldivate terviseprobleemidena.

Oleme koostanud ülevaatliku lehe, kus saad kätte põhilise info tšakrate kohta- kus nad asuvad, mis värviga resoneeruvad, mille üle need vastutavad ja sobivad kristallid nende tasakaalustamiseks.

Nii saad ise ennast aidata viia harmoonilisemasse seisu.

Nipp: sümpaatia ja ebasümpaatia teatud värvide osas annab märku tšakrate seisundist.

7 +1 TŠAKRAT

KROONTŠAKRA
spirituaalsus

Kristallisoovitused: mäekristall, skolessiit, tselestiit, lumikvarts, apofülliit, seleniit, valge kassisilm, moldaviit, helelilla ametüst

Asub pealael, nn krooni kohal ning resoneerub valge ja õrnlilla tooniga. Kroontšakra vastutab meie ühenduse eest universumiga, avab meid müstilisele tunnetusele, et kõik on üks- nii inimesed kui loodus ning laseb tunnetada elu pigem hinge- kui egopõhiselt.

Füüsilisel tasandil: pealagi, ajukoor, kolp, aju. Peavalud, migreen.

Tasakaalus kroontšakraga tunneme rahu, tasakaalu, mõistvust; me teame, mis on elu mõte. Me tunneme ühtsust ning tänulikkust.

Blokeeritud tšakra annab endast märku läbi apaatsuse, depressiooni, oskmatuse näha elu mõtet.

Üliaktiivne tšakra peegeldub aga spirituaalses küünilisuses, ennast teistest paremaks pidamises, teiste üle kohut mõistmises.

LAUBATŠAKRA EHK
KOLMAS SILM
teadlikkus

Kristallisoovitused: (tume)ametüst, lasuriit, lepidoliit, tšaroiit, lilla fluoriit, apatiit, labradoriit, lasuriit, kuntsiit.

Asub kulmude keskel, neist veidi kõrgemal ning resoneerub indigosinise ja lilla värviga.  Kolmas silm vastutab meie spirituaalsuse, intuitsiooni ning loovuse eest.

Füüsilisel tasandil: pea, nägu; sümptomiteks peavalud, iiveldus, nägemisprobleemid, unetus, ärevushäired.

Tasakaalus laubatšakra korral mõistame maailma kui tervikut- selle maist ning ebamaist poolust.

Blokeeritud tšakra korral oleme väga materiaalsed, toetume vaid ratsionaalsele mõtlemisele, ei näe läbi ühiskonna massihüpnooside.

Üliaktiivne tšakra väljendub aga infokülluses, reaalsustaju kaotamises ning psühholoogilises segadustundes, kui me ei suuda/oska end piisavalt maandada ja tasakaalustada kolmanda silma avanemisel.

KURGUTŠAKRA
kurgutšakra | Koidukuma
kommunikatsioon

Asub kõri lohus ning resoneerub (hele)sinise värvusega. Kurgutšakra vastutab kommunikatsiooni, oma tõe ja tunnete avaldamise ning kuulamisoskuse eest.

Füüsilisel tasandil: kael, kurk, õlad, suu, nina, kõrvad.

Kui tšakra on tasakaalus, oleme head ja vabad suhtlejad, me oskame end väljendada, rääkida, kuid ka kuulata.

Blokeeritud tšakra väljendub trotsis ütlemata jäänud asjade osas, äkilistes vihapursetes, kui miskit on kaua eneses hoitud ja/või väga vaikses ja tasases hääles.

Üliaktiivne tšakra võib aga kaasa tuua liiga valju hääle, teiste jutule vahelesegamise, oskamatuse kuulata ning kalduvuse näägutada ja öelda ebameeldivaid asju.

SÜDAMETŠAKRA
armastus

Kristallisoovitused: roheline aventuriin, malahhiit, peridoot, preniit, sammalahhaat, smaragd, serpentiin, roosa kvarts, rodokrosiit, roosa opaal, roosa turmaliin.

Asub rinnaku keskel ning resoneerub nii rohelise kui roosa värviga. Tegelikult on olemas ka “kõrgem südametšakra”, mis asubki südamekeskusest veidi kõrgemal, on tingimusteta armastuse keskus ja seetõttu ka õrna roosa värvi vibratsiooniga.

Füüsilisel tasandil: rinnak, süda, kopsud, ülaselg, abaluud, käsivarred ja käed.

Tasakaalus südametšakra väljendub avatuses, iseendale ja teistele armastuse jagamises, lahkuses ja headuses.

Blokeeritud tšakra väljendub kinnisuses, usaldamatuses, enda alaväärtustamises, enda mitte armastamises ja leinatundest mitte üle saamises.

Üliaktiivne tšakra aga avaldub ülehoolitsemises, märterlikkuses, liigselt asjade „südamesse võtmises“.

NABATŠAKRA EHK
PÄIKESEPÕIMIK
Päikesepõimiku tšakra
elurõõm, teotahe

Kristallisoovitused: tsitriin, tiigrisilm, püriit, piltjaspis, päikesekivi, kollane kaltsiit, mokaiit.

Päikesepõimiku tškara asub 4 sõrmelaiust nabast ülevalpool ning resoneerub kollase ja kuldse värvitooniga.  Päikesepõimik vastutab rõõmu, positiivsuse ja tahtejõu eest. Teda teatakse ka kui külluse keskust.

Füüsilisel tasandil: ülemised seedeelundid, sh magu, maks, diafragma, neerupealised ning immuunsüsteem.

Tasakaalus tšakra korral oleme lõbusad, energilised, täis indu ja pealehakkamist.

Blokeeritud tšakra avaldub jõetuse, huvipuuduse, pessimistliku ellusuhtumise ning depressiivsusena.

Üliaktiivne tšakra omakorda väljendub võimu- ja auahnuse, närvilisuse ning sõltuvuste läbi.

SAKRAALTŠAKRA
(seksuaal)energia, looming

Kristallisoovitused: karneool, oranž aventuriin, tuliahhaat, aprikoosahhaat, kaltsiit, tumekollane-oranžikas tsitriin (mis on saadud ametüsti kuumutamisest)

Asub 4 sõrmelaiust nabast allpool ning resoneerub oranži värviga. Sakraaltšakra alla kuulub loovus, seksuaalsus, kirg, nauding, paindlikkus ja voolamine.

Seksuaalenergia on loov energia (sellest algab elu) ning seetõttu juhib antud tšakra ka just igasugu loometööd.

Füüsilisel tasandil: alakõht, alaselg, suguelundid, põis, kuseteed ja neerud.

Tasakaalus sakraaltšakraga oleme loomingulised, mugavad oma seksuaalsusega ning energilised.

Kui tšakra on alaaktiivne, puudub meis mängulisus, vooluga kaasa minemine, huvi seksi vastu.

Üliaktiivne tšakra puhul võib tekkida vajadus kõike kontrollida, liigne vajadus rahuldada seksuaalseid ihasid.

JUURTŠAKRA
turvalisus, baasvajadused, kuuluvustunne

Kristallisoovitused: punane jaspis, punane korall, granaat, rubiin, punane mokaiit, mahagonobsidiaan, leopardjaspis, ahhaat.

Asub vaagnapõhjas lahkliha juures ning resoneerub punase värviga. Juurtšakra vastutab ellujäämisvajaduste eest- tema ülesanneteks on meie turvatunde, ühtekuuluvustunde ning baasvajaduste täitmise eest.

Füüsilisel tasandil: luustik, alaselg, vaagnaluu, jämesool, suguelundid.

Kui juurtšakra on tasakaalus, tunneme me end oma kehas mugavalt, ei ole me mures raha, tuleviku, töö vms pärast. Me tunneme end turvaliselt. Tunneme, et kuulume kuskile- olgu see pere, mõni sotsiaalne grupp, sõpruskond vms.

Blokeeritud juurtšakra väljendub pidevas muretsemises, hirmude tundmises, enda alavääristamises ja üksildustundes.

Üliaktiivne tšakra toob aga kaasa ahnuse, igasuguste muutuste vältimise, füüsilise ja psühholoogilise frigiidsuse.

MAATŠAKRA
ühendus emakese Maaga

Kristallisoovitused: must turmaliin, must ahhaat, hematiit, šungiit, ussinaha jaspis, bronziit, tektiit, laavakivi, magnetiit, suitsukvarts.

Asub ca 50-60 cm meie jalataldadest allpool ning resoneerub tumedate värvitoonidega- must, tumehall ja pruun. Maatšakra vastutab maandatuse eest- et meil oleks kontakt emakese Maaga, me ei hõljuks pilvedes ning suudaksime olla keskendunud. Maatšakra vahendab universaalse eluenergia voogu maast teistesse tšakratesse.

Füüsilisel tasandil: jalad

Kui maatšakra on tasakaalus, tunneme end kahe jalaga maa peal, ohutult, fokusseeritult.

Blokeeritud tšakra annab endast märku läbi hajameelsuse, keskendumisvõimetuse ning unistustes hõljumise. Puudub kontakt loodusega ja planeediga.

Üliaktiivsus võib aga avalduda liigses maanduses ehk deprsessiivsetes tunnetes, passiivses eluviisis ning elujõu puuduses.

TŠAKRATERAAPIA KRISTALLIDEGA

Kristalliteraapia toimib üldpildis resonantsi põhimõttel- tšakratele ehk energiakeskustele (aga ka mujale kehale ning keha ümber) asetatakse kristallid, mis mõjutavad antud koha võnkesagedust, viies see tasakaalu.

Kristallid ei ole tavalised kivid – need teeb unikaalseks nende sisemine geomeetriline aatomvõre paigutus, mis annab neile kindla ja vastupidava võnkesageduse, mis on äärmiselt vastupidav korrapäratuse suhtes. Tänu sellele ei lähe kristallid kergelt tasakaalust välja nagu teeme seda meie, inimesed.

Kristalliteraapiat pakub Koidukuma perenaine Helene; Hibiscus Moon Crystal Academy sertifitseeritud kristalliteraapia praktik, Reiki vahendaja ja 10+ aasta kogemusega massöör. Vastuvõtt toimub Tartus.

etEstonian