Mustad & tumepunased kristallid | Koidukuma blogi

Mustad & tumepunased kristallid- nende tähtsus tänases päevas

Praegu valitsevad meie maailmas segadus, teadmatus ja hirm. Need ei saa küll meie kõigi eest valitseda, aga mida rohkem inimesi end nendest mõjutada lasevad, seda tugevam on nende haare. Kes on spirituaalse maailmaga sina peal, teavad, et hirm tõmbab kardetut ligi ning karjaga ei tasu (kuristikult) kaasa minna. Ometigi oleme me kõik siin inimese kogemust omandamas ja tahes-tahtmata laseme end suuremal või vähemal määral mõjutada…ebakindlus ja turvatunde puudumine võivad praegu meist paljusid vallata.

Sügise uued algused (kristall + meditatsioon)

Ma armastan sügist! Kui paljud näevad sügises vihmast ilma, räägus puid ja pimedaid õhtuid, siis mina näen värvikirevaid lehti, karget päikesepaistet või kui on tormine ilm- vihmasaju puhastavat rituaali.  Oktoobri esimene päev näitas oma erinevaid külgi ning täna, 2.oktoobri hommikul on ilm üsna tormine. Ometi on saabuva looduse elutsükli lõppemisega kaasnenud südames mingisugune ootusärevus ning postkasti potsatanud videoblogi oma kristalliteraapia õpetajalt Hibiscus Moon selgitas, miks. Õhus on uute alguste energia. 

Allpoolt leiad eesti keelde tõlgitud (ja veidi lühendatud) verisooni tema videost, kus tuleb juttu, mida äsjaolnud sügisene pööripäev endaga kaasa tõi ning kuidas saame olla avatud sellest parima võtmiseks.

KÄESOLEV ENERGIA: UUED ALGUSED

Oraaklikaart Earth Magic’ult andis sõnumi: uued võimalused, värsked algused, uuendused, vanale head-aega ütlemine, projekti alustamine, unistuste elustamine, riskide võtmine. Kui juhinduda intuitsioonist, saadab edu.

Kuigi sügis ei ole klassikaline uute alguste aeg, võib see, nagu kõik aastaajad tuua kaasa uusi algusi. Suvi on läbi ning kes pöördub tagasi tööle ja või kooli, alustab uut ettevõtmist, hobi jne. 

 

Tänased kristallid, mis toetavad uute alguste käimalükkamist läbi meditatsiooni: püriit või karneool.

 

 

Püriit (paremal) on maskuliinse energiaga kivi, mis ärgitab tegutsema,
viima ellu oma soove, ambitsioone, olema produktiivne ja loov.

 

Karneool/aprikoosahhaat poleeritud kivi | Koidukuma

Karneool (vasakul) tõstab energiat, enesekindlust, toob välja vitaalsuse, loovuse ning paneb tegutsema.

 

 

 

 

 

 

Selleks, et alustada töötamist emma-kumma kiviga, pead olema õiges meeleolus- tundma end hästi, olema põnevil ja valmis lõbutsema (ehk olema kõrges vibratsioonis). Hinga sügavalt sisse-välja ning tunneta, kas oled õiges seisundis. Kui ei, mõtle nt kolmele aspektile enda elus, mille eest tänulik oled või kuula mõnda head laulu, mis Sinu tuju tõstab. Mõnikord aitab väga hästi ka väike uinak.

Selleks, et saaksime ühinduda kristalli energiaga, teeme järgmist harjutust:

Karneool või püriit- kumb Sind rohkem kõnetab?

Me valime ühe kahest kivist ning võtame seejärel võtame valitud kivi ning stimuleerime oma harknääret. Harknääre asub südamekeskuse kohal rinnaluu all, hingetoru hargnemise piirkonnas ja on otseühenduses südametšakraga (pildil kollane). Harknääre on elujõuvibratsiooni keskus, millest sõltub eluenergia vägi ja jõulisus.  Kreeka keeles “thymos” tähendab see “elu energiat”.

Foto: internet

Harknäärme stimuleerimine alandab stressi, tugevdab immuunsussüsteemi, parandab energiavoolu kogu kehas, äratab ja energetiseerib meid ning suurendab isegi hapniku voolu kehas (loogiline, kuidas siis energiatase tõuseb ;)). Stressi tõttu võib harknääre “kokku tõmbuda”.

Koputades vastu harknääret poleeritud kiviga, aitame seda äratada. Teeme seda 15 sekundit ning ca 30 sekundi jooksul hakkab mõju üle keha laiali valguma, energiatase tõuseb.
Kuidas tunned end peale koputamist? Hästi? Super? Mitte nii hästi või lausa kehvasti? See võib olla märk, et Sinu harknääre vajab tähelepanu. 

Sea nüüd ennast meditatsiooni jaoks mugavalt sisse, heida pikali või jää istuvasse asendisse. Võta endaga soovitud kristall, kas püriit või karneool, olenevalt, kumma sa valisid.
Võid lugeda selle meditatisooni endale diktofoni või telefoni häälesalvestajasse ning siis endale ette mängida või kasuta lihtsalt Hibiscus Mooni videot, mille eespool jagasin. 

 

MEDITATSIOON

Sulge silmad. Ole kohal, selles hetkes. 
Hoia kristalli enda vasakus käes.
Too tähelepanu oma füüsilise kehale, oma hingamisele.

*

Lõõgasta oma õlad, lõug, terve keha. Vabasta kõik pinged, mured, hirmud; unusta kohustused. Unusta kõik, mis sa pead hiljem tegema. Tunneta end siin, kohal ja keskendunud. 

*
*
*

Tunneta nüüd oma kristalli ja selle energiat. Tunneta, kuidas Sinu ja kristalli energiaväljad ühinevad. Tunneta, kuidas kristall tõepoolest imbub Sinu energiavälja, viies Sind endaga kaasa kõrgemale vibratsioonile. Tunneta, kuidas kristall mõjutab Sinu elektromagnetvälja.

Sa võid lasta kõikidel oma mõtetel ja muredel minna, Sina oled siin, Sa oled kohal ja keskendunud. 

*
*
*

Hinga sügavalt sisse ja sügavalt välja.
Loo kristalliga side, tunneta tema energiat. Tunneta tegutsemise energiat, tunneta uute alguste energiat, tunneta loomise energiat, ole vastuvõtlik seiklustele.
Luba loovatel jõududel endas voolata; lase end hoida avatuna uute võimaluste jaoks, lase end hoida avatuna igasuguste uuenduste jaoks…terve järgneva nädala jooksul.

*
*
*

Kui me nüüd töötame oma manifesteerimise kallal järgneva nädala jooksul, siis me tunneme ära võimalusi, soodsaid kasvupinnaseid ja loomeprotsesse ning tunneme ära, kui miskit töötab nende vastu; tunneme ära, kui millegagi on vaja hüvasti jätta, kui miski ei teeni meid enam.

*
*
*

Me tunneme erutust uute alguste osas, uute projektide, uute suhete, uute seikluste osas. Olles siinses ruumis, selles energias, mis kristallid meile annavad, aitab meil see olla paremini jooondunud oma soovide ja ihadega ning nende manifesteerimisega. Sina oled vastutav enda reaktsioonide ja tegude eest, seega Sina oled see, kes tõepoolest loob ise oma reaalsust.

*
*

Sa võid vaikselt lausuda endale selle taotluse:
“Kõik toimib täiuslikult ja ma olen valmis uuteks algusteks.”

*
*
*

See kristall, millega täna töötad, kutsub esile enesekindluse ning usu enda sisemisse juhtimissüsteemi, sisemisse enesekindlusesse, et Sa õnnestud.  Ta kutsub meis esile joonduse ettevõtlikusega, positiivsete väljavaadetega ja loovate jõududega.

*
*
*

Nüüd me hingame mõned korrad südavamalt ja seda tehes tunneme kõiki enda keha rakke säramas vitaalsusest, uute alguste ja seikluste põnevusest,  eesmärkidest helendamas. Loovusega valgus- nagu triljonid maagilised seespidised säravad jaanimardikad….
Tunne seda energiat enda sees ja ümber kihelemas, kui joondud sellega, kuidas Sinu manifesteering elustub. 

 

Nüüd keskendume selle energia saatmisele endast välja, kõigile, kellele seda vaja. Nii saame olla teiste teenistuses, ühendudes teineteisega ning võimendades seda energiat, saates seda väljapoole kõigile, kellel on vaja uute alguste energiat; seda võib saata ka oma kristallimaatriksitele, kui Sul neid püsti on. Kõikjale, kuhu seda energiat vaja on.

Hoides jätkuvalt silmi suletuna, hakkame vaikselt tagasi tulema; keskendudes oma hingamisele tee 3 kerget sisse- ja väljahingamist.
Võid teha väljahingates vokaalse ohke.

Enne silmade avamist võid kergelt raputada enda õlgu, puusi; et tulla rahulikult tagasi, tunda end maandatuna ning tunda end mugavalt oma kehas.

Kui oled valmis, ava aeglaselt silmad; kuidas Sa end tunned?

 

Võid jagada enda kogemusi meie postkasti maagiamaailm@gmail.com või koidukuma FB lehel.


Ühendades meditatsiooni ja kristallid, saame tegeleda kõikvõimalike teemade ja küsimustega. Kristallide toetav energia on kui tööriist, mis aitab tulemusi saavutada kergemini/kiiremini.

 

Foto: energymuse.com

Vaata Hibiscus Moon videoblogi antud teema kohta siin:  
https://hibiscusmooncrystalacademy.com/new-beginnings/

Loe harknäärme kohta siin:
https://www.algolemus.com/post/alahinnatud-harkn%C3%A4%C3%A4re

Meie tšakrad ehk energiakeskused

 

“Iga füüsiline valu, haigus ja isegi õnnetus saab alguse emotsionaalselt tasandilt.”

Ma olen tegutsenud massaaživaldkonnas üle 8 aasta. 2016. aastal käis minu vastuvõtul sõber, kes oli vigastanud oma õlga. Peale massaaži küsisin temalt: „Mida sa välja rääkimata jätad?” Ta vaatas mind suurte silmadega, justkui oleksin ma selgeltnägija, kes teab tema saladusi. Vastas tõele, et tema sees olid muremõtted, mis ta jättis oma kaaslase eest varjule. Enda südameasjade mahavaikimine blokeerib aga meie kurgutšakrat, mis asub õlaga samal joonel. Tema psühhosomaatiline probleem avaldus füüsilises kehas.

See on üks paljudest näidetest, mida esitleda.

Tänapäevane allopaatiline meditsiin keskendub haiguste tagajärgede kõrvaldamisele või allasurumisele keemiliste ravimitega; sealjuures jääb tihtipeale haigusseisund korduma või saab haigest ravimi “püsiklient”. Alternatiivmeditsiin uurib aga tekke põhjuseid ning soovib probleemi jäädavalt välja juurida. Vastuoluline on sealjuures asjaolu, et kunagi oli justnimelt see kurikuulus alternatiivmeditsiin põhiline raviviis- tänapäevane arstiteadus on kõigest sadakond aastat aastat vana, seevastu Hiina meditsiin ning India ajurveeda on mõlemad ca 5000 aastat vanad süsteemid!

 

TŠAKRASÜSTEEM

Mis on tšakra? Tšakra on energiakeskus, mille nimetus tuleb iidsest sanskriti keelest ning tähendab otsetõlkes „ratast”. Kõige varasemalt on tšakratest olnud juttu hinduismis juba 6 sajandit enne Kristust, olles oluline osa ajurveeda õpetustest.
Tšakrad on (üldiselt päripäeva) pöörlevad energiakeskused, igaüks oma kindla värvivibratsiooni ning ülesannetega. Iga tšakra kontrollib oma läheduses olevaid organeid ja kehaosi ning vastutab erinevate tunnete ja emotsioonide eest.
Tšakraid loendatakse alt ülespoole ning nad paiknevad keha keskjoonel, mööda selgroogu. Meie kehas on kokku 114 tšakrat, suuremaid ja väiksemaid, kuid me vaatleme lähemalt kaheksat peamist.

 

8 tšakra süsteem | Koidukuma maagiamaailm

Erinevat sorti elusündmused, traumad, stress jpm tekitavad tšakrate töös blokeeringuid ning nad võivad muutuda ala- või üliaktiveerituks. Kummalgi juhul on erinevad sümptomid, mis sellest märku annavad. Heal juhul jõuab blokeeringuid kõrvaldada, kuni need veel emotsionaalsel tasandil on, halvemal juhul realiseeruvad need ka füüsiliste haigustena.

Endas viha kandes paneme kinni oma südametšakra ning see võib avalduda rinnavähina; teisi inimesi kritiseerides blokeerime oma kroontšakrat ning selle tulemusena võivad meid hakata kimbutama peavalud; olles ahne, kahjustame oma päikesepõimikut ning seetõttu on oht kalduda ülekaalulisusse.

 Inimestena ei toimi me ainult füüsilisel tasandil. Koosnedes aatomitest, oleme me tegelikult 99,99% tühi ruum. Me oleme energeetilised, mitmekihilised. Emotsionaalne ja füüsiline on omavahel lähedalt seotud- kui me oleme negatiivse olekuga, siis avalduvad sellised mõtted varem või hiljem ka ebameeldivate terviseprobleemidena.

 

7 + 1 TŠAKRAT

Tutvugem esmalt tšakrate olemusega ning tüüpiliste tasakaalutuse näitajatega ning seejärel võimalustega neid tasakaalu saada ja seal ka hoida. Oluline on välja tuua, et tšakra on blokeerunud, kui selle kohta esineb vähemalt 2-3  emotsionaalset sümptomit. Terviserikked/õnnetused/valud jms, mis on seotud antud tšakra füüsilise piirkonnaga, on samuti märgid blokeeringutest. Üksikud sümptomid on vaid kerged tasakaalutused energiakeskuses, mida annab hõlpsamini eemaldada ning seega vältida tulevasi terviseprobleeme.

Kuigi enamjaolt vaadeldakse seitset peamist energiakeskust, on äärmiselt oluline roll veel ühel- maatšakral (ingl k- Earth Star chakra). On hämmastav, kuidas see energiakeskus on nii paljudest tšakrateemalistest raamatutest ning artiklitest välja jäetud- tegemist on meid Maaga ühendava tšakraga! Ka kristalliteraapias on just maatšakra kristall see, mis pannakse esimesena paika ning mis jääb sinna ka kõige kauemaks- isegi veel peale seansi lõppemist, et klient korralikult maandatud saaks. 

Seetõttu on ka tema kirjeldus lisatud käesolevasse ülevaatesse ning sellest ka alustame.

 

MAATŠAKRA

maatšakra | KOidukuma_maagiamaailm

Asub ca 50-60 cm meie jalataldadest allpool ning resoneerub tumedate värvitoonidega- must, tumehall ja pruun. Maatšakra vastutab meie maandatuse eest- et meil oleks kontakt emakese Maaga, me ei hõljuks pilvedes ning suudaksime olla keskendunud. Maatšakra vahendab universaalse eluenergia voogu maast teistesse tšakratesse.

Kui maatšakra on tasakaalus, tunneme end kahe jalaga maa peal, ohutult, fokusseeritult.

Alaaktiivne maatšakra annab endast märku läbi hajameelsuse, keskendumisvõimetuse ning unistustes hõljumise. Üliaktiivsus võib aga avalduda liigses maanduses ehk deprsessiivsetes tunnetes, passiivses eluviisis ning elujõu puuduses.

Füüsilisel tasandil: jalad

Maatšakrat tasakaalustavad kristallid: must turmaliin, must ahhaat, hematiit, šungiit, ussinaha jaspis, bronziit, tektiit, laavakivi, magnetiit, suitsukvarts.

Tšakrat saab tasakaalustada ka käies paljajalu, viibides looduses, emmates puid (!), mediteerides. 

 

JUURTŠAKRA

Juurtšakra | Koidukuma maagiamaailm

Asub vaagnapõhjas lahkliha juures ning resoneerub punase värviga. Juurtšakra vastutab ellujäämisvajaduste eest- tema ülesanneteks on meie turvatunde, ühtekuuluvustunde ning baasvajaduste täitmise eest.

Kui juurtšakra on tasakaalus, tunneme me end oma kehas mugavalt, me ei ole me mures raha, tuleviku, töö vms pärast. Me tunneme end turvaliselt. Tunneme, et kuulume kuskile- olgu see pere, mõni sotsiaalne grupp, sõpruskond vms.

Alaaktiivne juurtšakra väljendub pidevas muretsemises, hirmude tundmises, enda alavääristamises ja üksildustundes. Üliaktiivne tšakra toob aga kaasa ahnuse, igasuguste muutuste vältimise, füüsilise ja psühholoogilise frigiidsuse.

Füüsilisel tasandil: luustik, alaselg, vaagnaluu, jämesool, suguelundid

Juurtšakrat tasakaalustavad kristallid: punane jaspis, punane korall, granaat, rubiin, punane mokaiit, mahagonobsidiaan, leopardjaspis, ahhaat.

 

SAKRAALTŠAKRA

Sakraaltšakra | Koidukuma maagiamaailm

Asub 4 sõrmelaiust nabast allpool ning resoneerub oranži värviga. Sakraaltšakra tagab elurõõmu ning vastutab loovuse, seksuaalsuse, kire eest. Seksuaalenergia on loov energia (sellest algab elu) ning seetõttu juhib antud tšakra ka igasugu loometööd.

Tasakaalus sakraaltšakraga oleme loomingulised, mugavad oma seksuaalsusega ning energilised.

Kui tšakra on alaaktiivne, puudub meis mängulisus, vooluga kaasa minemine, huvi seksi vastu. Üliaktiivne tšakra puhul võib tekkida vajadus kõike kontrollida, liigne vajadus rahuldada seksuaalseid ihasid.

Sakraaltšakrat tasakaalustavad kristallid: karneool, oranž aventuriin, tuliahhaat, aprikoosahhaat, kaltsiit, tumekollane-oranžikas tsitriin, mis on saadud ametüsti kuumutamisest

 

PÄIKESEPÕIMIK

Päikesepõimiku tšakra | Koidukuma maagiamaailm

Päikesepõimiku tškara asub 4 sõrmelaiust nabast ülevalpool ning resoneerub kollase ja kuldse värvitooniga.  Päikesepõimik vastutab rõõmu, positiivsuse ja tahtejõu eest. Teda teatakse ka kui külluse keskusena.

Kui tšakra on tasakaalus, oleme lõbusad, energilised, täis indu ja pealehakkamist. Alaaktiivne tšakra avaldub jõetuse, pessimistliku ellusuhtumise ning tegevusetuse domineerimine. Üleaktiivne tšakra omakorda väljendub võimu- ja auahnuse, närvilisuse ning sõltuvuste läbi.

Füüsilisel tasandil: ülemised seedeelundid, sh magu, maks, diafragma, neerupealised ning immuunsüsteem.

Päikesepõimikut tasakaalustavad kristallid: tsitriin, tiigrisilm, püriit, piltjaspis, päikesekivi, kollane kaltsiit, mokaiit.

 

SÜDAMETŠAKRA

Südame tšakra | Koidukuma maagiamaailm

Asub rinnaku keskel ning resoneerub nii rohelise kui roosa värviga. Tšakra enda värvus on küll roheline, kuid tugev seos südamega (just „emotsionaalse südamega“) toob mängu ka armastava roosa värvi vibratsiooni.

Tasakaalus südametšakra väljendub avatuses, iseendale ja teistele armastuse jagamises, lahkuses ja headuses.

Alaaktiivne tšakra väljendub kinnisuses, usaldamatuses, enda alaväärtustamises. Üliaktiivne tšakra aga avaldub ülehoolitsemises, märterlikkuses, liigselt asjade „südamesse võtmises“.

Füüsilisel tasandil: rinnak, süda, kopsud, ülaselg, abaluud, käsivarred ja käed.

Südametšakrat tasakaalustavad kristallid: roheline aventuriin, malahhiit, peridoot, preniit, sammalahhaat, smaragd, serpentiin, roosa kvarts, rodokrosiit, roosa opaal, roosa turmaliin.

 

KURGUTŠAKRA

Kurgu tšakra | Koidukuma maagiamaailm

Asub kõri lohus ning resoneerub (hele)sinise värvusega. Kurgutšakra vastutab kommunikatsiooni, oma tõe ja tunnete avaldamise ning kuulamisoskuse eest.

Kui tšakra on tasakaalus, oleme head ja vabad suhtlejad, me oskame end väljendada, rääkida, kuid ka kuulata.  Alaaktiivne tšakra väljendub trotsis ütlemata jäänud asjade osas, äkilistes vihapursetes, kui miskit on kaua eneses hoitud ja/või väga vaikses ja tasases hääles. Üliaktiivne tšakra võib aga kaasa tuua liiga valju hääle, teiste jutule vahelesegamise, oskamatuse kuulata ning kalduvuse näägutada ja öelda ebameeldivaid asju.

Füüsilisel tasandil: kael, kurk, õlad, suu, nina, kõrvad.

Kurgutšakrat tasakaalustavad kristallid: sinine pitsahhaat, sinine kvarts, sodaliit, akvamariin, tselestiit, türkiis, angeliit, larimar.

 

KOLMAS SILM ehk LAUBATŠAKRA

Kolmanda silma tšakra | Koidukuma maagiamaailm

Asub kulmude keskel, neist veidi kõrgemal ning resoneerub indigosinise ja lilla värviga.  Kolmas silm vastutab meie spirituaalsuse, intuitsiooni ning loovuse eest.

Tasakaalus laubatšakra korral mõistame maailma kui tervikut- selle maist ning ebamaist poolust.

Kui kolmas silm on alaaktiivne, oleme väga materiaalsed, toetume vaid ratsionaalsele mõtlemisele, ei näe läbi ühiskonna massihüpnooside. 
Üliaktiivne tšakra väljendub aga infokülluses, reaalsustaju kaotamises ning psühholoogilises segadustundes, kui me ei suuda/oska end piisavalt maandada ja tasakaalustada kolmanda silma avanemisel.

Füüsilisel tasandil: pea, nägu; sümptomiteks peavalud, iiveldus, nägemisprobleemid, unetus, ärevushäired.

Laubatšakrat tasakaalustavad kristallid: (tume)ametüst, lasuriit, lepidoliit, tšaroiit, lilla fluoriit, apatiit, labradoriit, asuriit, kuntsiit.

 

KROONTŠAKRA

Kroon tšakra | Koidukuma maagiamaailm

Asub pealael, nn krooni kohal ning resoneerub valge ja õrnlilla tooniga. Kroontšakra vastutab meie ühenduse eest universumiga, avab meid müstilisele tunnetusele, et kõik on üks- nii inimesed kui loodus ning laseb tunnetada elu muu kui egopõhiselt.

Tasakaalus kroontšakraga tunneme rahu, tasakaalu, mõistvust; me teame, mis on elu mõte. Me tunneme ühtsust ning tänulikkust.

Alaaktiivne tšakra annab endast märku läbi apaatsuse, depressiooni, oskmatuse näha elu mõtet. Üliaktiivne tšakra peegeldub aga spirituaalses küünilisuses, ennast teistest paremaks pidamises, teiste üle kohut mõistmises.

Füüsilisel tasandil: pealagi, ajukoor, kolp, aju.

Kroontšakrat tasakaalustavd kristallid: mäekristall, skolessiit, tselestiit, lumikvarts, apofülliit, seleniit, valge kassisilm, moldaviit, helelilla ametüst

 

KUIDAS VEEL TEHA KINDLAKS TASAKAALUTUSI?

Emotsioonid võivad tulla ja minna ning nende järgi ei ole alati lihtne tunda ära tasakaalutusi tšakrates. Märku annavad pigem pikemaajalised tunded, kuid ka need võivad igapäevaelu toimetuste varjus märkamatuks jääda…

Oma tšakrate korrasolekut saab kontrollida näiteks tšakratestidega (https://www.eclecticenergies.com/chakras/chakratest);
tundlikud inimesed käega skaneerides- kus on tunda kergust, kust raskust, kus segadust. Igaühele see meetod aga siiski ei sobi, sest meie energiatundlikkus on erinev. Vähem tundlikke inimesesi aitab aga pendel. Viimast saab kasutada ka puhastamiseks, sellest lähemalt saab lugeda meie blogipostis siin.

 

TEISED VIISID TŠAKRATE TASAKAALUSTAMISEKS
  • MEDITATSIOON- selleks on palju erinevaid võimalusi. Kas kindla tšakra meditatsioon koos värvivisualisatsiooniga või kõigi tšakrate kompleksmeditatsioon; seda võib teha nii iseseisvalt kui leida internetist (nt YouTube’st) juhendatud meditatsioone.
  • MUUSIKA- igale tšakrale vastab kindel helisagedus; nõnda aitab akustiline helilaine meid taashäälestada. Proovi nt “7 tšakra tervendusmuusikat”: https://www.youtube.com/watch?v=vCpBSnYBTM0
  • EETERLIKUD ÕLID- puhtad, ilma sünteetiliste lisaaineteta õlid on laialdaselt kasutusel nii tervise hoidmisel, ravimisel kui ka kosmeetiliselt. Nt aitab lavendliõli lõõgastuda ning rahuneda, aidates kaasa kolmanda silma tšakra tasakaalustamisele.
  • TOIT- süües seda värvi toitu, mis värvi tšakra tervendamist vajab, aitame sellele kaasa. Nt tomatit ja punane paprika juurtšakrale, avokaado ja salatileht südamele, pähklid kroontšakrale.
  • VÄRVID- ümbritsedes end värviga, mis resoneerub tervendamist vajava tšakraga, aitame taaskord kaasa selle toimumisele. Riietus, lilled, kodu dekoratsioon, küünlad, isegi värvimuutev lambipirn- need kõik on abiks.
  • TERAAPIA- põhjalikku tšakrate tasakaalustamist saab läbi kristalliteraapia seansi (tegijaks Koidukuma asutaja Helene).

 

KOKKUVÕTTEKS

Mida paremini mõistame, kuidas kõik omavahel seotud on, seda lihtsam on ise luua meelepärasemat reaalsust- korras tervist, külluslikku elu, saada ja anda välja armastust. Hoolitsedes teadlikult oma energiakeskuste tasakaalukuse eest, saame elada täisväärtuslikku elu. See on tegelikult väga lihtne ning meil on selleks kõikvõimalikke abivahendeid, alustades mediteerimisest, lõpetades kristallidega. Antud kirjatükk peaks andma ka üsna põhjaliku ülevaate, millele tähelepanu pöörata ja kuidas tegeleda tervendamisega.

Pidagem aga meeles, et jäädavat täiuslikku kõigi tšakrate tasakaalu ei ole võimalik saavutada, selline on lihtsalt elu- pidevas muutumises- ning see on täiesti OK! 🙂

 

Kirjutist aitasid koostada:

NB! Kirjatükis olev informatsioon ei ole meditsiiniline nõu. Kui Sul on terviseprobleeme, konsulteeri oma arstiga, tee kodutööd ja loe ka ise palju ning kasuta mõistlikkuse printsiipi- millal ravida end alternatiivmeditsiini ning millal allopaatilise meditsiini abiga. 
Energeetiline ravi on täiendava toimega ning raviplaane mittesegav.

Milliste kividega poputada oma taimi?

Suur osa inimesi võib ilmselt nõustuda, et oleme kaugenenud loodusest ja viibime roheluses aina vähem.  Mõnikord on tunne, et loodus on luksus.  Hoolimata sellest, et elame linnas, töötame linnas ja veedamegi suure osa oma ajast linnas, leiame siiski võimalusi, kuidas kasvõi killuke loodust tuua oma ruumidesse, sest see rahustab ning loob meeldiva õhkkonna. 

On palju tegureid, mis mõjutavad loodust ja taimede kasvu. Ilmsed mõjutegurid on ilm, pinnas, temperatuur ja ajastus, kuid on veel võimalusi, mis võivad mõjutada taimekasvu. Meie esivanemad uskusid, et taimede kasvutsüklit mõjutavad vaimud, maagilised talismanid, pärimused ja iidsed uskumused.

Kuidas aga sobivad taimedega kokku vääriskivid ja kristallid?

Kristallid on aastatuhandeid olnud osalised usulistes ja tervendavates tavades. Lisame siia juurde ka selle, et nad on meieni toodud loodusest ja taimedega peaksid nad siis ju sellisel juhul veel eriti hästi kokku sobima. Rääkimata silmailust, nad ongi justkui kokku loodud.

Koidukuma butiik on koduks ka mitmetele taimedele. Kristallide ja roheluse kooslus on omavahel väga heas harmoonias. On saanud igapäevaseks tavaks vaadata taimekeste seis üle ja poputada neid, kui nad seda vajavad. 🙂 

Oleme neid poputanud ka erinevate kividega, sisetunde järgi ja täpselt nii, kuidas heaks arvame.  Kõige tuntum ja võib öelda et nr.1 kivi taimele võiks olla sammalahhaat.  Teda peetakse aedniku kiviks, sobides hästi ka inimestele, kes näpud mullas armastavad olla.  Taime kasvamist toetavad kõik kvartsilised: mäekristall, tsitriin, ametüst jneÜks meie lemmikuid, keda hoolega mulda pistame on.. roheline aventuriin! Roheline aventuriin on teadatuntud ka kui külluse kristall ja mida muud me oma taimedele pakkuda soovime kui lopsakust ja jõudu kasvamiseks. 🙂

Olemas on ka kuuaiandus ehk kuufaaside järgi taimede istutamine, millega käib hästi kaasas viljakust sümboliseeriv kuukivi, keda võib julgelt mulda pista, sest usutakse, et tema energia on kuufaasidega kooskõlas ehk siis.. täiskuuajal on tema mõju kõige tugevam. Igaljuhul üks põnev alternatiivne viis, kuidas läheneda taimekasvatusele!

Siinkohal tahaksin innustada ka inimesi, kelle mantra on “minu käes taimed surevad”, et kannatlikkus ja püsivus on võtmesõnad, mis aitavad taimedega sõbraks saada. Need märksõnad leidsin mina endast kui ka mul see sama mantra ikka igakord suust välja lipsas kui järjekordne taim tuli ära visata. Uuri, küsi ja katseta. 🙂 Loo enda ümber meeldiv ja mõnus keskkond, kus sa armastad olla, sest elu viksab ikka vimkasid sisse ning lööb su sisemaailma sassi. Päris tihti aitavad need kaks (sise- ja välismaailm) üksteist, et tuua tagasi tasakaal. 

 

Ole julge katsetamaks, millised kivid sinu taimedega kokku sobivad. Valesid vastuseid pole olemas. 🙂

Palun anna meile ka teada, millised on sinu kogemused taimede ja kristallidega.

Loe samuti Helene kogemust: https://koidukuma.ee/blog-post/kristallid-loovad-taimed-lokkama/

Põnevat avastamist! 🙂

 

Kristallid, kivid, mineraalid- mis on mis?

Kristallid tekkisid üheaegselt Maaga ning on muutunud koos planeedi enda muutumisega. Kristallid on maakera DNA, evolutsiooni keemiline jäljend. Nad on nagu miniatuursed varamud, mis sisaldavad aruandeid maakera arengust miljonite aastate jooksul ja kannavad kustumatut mälestust Maad kujundanud võimsatest jõududest.

Kristallide puhastamine looduse väega- äikesega

Kindlasti on paljud lugejad kuulnud, et kristalle soovitatakse puhastada- aga mida täpsemalt mõeldakse selle all? Ei, juttu ei tule füüsilisest, tolmuharjaga tupsutamisest, seetõttu oleks paslik antud protseduurile veidi valgust heita ? Seekord mõtleme puhastamise all energeetilist “läikimalöömist”.

Kristalle võivad mõjutada tugevad negatiivsed olukorrad (suured tülid, rasked haigused), aga ka kasutamine tervendavatel eesmärkidel (holistiline teraapia). Sellised sündmused ja tegevused võivad viia kristallid oma loomulikust tasakaalust välja (muuta nende domineerivat võnkumiskiirust- DOR ehk dominant oscillary rate). Et taastada nende õige vibratsioon ning eemaldada vanad programmid (nt kui on palutud kristallil küllust või armastust ligi tõmmata), tuleb nad puhastada ja taashäälestada.

Ühtlasi tasub kristallid ära puhastada kui toome nad esimest korda koju- me ju ei tea, mida on nad teekonnal meie ellu läbi elanud (va juhul, kui oleme nad ise loodusest korjanud). Järgnevalt peatume ühel särtsakal looduse “tööriistal”, millega saame neid puhastusrituaale läbi viia.

ÄIKE

See kirjatükk nägi esmakordselt ilmavalgust päeval, mil taevas toimus võimas valgusefektide mäng pikse näol. Meile Koidukumas väga äike meeldib, ta on niivõrd aukartustäratavalt kaunis. Aga veel meeldib äike kristallidele!

Äikese-muna • Koidukuma maagiamaailm
Thunder-egg ehk äikeselöögist tekkinud kristallgeood. Allikas: geologypage.com

Miks kristallidele äike meeldib? Äike on selline huvitav loodusnähtus, mis ühendab endas valju heli (akustiline energia) ning elektrilaengu. Niisiis on see üks vägev kombo, mida nutikalt ära kasutada kuna üks kristallide puhastusviise on kõrge heli ja ise on nad elektromagneetilised võnkujad!

Kui äikest lööb pikalt ja korralikult, võib oma kivid aknalauale või võimaluse korral õue panna. Elektrilised äikeselöögid süvapuhastavad kristalle ning võimendavad jõuliselt nende laengut. Sa võid märgata ka, et igale kristallile siiski ei meeldigi äikesetorm, kuid seda saad juba ise mänglevalt välja selgitada. Kui asetad nad äikesevihma kätte ning kristallide hulgas on neid, kes vett ei talu, tuleks nad puhastamise protseduuri ajaks katta kile, vihmavarju või muud tüüpi katusega. NB! Hoolitse ka enda ohutuse eest ning ära askelda oma kristallidega lagedal alal või puu all!

 

KUIDAS ÄIKE TEKIB?

Selleks peab olemas olema külm ja soe õhk. Kui need kohtuvad, tõuseb soe õhk kõrgemale ja tekivad äikesetormi pilved. Külm õhk sisaldab jääkristalle ning soe õhk veepiiskasid. Tormi ajal põrkuvad need õhus kokku ja lahku ning selline hõõrdumine tekitab pilvedes staatilise elektri laengu.

Neil pilvedel on “pluss” ja “miinus” pooled, justnagu patareidel. Pluss ehk positiivne laeng asub pilve ülaosas ning miinus ehk negatiivne laeng pilve alaosas. Kui negatiivne laeng muutub piisavalt tugevaks, vallandab pilv energia, mis liigub läbi õhu.

: http://www.web-feats.com/chasing/books.htm
Põhilöögi variandid. Allikas: http://www.web-feats.com/chasing/books.htm

See vabastatud energia suundub kohta, kus on vastupidine ehk positiivne laeng. Seda väljalastud välkuvat energia lööki nimetatakse põhilöögiks, mis võib liikuda eri suundades (vaata pilti). Miks välgulöögid just siksakikujulised on, keegi selgitada ei oska. Põhilöök viskub tagasi üles pilve ning nõnda tekib äikese sähvatus. See omakorda kuumutab õhku ning selle kiire levik tekitab heli mida me teame kõuna (allikas: www.nasa.gov).

 

 

 

 

Kui kristallid kasvavad oma loomulikus keskkonnas ehk looduses, puhastabki neid loodus ise. Mõned neist saavad olla päikese- ja kuuvalguse käes, teised elavad maapõue energias. Kui me toome mineraalid oma elukeskkonnast välja ning nad saavad mõjutatud tugevatest negatiivsena tajutavatest sündmustest, võib nende loomulik võnkesagedus rivist välja lüüa. Sestap on nüüd meie kohustus nende eest hoolt kanda, kui oleme nad juba oma ellu toonud. Olles teadlikud kristallidest kui energiavõrega mineraalidest (loe ka kirjutist “Kristallid, kivid, mineraalid- mis on mis?”), on kerge mõista, kuidas äikesega neid puhastada saab- ka teaduslikult!

 

 

Kirjatükki aitasid koostada:

“Vibrational Medicine”, Dr. Richard Gerber;
“Kristallipiibel”, Judy Hall;
sertifitseeritud kristalliterapeudi kursus, Hibiscus Moon Crystal Academy;
http://www.thatcrystalsite.com/5-free-ways-cleanse-crystals-2/

 


Hea lugeja, kas Sina oled proovinud oma kristalle äikese käes laadida? Millised on olnud tulemused? Ootame rõõmuga tagasisidet! ?

Kristallid löövad taimed lõkkama!

Kristallid ja taimed on mõlemad pärit loodusest, nad elavad ja on energeetilised. Taimi nagu kristallegi, saab kasutada näiteks kas ravimise või silmailu eesmärgil. Aga kas oled kunagi mõelnud, kuidas need kaks omavahel sobivad?

 Kristallid on taimedele kui väetis. Asetades need mulla sisse või lillepoti ümber, soodustavad kristallid taimede kasvu ning tõstavad nende energeetilisi omadusi. Mina avastasin selle võimsa mõju siis, kui minu aastaid vana palmipuu alt hakkasid kasvama uued võrsed. See taim oli mul olnud juba 5 aastat ning sellist asja ma varem ei olnud näinud! 

Loogiline seletus jõudis minuni, kui taipasin, et see “ime” juhtus vahetult peale seda, kui olin puu ligidale toonud kristallid. Asjaolu tõestas veelgi enam, kui kolimise tõttu puu uude kohta asetasin ning mõnda aega kristalle nii ligidal enam ei olnud ja nüüd, kui asteasin taas tema juurte juurde kivi nimega püriit, hakkasid uued võrsed kasvama! 

 

 

Võrsed istutasin teise potti ning lisasin nende juurde ühe rohelise Venemaalt toodud  toorkivi- malahhiidi. Kuna ka taimed ise on rohelised, meeldivad neile väga sama värvi kivid. Samas sobivad n-ö klassikalised kristallid mäekristall ja roosa kvarts oma tervendavate omadustega ka suurepäraselt! Viimaseid istutasin koos maitsetaimedega ka mulda, et sissesöödav toit oleks eriti võimsa energiaga ning taimed pakataksid väest.

 

 

Soovitan kristalle kõigile lille- ning taimekasvatushuvilistele, sest nende kooslus on tõepoolest imeline ning taimed lausa vohavad tänu kristallide võngetele!

06.10.2016- Väike täiustus artiklile: selle aasta suvel istutasin tillukesed kristallid ka oma tomatitaimede kastidesse. Tulemuseks olid elu maitsvaimad tomatid! Ma olen tomateid vaid paar aastat päris ise kasvatanud ning kristallidega tuli super saak!

Kristallikomplekt mäekristall, tsitriin, granaat

Kristallid kui energia suunajad

Ilmselt ei ole ma ainus, kes tunneb ennast energiapuuduses. Hallid, päikeseta ilmad, lühikesed ja pimedad päevad on ära võtnud sära me silmist ning elujõu olla hilisõhtuni aktiivne. Ma tunnen puudust ajast, mil energiat oli nii palju, et ei jõudnud äragi kulutada. Mis siis teha? Õnneks on olemas kristallid. Spetsiifiline kasutamisviis ning kombinatsioonid suudavad anda juurde positiivsust, tahtejõudu ning energiat. 

Komplekt, mis annab särtsakust: tsitriin, mäekristall ning granaat. Väga jõuline kombinatsioon! Valmistada vee-eliksiir või kanda endaga kaasas väikeses kotikeses. Mida kehale lähemal, seda parem.

 

 

Seansi pikkus sõltub enesetundest ning üldjuhul ütleb sisetunne, millal peaks lõpetama. Võib piisata ka 5-st minutist, aga võib minna ka tund- kõik oleneb seesmisest olukorrast.

 

Kui soovid end puhastada negatiivsest energiast või tunned, et Sinu aura on täis ebakvaliteetset energiat, siis “harja” ennast seleniidipulgaga. Jaga oma aurakeha mõttes viieks osaks, mis jaguneb püstipidi paremale ja vasakule. Alusta keskjoonest, “harjates” see pealaest jalatallani seleniidiga läbi. Kui tunned, et tahad kuskil seiskuda, siis tee seda. Blokeeringute tunnetamine on intuitiivne.  Lõpuks viska seiskunud energia pulgalt maga, kujutledes, kuidas see maasse läheb ning taas valgeks energiaks muundub.

Võimalusi on lõputult! Kui ülevalkirjeldatud viisid ei ole Sinu jaoks, aga Sul on olemas mingid kivid, millega tahaksid toimetada- kirjuta ja leiame koos Sulle sobiva viisi 🙂