Need müstilised unenäopüüdjad!

Need müstilised unenäopüüdjad! Koidukuma maagiamaailm

Miks paeluvad inimesi unenäopüüdjad?

Valge "teistpidi" unenäopüüdja ▪ Koidukuma maagiamaailm

Indiaanlaste juures olid väga levinud unenäopüüdjad, mida kasutati selleks, et püüda kinni kõik halvad unenäod ning et head uned jõuaksid magajani. Unenägude püüdja on “ära kodustatud” ka Eesti rahva poolt, kaunistades mitte ainult meie magamistube, vaid ka autosid, elutoa seinu, lapsevankreid, suvila katusealuseid jne. Mis seal imestada- unenäopüüdja on atraktiivne ning selle komponendid- suled ja ämblikuvõrgu imitatsioon- on looduslähedased, nii nagu haldja-/maa-/taarausku maarjamaalanegi. 

Unenägude püüdja legend 

Algse legendi järgi oli ühel Lakota hõimu vaimsel juhil kõrgel mäetipul nägemus. Nägemuses ilmutas end talle ämblikukehaga tarkuse otsija Iktomi, kes vestles vaimse juhiga pühas keeles. Vestluse ajal korjas Iktomi üles indiaanlase pajuokstest tehtud ringi, mille küljes olid suled, hobusejõhv ja helmed, ning asus võrku punuma. Iktomi rääkis indiaanlasele elutsüklitest, kuidas me alustame oma elu vastsündinuna, liigume läbi lapsepõlve täiskasvanuikka. Lõpuks jõuame vanuriikka, mil meie eest tuleb hoolitseda nagu vastsündinute eest. Sellega tsükkel lõpeb. Iktomi rääkis, et igal eluetapil mõjutavad meid erinevad jõud, mõned head, mõned halvad. Kui sa kuulad häid jõude, juhitakse sind õigesse suunda. Kui aga kuulad halbu jõude, juhivad nad sind valesse suunda ja võivad sulle kahju teha.

Ehk need jõud saavad sind aidata või sekkuda looduse harmooniasse. Kui Iktomi oli kõnelemise lõpetanud, andis ta enda kootud võrgu indiaanlasele ja ütles: “See võrk on täiuslik ring, millel on auk keskel. Kasuta võrku aitamaks oma inimestel saavutada eesmärke, kasutades nende ideesid, unenägusid ja nägemusi. Kui sa usud võimsasse vaimu, filtreerib see võrk sinu head ideed välja ja halvad jäävad võrku kinni ega pääse sealt välja. Indiaanlane jagas oma nägemusi Iktomist ja tema jutustusest oma rahvale ning tänapäevalgi on paljudel indiaanlastel unenäopüüdja voodi kohal, et juhtida oma unenägusid ja nägemusi. Hea pääseb läbi keskel oleva augu magava inimeseni. Kurjus püütakse unenägudest võrku kinni, kus see kustub hommikuste päikesekiirte käes. Indiaanlased usuvad, et unenäopüüdjates peitub tuleviku võti. 

Indiaanlaste traditsioonid

Legendist tulenevalt valmistati unenäopüüdjaid alguses eranditult looduslikest materjalidest, sest ülim õpetaja oli loodus ise. Indiaanikultuuris meisterdasid unenäopüüdjaid näiteks vanaemad ja vanaisad oma vastsündinud lastelastele, et need tagaksid lapse voodi kohal talle rahuliku une tulvil ilusaid unenägusid. Indiaanlased usuvad, et öine õhk on tulvil unenägusid. Head unenäod on selged ja teavad oma teed unenägude nägijani ehk magava inimeseni, laskudes mööda unenäopüüdjat ja sellel rippuvaid sulgi magajani. Väikenegi sulgede liikumine tähendas indiaanlaste jaoks seda, et hea unenägu liikus just läbi. Halvad unenäod on aga segaduses ja segadusse ajavad. Nad ei leia oma teed läbi võrgu ja jäävad sellesse kinni, kuni hommikune päike nad kaotab. Algul punuti unenäopüüdjaid punase paju okstest, kasutades veel kõrvenõgest, kuigi legend ise rääkis hobusejõhvide kasutamisest. Võrgu külge riputati linnusuled ja keskmisesse auku paigutati vääriskivi, aga vaid üks, sest eluvõrgul on vaid üks looja. Oluliseks peeti seda, et kogu unenäopüüdja tuli punuda ühest pikast katkemata jupist. Unenäopüüdjaid nimetatakse ka unistuste püüdjateks, kuna nad mitte ainult ei püüa endasse meie kaitsmiseks halbu unenägusid, vaid aitavad väidetavalt magajal oma unenägusid ka paremini mõista ja meeles pidada. Unenäopüüdja toimib vaid siis, kui kõrgemasse vaimu uskuda ja asetada see oma voodi kohale nii, et see ripuks magaja pea kohal. Horisontaalsel pinnal muutub unenäopüüdja passiivseks. 

Tänapäeval kasutatakse palju ka erinevaid sünteetilisi materjale, kuid endiselt kasutatakse poolvääriskive ning looduslikke sulgesid. 

Unenäopüüdja toime

Olen sagedasti kuulnud ka, et inimestel unenäopüüdjad ei tööta ja nad näevad ikkagi halbu unenägusid. Üldjuhul on see siiski tingituna sellest, et unenäopüüdjat pole puhastatud ja laetud värske energiaga. Nii nagu kõik teised energeetilised vahendid (nt. kristallid), vajavad ka unenäopüüdjad hoolitsemist. Puhasta oma unenäopüüdjat viiruki- või salveisuitsuga, tiibeti kellade ehk tingshadega või küünla kohal, lae päikese- või kuuvalguses ning tuules. 

Mõned väidavad, et kui unenäopüüdja ei ole 100% looduslikust materjalist, siis ta ei saagi toimida. Isiklikult mina sellega nõus ei ole, aga igaühele võib jääda oma arvamus ning n-ö skeptikutele võib jääda nende oma. Nagu legendis öeldi, tuleb uskuda “kõrgemasse vaimu”- ja nii meie energeetilised sõbrad meid aitavad. Ühtlasi võib meie jaoks toimida ka ju iga rannakivi või puujupp- küsimus on usus, millega anname esemele väe.

Poolvääriskividega unenägude püüdjad

Osad unenäopüüdjad on täiustatud erinevate poolvääriskividega, millel on toime ka meie unenägudele- teatud kristallid aitavad neid meeles pidada (lasuriit, larimar, küaniit), suurendada tähenduslike unenägude nägemist (lasuriit, apofülliit) või toetada lihtsalt rahulikku ja sügavat und (magnesiit, ametüst). Magamise ajal ning meile ligidal olles saavad nad mõjutada ka meie aurat ja tasakaalustada meie energiad- justkui kristalliteraapia une ajal! Kui kipud enne magamajäämist unistama, sobib Sinu unenäopüüdjasse mäekristall, sest tema on väga tõhus soovide Universumisse edastaja.

Mäekristalliga unenäopüüdja ▪ Koidukuma maagiamaailm
Mäekristall unenäopüüdja pitsi keskel

 

Unenäopüüdja kui kingitus

Öeldakse, et kingitud unenäopüüdja on kõige väekam- selle taga peitub lihtne selgitus: üldiselt tehakse kingitusi heade soovidega, heas meeleolus, eeldatavasti kallile inimesele. Unenäopüüdja meisterdamisega on näiteks selline lugu, et seda tuleb- õigemini lausa peab tegema heas tujus, sest meistri emotsioonid punutakse sisse koos võrguga ning halbu tundeid ei tohiks edasi kinkida. Kui oled tegemas kellelegi kingitust unenäopüüdja näol, siis võta kindlasti hetk, et panna oma head mõtted ja soovid sellesse esemesse- kingi saaja tunneb seda kindlasti (sealjuures ei pea olema unenäopüüdja endatehtud, soovid võib lisada ka soetatud isendile)!

Endal on positiivne kogemus varnast võtta: kinkisin südamesõbrannale pulmade puhul omatehtud unenäopüüdja, kuhu laususime kaasaga omalt poolt head soovid algavaks abieluks. Mõni aeg hiljem sain tagasisidet, et voodi kohale riputatud unenäopüüdja olevat nii tõhus, et paarike saab magusa une tõttu vaevalt voodist! 

Unenäopüüdja pulmakingitus ▪ Koidukuma maagiamaailm
pulmakingitus

 

Kuhu unenäopüüdja riputada?

Nagu eelpool mainitud, on soovitatav riputada unenäopüüdja voodi ligidale kohta, kus hommikupäikese kiired saaksid tema peale paista. Küll aga võib olla paigutusega loominguline- väikesed unenäopüüdjad sobivad hästi ka autosse tahavaatepeegli külge, koti külge ripatsiks või lapsevankri kohale; suuremad unenäopüüdjad on atraktiivsed dekoratiivelemendid elutuppa, aga ka kontorisse, salongi, suvilasse, tuulekotta või esikusse, kus vihm ja tuul liiga ei saaks teha; ning miks mitte ka maagiahõngulisele pidustusele, näiteks sünnipäevale või pulma? Piire saab seada vaid omaenda kujutlusvõime!

 

•   •   •

 

?Meie soovitus: oma unenägude püüdja esmakordselt koju tuues aseta ta lamavas asendis päikesevalguse kätte või lase tuules lehvida. Kui kauaks? Usalda oma sisetunnet- see ütleb, millal on piisavalt 🙂 Head aura loomist teie kodudesse!

 

Allikad: erinevad interneti artiklid, oma loovus.
Pildid: Koidukuma maagiamaailm, internet.

Unenäopüüdjate müük Koidukuma e-poes SIIN LINGIL

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.