Šungiit poleeritud kivi

3,85 

ŠUNGIIT

…seda mineraali leidub meie planeedil vaid Venemaal, Karjalas, täpsemalt Šunga külas, mille järgi on kivi ka oma nime saanud. Geoloogid kinnitavad, et šungiit tekkis ca 2 miljardit aastat tagasi, kui maailma valitsesid vaid bakterid ja üherakulised organismid. Nende elutegevuse tulemusena võiski tekkida šungiit. Teise versiooni kohaselt on selle kivi teke seotud hiiglasliku meteoriidi kukkumisega Maale ning šungiidid olevat selle meteoriidi jäänused.

Selge on aga see, et sellel mineraalil on unikaalsed füüsikalised, keemilised ja tervendavad omadused. Šungiidi põhiline koostisosa on süsinik, mis eluslooduse ja -organismide aluseks. Šungiidis leiduva süsiniku molekulid on aga hoopis uut tüüpi struktuuriga ja neid nimetatakse fullereenideks . Neid peetakse ühtedeks võimsamateks antioksüdantideks, mis kaitsevad inimese keharakke vabade radikaalide kahjulike mõjude eest. 

Tänapäevases maailmas on šungiit laialdaselt kasutuses erinevates valdkondades nagu metallurgia- ja keemiatööstuses, põllumajanduses, meditsiinis ja spirituaalses maailmas.

Spirituaalselt aitab šungiit meid maandada, tuua selgust ja rahu ning tugevdab meie kontakti iseendaga ning turvatunnet.

Jaga:
Kirjeldus
Lisainfo
Kirjeldus

Materjal: lihvitud ja poleeritud šungiidi kivi.
Päritolu: Karjala

Lisainfo
Suurus

2,5 x 2 cm, 4 x 2 cm

Lisatud ostukorvi Vaata ostukorvi Kassa
Lisatud soovinimekirja Vaata soovinimekirja
Eemaldatud soovinimekirjast