Seedripuu eeterlik õli

7,77 

Seedripuu eeterlik õli on saadud seedripuu aurudestillatsiooni teel. Seedripuul on pehme, puidune aroom koos sandlipuu toonidega. Seguneb hästi bergamoti, sandli, kadaka, küpressi, vetiveeria, patshuli, rosmariini, salvei, benzoe jt õlidega.

Kasutada lahjendatuna alusõlis, nahahooldusõlide/salvide koostises. Kasutatakse lõhnakomponendina ning fiksatiivina kosmeetika- ja parfürmeeriatoodete, seebi valmistamisel, saunas.

Väidetavalt mahendab lihase/liigesevalusid, külmetusnähtusi, stressiga seonduvaid hädasid. Väidetavalt on õlil putukaid tõrjuvad omadused. Soovitav on õli mitte kasutada raseduse ajal, kõrge vererõhu ja südameprobleemide korra. Võib põhjustada allergiat.

Naha hooldusel tuleb eeterlik õli (või nende segu) lahjendada taimse alusõliga (näit mandel, viinamarjaseeme, avokaado või muu sarnane taimeõli). Rusikareegel 1-3 tilka supilusikatäie alusõli kohta.

Doseerimine

  • Vann: reeglina 6-7 tilka Vannivette lisamisel võib õli emulgeerida seebilahuses, mees vm. Õlid, millel on tugev ärritav toime, 1-2 tilka.
  • Massaazh: 1-6 tilka kahe teelusikatäie alusõli (taimne rasvõli) kohta.
  • Lõhnalamp: ca 8 tilka, kogus sõltub ruumi suurusest.
  • Saun: Lisada leilivette, lavalaudadele või –põrandale. Kogus sõltub sauna suurusest.
  • Lapsed vanuses kuni 18 kuud: Pigem eeterlikke õlisid mitte kasutada.

Kohe, kui ilmnevad mingid ärritusnähud, vähendada kasutatava õli hulka ja tuulutada ruumi. Toodet hoida lastele kättesaamatus kohas, eemal päikesevalgusest, võimalusel jahedas. Madalad temp ei kahjusta toodet. Kuna tegemist on kõrgekontsentratsiooniliste ainetega, tuleb eeterlikke õlisid alati hoida lastele kättesaamatus kohas kindlalt suletud pudelis.

REEGLINA mitte määrida lahjendamata õli otse nahale. Kunagi ei tohi eeldada, et eeterliku õli toime on samasugune kui taimel, millest õli on toodetud. Pöörduge asjatundja poole enne eeterlike õlide kasutamist toidu maitsestamisel.

REEGLINA ei ole soovitav ületada eeterlike õlide kasutamisjuhises antud koguselisi piirmäärasid.

Tekts: balscand.ee

Laost otsas

Jaga:
Lisainfo
Lisatud ostukorvi Vaata ostukorvi Kassa
Lisatud soovinimekirja Vaata soovinimekirja
Eemaldatud soovinimekirjast