Bensoe eeterlik õli

8,88 

Bensoe eeterlik õli

…omab hinge soojendavat, lohutavat depressiooni vähendavat toimet. Leevendab artriiti, lihase- ja liigesevalusid, parandab vereringet. Leevendab külmetushaigusi, bronhiiti. Vähendab kõhuvalu, -puhitust. Abistab unetuse puhul. Parandab nahavigastusi ja muid nahahädasid.

Bensoe stüüraks (styrax benzoin) on looduslikult tahke vaik, mida korjatakse puude tüvedelt. Esineb peamiselt Sumatral, Malaisias, Java saarel (nn Sumatra bensoe), aga ka Vietnamis, Kambodzhas, Laoses (nn Siiami bensoe). Lõhnalt ja värvuselt on nad erinevad. Õli müüakse kas tahkel kujul vaiguna või lahustatuna orgaanilises lahuses. Enamlevinud on lahustatud vorm. Lahustamiseks kasutatakse peamiselt etüülglükooli.

Eeterlikest õlidest kasutatakse bensoe lahustamiseks sandlit, roosi, jasmiini, mürri, küpressi, kadakat, kopaiiva balsamit, sidrunit ja ka jm vürtsikaid teravaid õlisid. Kasutada massaaž- ja nahahooldusõlide koostises. Leiab kasutamist ka fiksatiivina, lõhnakomponendina kosmeetikatööstuses, seebi ja parfüümide valmistamisel. Kasutamine võib põhjustada unisust. Ei sobi lõhnalampi.
Naha hooldusel tuleb eeterlik õli (või nende segu) lahjendada taimse alusõliga (näit mandel, viinamarjaseeme, avokaado või muu sarnane taimeõli). Rusikareegel 1-3 tilka supilusikatäie alusõli kohta.

NB.
Toodet hoida lastele kättesaamatus kohas, eemal päikesevalgusest, võimalusel jahedas. Madalad temp ei kahjusta toodet.
Kuna tegemist on kõrgekontsentratsiooniliste ainetega, tuleb eeterlikke õlisid alati hoida lastele kättesaamatus kohas kindlalt suletud pudelis.
REEGLINA mitte määrida lahjendamata õli otse nahale.
Kunagi ei tohi eeldada, et eeterliku õli toime on samasugune kui taimel, millest õli on toodetud.
Pöörduge asjatundja poole enne eeterlike õlide kasutamist toidu maitsestamisel.
REEGLINA ei ole soovitav ületada eeterlike õlide kasutamisjuhises antud koguselisi piirmäärasid.

Tekts: balscand.ee

Pudel: 10ml

Laost otsas

Jaga:
Lisainfo
Lisatud ostukorvi Vaata ostukorvi Kassa
Lisatud soovinimekirja Vaata soovinimekirja
Eemaldatud soovinimekirjast