Kristallide puhastamine, laadimine ja programmeerimine- lihtsalt!

Kristallide puhastamine, laadimine ja programmeerimine • Koidukuma maagiamaailm

KUIDAS MA OMA KRISTALLE HOOLDAMA PEAN?

Kristallide puhastamine, laadimine ja programmeerimine • Koidukuma maagiamaailm
Kristallide eest tuleb hoolitseda!

Paljud inimesed, kellel juba on kristallid või kes on nad äsja endale soetanud, ei tea, et kõik kristallid vajavad regulaarset puhastamist, laadimist, aga ka pühitsemist ning programmeerimist. Nad on elusolendid- nii nagu taimed vajavad vett ja päikest või lemmikloomad Sinu tähelepanu- nii on lugu ka kividega. Esialgu võib see mõnele pentsikuna tunduda, aga mida rohkem Sa oma kristallidega tegeled, seda paremini nad Su jaoks toimivad.

Kristallid tuleks kindlasti esmajoones puhastada kui oled nad just endale saanud. Seejärel vastavalt kasutamisele võiks neid laadida umbes kord kuus; kristalle, mida kannad/kasutad iga päev, võiks puhastada lausa igapäevaselt või vähemalt iganädalaselt.

 

MILLEKS ON PUHASTAMINE VAJALIK?

Kristallid neelavad endasse palju energiat ning informatsiooni ning ühel hetkel võivad nad sellest täis saada. Mõni kristall muudab värvi või kaotab sära kui see juhtub. Kujuta ette, et elad tänava ääres ja oma aknaid kunagi ei pese. Kas Sa lõpuks näed neist välja?

Et kristallid saaksid oma tasemel olla olla, tuleb peale puhastamist neid ka laadida ehk täita uue energiaga ja lõpuks pühitseda ning programmeerida ehk anda neile ülesanne- näiteks Sind kaitsta, tuua armastust või lihtsalt toimida Sinu ja kõigi teiste kõrgeimaks hüvanguks. Kui oma kristalli tihe puhastamine tundub esmapilgul tülikas, siis mugavate vahenditega on see lihtne ja kiire ning aja jooksul kujuneb Sul ilmselt välja oma rituaal, mille läbiviimist Sa naudid 🙂

Kristallirituaalid • Koidukuma maagiamaailm

 

KOGU PROTSESS

 1.samm- PUHASTAMINE

Kristallide puhastamiseks on erinevaid viise: soolaga, veega, leegiga, suitsuga, heliga, maa sisse mattes jne. Ma ei hakka praegu pikemalt kõigil võimalustel peatuma, vaid toon välja mugavamad. 

◇》VESI– oleks super kui saaks allikavees, aga kui seda võimalust käepärast ei ole, siis kõlbab ka tavaline kraanivesi. Oluline oleks, et see voolaks.

Kristallide puhastamine veega • Koidukuma maagiamaailm
Kristallide puhastamine veega

Hoia oma kristalli või kristalle voolava vee all nii kaua, kuni sisetunne ütleb. Mõttes keskendu puhastumisele ning kuidas mustus veega ära uhutakse. Ütle juurde vabalt sõnastatud palve stiilis „saage puhtaks, mu kallid kristallid”; “vabanege vanadest programmeeringutest”; “taastage oma algolek” jne. Mõte seisneb selles, et palve tuleks südamest ning paluks kristallidel puhtaks saada. Võlusõnadena tuntud „palun” ja „aitäh” on ka kristallidega suhtlemisel hinnatud!

NB! Kõiki kristalle ei tohi veega puhastada ja nendeks on näiteks SELENIIT, MALAHHIIT, KALTSIIT ja HAULIIT. Ei ole soovitatav puhastada vee all ka oma kristallidest ehteid, kus on metallosakesi (sõrmused, kõrvarõngad, hõberipatsid jne).

 

◇》TULI– teine lihtne viis kristalle puhastada ning samas ka laadida, on teha seda küünlaleegi kohal. Mina eelistan valget küünalt, sest see sümboliseerib puhtust. Puhasta kristalli iga külg nii nagu tõmbaksid ta sujuva kaarega küünlaleegi kohal puhtaks. Ka siinkohal on palve oluline. Kui lõpetuseks teed ümber küünlaleegi päripäeva ringe, laed kristalli uue energiaga.

◇》SUITS– see meetod on eriti hea siis kui Sulle on kogunenud juba palju kristalle ning kõigi eraldi puhastamine muutub liialt aeganõudvaks. Salleks saab kasutada viirukeid (need peaksid olema võimalikult naturaalsed), salvei tõrvikut või Palo Santo pulgakesi. Minu isisklikuks lemmikuks on nüüd see viimane oma erilise aroomiga. Sellega puhastan korraga ära kõik oma kristallid ning seejärel ka enda kodu ja iseendagi.

Kristallide puhastamine, laadimine ja programmeerimine • Koidukuma maagiamaailm

Hea nipp: aseta kivid sõelale, nii pääseb suits neile hästi ligi!

 

◇》HELI– Tiibeti kellad ehk tingshad on supermugav ning jõuline moodus kõikide oma kristallide, aga ühtlasi ka enda ja ruumide puhastamiseks! Kellade kokkulöömisel tekkiv helivibratsioon puhastab, tasakaalustab ning loob meditatiivset seisundit. Tiibeti kellad on kasutusel paljude tervendajate käes ning on oluline osa Feng Shui elustiilist.

Tingshad • Koidukuma maagiamaailm
Tingshad

2. samm- LAADIMINE

Laadimine on lihtne- aseta kivid paariks tunniks päikese kätte või terveks ööks kuuvalguse paistele. Kui on pilvine- hoia kauem. Kristallidele väga meeldib nii päikese kui kuu käes särada! Aga mõne kiviga tuleb ettevaatlik olla- näiteks ametüst ja roosa kvarts kipuvad päikese käes pleekima ning mäekristall võib päikesekiiri koondada ning tulekolde tekitada. Kes on aga Reikiga tuttav, võib kristalle laadida oma käte abil.

Veel on üks äärmiselt tõhus viis oma mineraale laadida mattes need maa alla. Jah, lugesid õigesti! Ja kui järele mõelda, siis tegelikult ju ka täitsa loogiline- kõik tärkab emakesest Maast ning maaenergia on võimas. Kristallidele on see kui teraapiline spa-puhkus.

Paki oma kristallid naturaalse kiuga riidetüki sisse (kindlasti mitte kilekotti!), kaeva auk ja mata maha. Igaks juhuks märgista matmispaik kuidagiviisi ära, juhuks kui peaksid unustama, kuhu need täpselt matsid.

Lase neil seal vähemalt 24h “puhata” ning siis too taas enda juurde. Tunned kuidas nad pakatavad elujõust?

 

3. samm- PROGRAMMEERIMINE

Kui kristallid on puhastatud ja laetud, pühitse nad toomaks valgust Su ellu või töötamaks Sinu ja teiste kõrgeimaks hüvanguks. Täna, et nad on tulnud Sinu juurde.

Seejärel võib neile anda ülesande, mingi soovi, mida Sa tahaksid, et nad Sinu heaks teeks. Hoia kristalli pihus või südame lähedal ning keskendu eesmärgile, millele tahad, et kristall pühenduks (külluse või armastuse ligitõmbamine, kaitse, tahtejõu suurendamine jne). Ütle mõttes või kõva häälega vabas vormis välja, mida soovid (nt. pühendan Su avama minu loovust ning selle väljendamist aitama). Kristallidele meeldivad helid, sealhulgas Sinu enda hääl.

 

SÕBRAKS SAAMINE

Esialgu võib kristallidega suhtlemine paljudele veider tunduda- ja selles pole midagi veidrat! Hea viis kristallidega kontakti loomiseks on ka nendega mediteerimine.

Et end mugavamalt tunda, tee neid protseduure üksinda või inimestega, kellel on samad huvid. Leia endale sobiv aeg ja koht. Leidub inimesi, kelle jaoks kogu tegevus on Voo-doo või kes leiavad, et nüüd oleks Sul (või ehk hoopis mul, autoril) aeg vabatahtlikult  hullumajja pöörduda.

Aga on ka inimesi, kes tunnevad maagiliste tegevuste vastu kohe tõmmet ja hakkavad uurima, mis toimub. Mina soovitan alati iseendaks jääda ja mitte peljata teiste inimeste arvamust. Oleme ju ise oma õnne sepad ja kui need väiksed “veidrused” meile õnne toovad, siis miks mitte neid läbi viia? 🙂

Kristallidega looduses • Koidukuma maagiamaailm

Põnevaid kogemusi!

PS! Kui Sul ei ole aga kedagi, kellega ohutult oma seiklusi jagada, siis meie postkast on alati avatud, ükskõik kui utoopilise sisuga kirjadele!