Armastus…tingimusteta!?

Armastus

Armastus

Armastus on kõikvõimas ja kõik tahavad seda tunda. See on kui liikumapanev jõud, mis teeb kõik heaks. Me arvame ekslikult, et armastus algab siis, kui teine inimene tuleb meie ellu ja meile selle kingib. Armastus algab eelkõige iseendast. Kui oled ise rõõmus, õnnelik, tulvil häid emotsioone ja armastust, meelitad sama ka ligi. Negatiivsed tunded nagu viha, kibestumus, meeleheide jne saadavad sinust välja aga negatiivseid vibratsioone ja ära siis imesta, kui sul on raskusi kellegi (suurepärase) leidmisega enda kõrvale või need, keda leiad, sulle mingitpidi haiget teevad. 

Kui oled katki- tee end terveks. Tunned ennast väärtusetuna- hakka väärtust looma! Kui oled õnnetu- hakka õnnelikuks (jah, nii lihtne see ongi!). Õnn tõesti on meie endi kätes. Ära lükka vastutust oma heaolu eest teiste kaela!

Aga mis siis, kui leiame kellegi enda kõrvale ja alguses on nii-nii hea ja mõne aja pärast algavad probleemid, arusaamatused, vaidlused, konfliktid? Osad ütlevad, et kui tegemist on raske suhtega, siis on see vale suhe ning “õiges” peaks valitsema rahu ja harmoonia. Ma ei saa nõus olla- kui valitseb ainult õndsus ja üksmeelsus, kuidas saame areneda? Meie kaaslane peegeldab meile külgi, mis meile ei meeldi meis endis (aga mida me ei märka!). Hingesugulasi on erinevaid ja mõned on jutkui meie koopiad, teised peegeldajad.

Näiteks kunagi ärritusin ma tihti oma elukaaslase peale, sest ta uimerdas. Nüüd olen täheldanud ennastki uimerdamas ja hoopis tema on ärritunud! Järelikult peegeldame me mõlemad teineteisele oma külgi, sest meid mõlemaid ärritab, kui teine aeglaselt tegutseb. 

See on tore, kui me õpime neid asju nägema ja mõistma, kuigi olgem ausad- pindu teise silmas on lihtsam näha, kui palki oma silmade vahel. Olles teadlikult “kohal”, kui partner ärritab, siis mõelda- miks ta mind ärritab? Kuidas ma ise antud või analoogses situatsioonis olen käitunud või käituksin? Kas ta peegeldab mulle midagi, mida ma ise ka teen? Enesevaatlus on kaaluka tähtsuga ja aitab meil tegeleda oma halbade harjumuste ning isiksuseomadustega ning seeläbi muutuda ja areneda. Kui me neid asju aga ei näe, võime olla varsti olukorras, kus meil on kaaslase käitumisest nii villand, et soovime suhet lõpetada, nägemata ja tunnistamata meie omi nõrki külgi.

Aga kõik asjad, mis tunduvad ebameeldivad, ei peegelda ju meid ennast? Näiteks kui su kaaslane on alkoholimaias, aga sina seda ei tarbi ja ei salli? Ta veab sind ja teie peret alt, murrab lubadusi, on vägivaldne? Need ei pea kindlasti sind ennast peegeldama. Selline kaaslane võib olla pigem märk sellest, et sul on õppetund, mille pead läbima.

Näide: ühele naisele satuvad järjest mehed, kes on võimukad ja domineerivad ning keelavad-käsutavad teda oma tahtmise järgi. Kuid kas ikka “satuvad”? Pigem on asi selles, et naisele on antud õppetund end kehtestama hakata. Need mehed ongi õpetuseks, et tuleb tõsta pea ja ei tohi lasta end jalge alla trampida! Naise vabanduseks on aga, et “armastus on nii suur” ja parimal juhul kannatatakse hambad ristis ning halvimal juhul peetakse seda normaalseks (mis on selge tõe vältimine, pilvedes hõljumine, blokeerunud tšakra). Üks on kindel- selline ei ole terve armastus.

Ja need, kes arvavad, et armukadedus on armastuse märk- kahjuks te eksite. Jutt käib haiglasest armukadedusest, kus keelatakse teiste inimestega suhtlemine ja läbikäimine, kahtlustades petmisi ja intriige. Üldiselt teevad need inimesed ise neid asju, milles kahtlustavad oma partnerit. Tervislikus suhtes käib kumbki partner ka eraldi oma sõpradega kohtumas ning seeläbi on ka järgnev koosveedetud aeg magusam.

Terves armastuses tunnevad inimesed ennast vabana, väärtuslikuna, nende mõtted ja sõnad loevad ning valitseb usaldus. Aga kui sa end nii ei tunne, mida oled valmis selle muutmiseks tegema? Kas ootad, et inimene sinu kõrval muutuks või oled valmis muutma ennast?

Mina leian, et tingimusteta armastus ongi see, kui mõlemad partnerid kohtlevad teineteist viisil, mis laseb end äsja ülalmainitud sõnadega iseloomustades tunda. See on see, kui sa armastad inimest vaatamata neile asjadele, mis võivad sind häirida. See on see, kui sa armastad inimest sellisena nagu ta on, mitte sellisena nagu sa ta oma peas oled välja mõelnud. 

Meile teevad haiget ootused ja oma peas lavastatud stsenaariumid, kuidas teine inimene peaks olema ja käituma. Iga inimene on erinev ja meil kõigil on asjadest ka oma arusaamad.
Näide: kui temake arvab, et kallim peaks talle sünnipäeva puhul kalli ehte kinkima, siis tema võib hoopis arvata, et palju parem kingitus on maailmapilti avardav raamat. Temake on oma peas mananud ette juba pildi kaunist ehtest, mille ta rõõmuga vastu võtab. Ja oh, õudust, kui pakist ilmub välja hoopis raamat! Milline pettumus! Aga kes selles pettumuses süüdi on? Ikka temake ju, miks ta kujutab endale olukordi ette, mitte ei lase asjadel juhtuda omasoodu….? Meie partneril võivad olla oma kiindumuse näitamiseks hoopis teistsugused, omalaadi viisid, erinedes täielikult meie meelest “õigetest” väljendusviisidest.

Ja nii juhtub igasugustes olukordades, kus meie partner ei käitu nii nagu meie meelest käituma peaks. Mida vähem me ootame, seda rohkem me saame! Ja kui me üldse midagi ei saa (aga tahame!)- siis ei ole tegu tingimusteta armastusega meie poolt… ja nähtavasti ka teiselt poolt mitte.

Oma vaimsel teekonnal on minus nii paljud arusaamad muutunud. Minu suhtumine ebameeldivatesse inimestesse, rasketesse olukordadesse, probleemidesse, rahasse, armastusse…kui elad Universumi seaduste järgi, on järsku kõik palju loogilisem, lihtsamini võetav ja positiivsem. See, kuidas ma näen armastuse olemust täna, on kardinaalselt erinev paari aasta taguse mõtteviisiga. Sellele muutusele aitasid kaasa valusad kogemused, milles hiljem avastasin hindamatud õppetunnid; enda vaimsusega tegelemine, inimestele ja iseendale andestamine; oma harjumuste ja suhtumise muutmine ning kontakt loodusega- metsad, veekogud, kivid, kristallid.

Et lasta teisel end armastada- tuleb kõigepealt ise end armastada.
Selle asemel, et tahta muuta teist inimest- tuleb muuta ennast.
Kui on muutunud enda suhtumine, leiad rahu ja oled õnnelik. Aga kui oled suhtes ja ikka ei saa õnnelik olla- siis head aega!

 

Armastus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.