Meie tšakrad ehk energiakeskused

 

“Iga füüsiline valu, haigus ja isegi õnnetus saab alguse emotsionaalselt tasandilt.”

Ma olen tegutsenud massaaživaldkonnas üle 8 aasta. 2016. aastal käis minu vastuvõtul sõber, kes oli vigastanud oma õlga. Peale massaaži küsisin temalt: „Mida sa välja rääkimata jätad?” Ta vaatas mind suurte silmadega, justkui oleksin ma selgeltnägija, kes teab tema saladusi. Vastas tõele, et tema sees olid muremõtted, mis ta jättis oma kaaslase eest varjule. Enda südameasjade mahavaikimine blokeerib aga meie kurgutšakrat, mis asub õlaga samal joonel. Tema psühhosomaatiline probleem avaldus füüsilises kehas.

See on üks paljudest näidetest, mida esitleda.

Tänapäevane allopaatiline meditsiin keskendub haiguste tagajärgede kõrvaldamisele või allasurumisele keemiliste ravimitega; sealjuures jääb tihtipeale haigusseisund korduma või saab haigest ravimi “püsiklient”. Alternatiivmeditsiin uurib aga tekke põhjuseid ning soovib probleemi jäädavalt välja juurida. Vastuoluline on sealjuures asjaolu, et kunagi oli justnimelt see kurikuulus alternatiivmeditsiin põhiline raviviis- tänapäevane arstiteadus on kõigest sadakond aastat aastat vana, seevastu Hiina meditsiin ning India ajurveeda on mõlemad ca 5000 aastat vanad süsteemid!

 

TŠAKRASÜSTEEM

Mis on tšakra? Tšakra on energiakeskus, mille nimetus tuleb iidsest sanskriti keelest ning tähendab otsetõlkes „ratast”. Kõige varasemalt on tšakratest olnud juttu hinduismis juba 6 sajandit enne Kristust, olles oluline osa ajurveeda õpetustest.
Tšakrad on (üldiselt päripäeva) pöörlevad energiakeskused, igaüks oma kindla värvivibratsiooni ning ülesannetega. Iga tšakra kontrollib oma läheduses olevaid organeid ja kehaosi ning vastutab erinevate tunnete ja emotsioonide eest.
Tšakraid loendatakse alt ülespoole ning nad paiknevad keha keskjoonel, mööda selgroogu. Meie kehas on kokku 114 tšakrat, suuremaid ja väiksemaid, kuid me vaatleme lähemalt kaheksat peamist.

 

8 tšakra süsteem | Koidukuma maagiamaailm

Erinevat sorti elusündmused, traumad, stress jpm tekitavad tšakrate töös blokeeringuid ning nad võivad muutuda ala- või üliaktiveerituks. Kummalgi juhul on erinevad sümptomid, mis sellest märku annavad. Heal juhul jõuab blokeeringuid kõrvaldada, kuni need veel emotsionaalsel tasandil on, halvemal juhul realiseeruvad need ka füüsiliste haigustena.

Endas viha kandes paneme kinni oma südametšakra ning see võib avalduda rinnavähina; teisi inimesi kritiseerides blokeerime oma kroontšakrat ning selle tulemusena võivad meid hakata kimbutama peavalud; olles ahne, kahjustame oma päikesepõimikut ning seetõttu on oht kalduda ülekaalulisusse.

 Inimestena ei toimi me ainult füüsilisel tasandil. Koosnedes aatomitest, oleme me tegelikult 99,99% tühi ruum. Me oleme energeetilised, mitmekihilised. Emotsionaalne ja füüsiline on omavahel lähedalt seotud- kui me oleme negatiivse olekuga, siis avalduvad sellised mõtted varem või hiljem ka ebameeldivate terviseprobleemidena.

 

7 + 1 TŠAKRAT

Tutvugem esmalt tšakrate olemusega ning tüüpiliste tasakaalutuse näitajatega ning seejärel võimalustega neid tasakaalu saada ja seal ka hoida. Oluline on välja tuua, et tšakra on blokeerunud, kui selle kohta esineb vähemalt 2-3  emotsionaalset sümptomit. Terviserikked/õnnetused/valud jms, mis on seotud antud tšakra füüsilise piirkonnaga, on samuti märgid blokeeringutest. Üksikud sümptomid on vaid kerged tasakaalutused energiakeskuses, mida annab hõlpsamini eemaldada ning seega vältida tulevasi terviseprobleeme.

Kuigi enamjaolt vaadeldakse seitset peamist energiakeskust, on äärmiselt oluline roll veel ühel- maatšakral (ingl k- Earth Star chakra). On hämmastav, kuidas see energiakeskus on nii paljudest tšakrateemalistest raamatutest ning artiklitest välja jäetud- tegemist on meid Maaga ühendava tšakraga! Ka kristalliteraapias on just maatšakra kristall see, mis pannakse esimesena paika ning mis jääb sinna ka kõige kauemaks- isegi veel peale seansi lõppemist, et klient korralikult maandatud saaks. 

Seetõttu on ka tema kirjeldus lisatud käesolevasse ülevaatesse ning sellest ka alustame.

 

MAATŠAKRA

maatšakra | KOidukuma_maagiamaailm

Asub ca 50-60 cm meie jalataldadest allpool ning resoneerub tumedate värvitoonidega- must, tumehall ja pruun. Maatšakra vastutab meie maandatuse eest- et meil oleks kontakt emakese Maaga, me ei hõljuks pilvedes ning suudaksime olla keskendunud. Maatšakra vahendab universaalse eluenergia voogu maast teistesse tšakratesse.

Kui maatšakra on tasakaalus, tunneme end kahe jalaga maa peal, ohutult, fokusseeritult.

Alaaktiivne maatšakra annab endast märku läbi hajameelsuse, keskendumisvõimetuse ning unistustes hõljumise. Üliaktiivsus võib aga avalduda liigses maanduses ehk deprsessiivsetes tunnetes, passiivses eluviisis ning elujõu puuduses.

Füüsilisel tasandil: jalad

Maatšakrat tasakaalustavad kristallid: must turmaliin, must ahhaat, hematiit, šungiit, ussinaha jaspis, bronziit, tektiit, laavakivi, magnetiit, suitsukvarts.

Tšakrat saab tasakaalustada ka käies paljajalu, viibides looduses, emmates puid (!), mediteerides. 

 

JUURTŠAKRA

Juurtšakra | Koidukuma maagiamaailm

Asub vaagnapõhjas lahkliha juures ning resoneerub punase värviga. Juurtšakra vastutab ellujäämisvajaduste eest- tema ülesanneteks on meie turvatunde, ühtekuuluvustunde ning baasvajaduste täitmise eest.

Kui juurtšakra on tasakaalus, tunneme me end oma kehas mugavalt, me ei ole me mures raha, tuleviku, töö vms pärast. Me tunneme end turvaliselt. Tunneme, et kuulume kuskile- olgu see pere, mõni sotsiaalne grupp, sõpruskond vms.

Alaaktiivne juurtšakra väljendub pidevas muretsemises, hirmude tundmises, enda alavääristamises ja üksildustundes. Üliaktiivne tšakra toob aga kaasa ahnuse, igasuguste muutuste vältimise, füüsilise ja psühholoogilise frigiidsuse.

Füüsilisel tasandil: luustik, alaselg, vaagnaluu, jämesool, suguelundid

Juurtšakrat tasakaalustavad kristallid: punane jaspis, punane korall, granaat, rubiin, punane mokaiit, mahagonobsidiaan, leopardjaspis, ahhaat.

 

SAKRAALTŠAKRA

Sakraaltšakra | Koidukuma maagiamaailm

Asub 4 sõrmelaiust nabast allpool ning resoneerub oranži värviga. Sakraaltšakra tagab elurõõmu ning vastutab loovuse, seksuaalsuse, kire eest. Seksuaalenergia on loov energia (sellest algab elu) ning seetõttu juhib antud tšakra ka igasugu loometööd.

Tasakaalus sakraaltšakraga oleme loomingulised, mugavad oma seksuaalsusega ning energilised.

Kui tšakra on alaaktiivne, puudub meis mängulisus, vooluga kaasa minemine, huvi seksi vastu. Üliaktiivne tšakra puhul võib tekkida vajadus kõike kontrollida, liigne vajadus rahuldada seksuaalseid ihasid.

Sakraaltšakrat tasakaalustavad kristallid: karneool, oranž aventuriin, tuliahhaat, aprikoosahhaat, kaltsiit, tumekollane-oranžikas tsitriin, mis on saadud ametüsti kuumutamisest

 

PÄIKESEPÕIMIK

Päikesepõimiku tšakra | Koidukuma maagiamaailm

Päikesepõimiku tškara asub 4 sõrmelaiust nabast ülevalpool ning resoneerub kollase ja kuldse värvitooniga.  Päikesepõimik vastutab rõõmu, positiivsuse ja tahtejõu eest. Teda teatakse ka kui külluse keskusena.

Kui tšakra on tasakaalus, oleme lõbusad, energilised, täis indu ja pealehakkamist. Alaaktiivne tšakra avaldub jõetuse, pessimistliku ellusuhtumise ning tegevusetuse domineerimine. Üleaktiivne tšakra omakorda väljendub võimu- ja auahnuse, närvilisuse ning sõltuvuste läbi.

Füüsilisel tasandil: ülemised seedeelundid, sh magu, maks, diafragma, neerupealised ning immuunsüsteem.

Päikesepõimikut tasakaalustavad kristallid: tsitriin, tiigrisilm, püriit, piltjaspis, päikesekivi, kollane kaltsiit, mokaiit.

 

SÜDAMETŠAKRA

Südame tšakra | Koidukuma maagiamaailm

Asub rinnaku keskel ning resoneerub nii rohelise kui roosa värviga. Tšakra enda värvus on küll roheline, kuid tugev seos südamega (just „emotsionaalse südamega“) toob mängu ka armastava roosa värvi vibratsiooni.

Tasakaalus südametšakra väljendub avatuses, iseendale ja teistele armastuse jagamises, lahkuses ja headuses.

Alaaktiivne tšakra väljendub kinnisuses, usaldamatuses, enda alaväärtustamises. Üliaktiivne tšakra aga avaldub ülehoolitsemises, märterlikkuses, liigselt asjade „südamesse võtmises“.

Füüsilisel tasandil: rinnak, süda, kopsud, ülaselg, abaluud, käsivarred ja käed.

Südametšakrat tasakaalustavad kristallid: roheline aventuriin, malahhiit, peridoot, preniit, sammalahhaat, smaragd, serpentiin, roosa kvarts, rodokrosiit, roosa opaal, roosa turmaliin.

 

KURGUTŠAKRA

Kurgu tšakra | Koidukuma maagiamaailm

Asub kõri lohus ning resoneerub (hele)sinise värvusega. Kurgutšakra vastutab kommunikatsiooni, oma tõe ja tunnete avaldamise ning kuulamisoskuse eest.

Kui tšakra on tasakaalus, oleme head ja vabad suhtlejad, me oskame end väljendada, rääkida, kuid ka kuulata.  Alaaktiivne tšakra väljendub trotsis ütlemata jäänud asjade osas, äkilistes vihapursetes, kui miskit on kaua eneses hoitud ja/või väga vaikses ja tasases hääles. Üliaktiivne tšakra võib aga kaasa tuua liiga valju hääle, teiste jutule vahelesegamise, oskamatuse kuulata ning kalduvuse näägutada ja öelda ebameeldivaid asju.

Füüsilisel tasandil: kael, kurk, õlad, suu, nina, kõrvad.

Kurgutšakrat tasakaalustavad kristallid: sinine pitsahhaat, sinine kvarts, sodaliit, akvamariin, tselestiit, türkiis, angeliit, larimar.

 

KOLMAS SILM ehk LAUBATŠAKRA

Kolmanda silma tšakra | Koidukuma maagiamaailm

Asub kulmude keskel, neist veidi kõrgemal ning resoneerub indigosinise ja lilla värviga.  Kolmas silm vastutab meie spirituaalsuse, intuitsiooni ning loovuse eest.

Tasakaalus laubatšakra korral mõistame maailma kui tervikut- selle maist ning ebamaist poolust.

Kui kolmas silm on alaaktiivne, oleme väga materiaalsed, toetume vaid ratsionaalsele mõtlemisele, ei näe läbi ühiskonna massihüpnooside. 
Üliaktiivne tšakra väljendub aga infokülluses, reaalsustaju kaotamises ning psühholoogilises segadustundes, kui me ei suuda/oska end piisavalt maandada ja tasakaalustada kolmanda silma avanemisel.

Füüsilisel tasandil: pea, nägu; sümptomiteks peavalud, iiveldus, nägemisprobleemid, unetus, ärevushäired.

Laubatšakrat tasakaalustavad kristallid: (tume)ametüst, lasuriit, lepidoliit, tšaroiit, lilla fluoriit, apatiit, labradoriit, asuriit, kuntsiit.

 

KROONTŠAKRA

Kroon tšakra | Koidukuma maagiamaailm

Asub pealael, nn krooni kohal ning resoneerub valge ja õrnlilla tooniga. Kroontšakra vastutab meie ühenduse eest universumiga, avab meid müstilisele tunnetusele, et kõik on üks- nii inimesed kui loodus ning laseb tunnetada elu muu kui egopõhiselt.

Tasakaalus kroontšakraga tunneme rahu, tasakaalu, mõistvust; me teame, mis on elu mõte. Me tunneme ühtsust ning tänulikkust.

Alaaktiivne tšakra annab endast märku läbi apaatsuse, depressiooni, oskmatuse näha elu mõtet. Üliaktiivne tšakra peegeldub aga spirituaalses küünilisuses, ennast teistest paremaks pidamises, teiste üle kohut mõistmises.

Füüsilisel tasandil: pealagi, ajukoor, kolp, aju.

Kroontšakrat tasakaalustavd kristallid: mäekristall, skolessiit, tselestiit, lumikvarts, apofülliit, seleniit, valge kassisilm, moldaviit, helelilla ametüst

 

KUIDAS VEEL TEHA KINDLAKS TASAKAALUTUSI?

Emotsioonid võivad tulla ja minna ning nende järgi ei ole alati lihtne tunda ära tasakaalutusi tšakrates. Märku annavad pigem pikemaajalised tunded, kuid ka need võivad igapäevaelu toimetuste varjus märkamatuks jääda…

Oma tšakrate korrasolekut saab kontrollida näiteks tšakratestidega (https://www.eclecticenergies.com/chakras/chakratest);
tundlikud inimesed käega skaneerides- kus on tunda kergust, kust raskust, kus segadust. Igaühele see meetod aga siiski ei sobi, sest meie energiatundlikkus on erinev. Vähem tundlikke inimesesi aitab aga pendel. Viimast saab kasutada ka puhastamiseks, sellest lähemalt saab lugeda meie blogipostis siin.

 

TEISED VIISID TŠAKRATE TASAKAALUSTAMISEKS
  • MEDITATSIOON- selleks on palju erinevaid võimalusi. Kas kindla tšakra meditatsioon koos värvivisualisatsiooniga või kõigi tšakrate kompleksmeditatsioon; seda võib teha nii iseseisvalt kui leida internetist (nt YouTube’st) juhendatud meditatsioone.
  • MUUSIKA- igale tšakrale vastab kindel helisagedus; nõnda aitab akustiline helilaine meid taashäälestada. Proovi nt “7 tšakra tervendusmuusikat”: https://www.youtube.com/watch?v=vCpBSnYBTM0
  • EETERLIKUD ÕLID- puhtad, ilma sünteetiliste lisaaineteta õlid on laialdaselt kasutusel nii tervise hoidmisel, ravimisel kui ka kosmeetiliselt. Nt aitab lavendliõli lõõgastuda ning rahuneda, aidates kaasa kolmanda silma tšakra tasakaalustamisele.
  • TOIT- süües seda värvi toitu, mis värvi tšakra tervendamist vajab, aitame sellele kaasa. Nt tomatit ja punane paprika juurtšakrale, avokaado ja salatileht südamele, pähklid kroontšakrale.
  • VÄRVID- ümbritsedes end värviga, mis resoneerub tervendamist vajava tšakraga, aitame taaskord kaasa selle toimumisele. Riietus, lilled, kodu dekoratsioon, küünlad, isegi värvimuutev lambipirn- need kõik on abiks.
  • TERAAPIA- põhjalikku tšakrate tasakaalustamist saab läbi kristalliteraapia seansi (tegijaks Koidukuma asutaja Helene).

 

KOKKUVÕTTEKS

Mida paremini mõistame, kuidas kõik omavahel seotud on, seda lihtsam on ise luua meelepärasemat reaalsust- korras tervist, külluslikku elu, saada ja anda välja armastust. Hoolitsedes teadlikult oma energiakeskuste tasakaalukuse eest, saame elada täisväärtuslikku elu. See on tegelikult väga lihtne ning meil on selleks kõikvõimalikke abivahendeid, alustades mediteerimisest, lõpetades kristallidega. Antud kirjatükk peaks andma ka üsna põhjaliku ülevaate, millele tähelepanu pöörata ja kuidas tegeleda tervendamisega.

Pidagem aga meeles, et jäädavat täiuslikku kõigi tšakrate tasakaalu ei ole võimalik saavutada, selline on lihtsalt elu- pidevas muutumises- ning see on täiesti OK! 🙂

 

Kirjutist aitasid koostada:

NB! Kirjatükis olev informatsioon ei ole meditsiiniline nõu. Kui Sul on terviseprobleeme, konsulteeri oma arstiga, tee kodutööd ja loe ka ise palju ning kasuta mõistlikkuse printsiipi- millal ravida end alternatiivmeditsiini ning millal allopaatilise meditsiini abiga. 
Energeetiline ravi on täiendava toimega ning raviplaane mittesegav.

Rituaal kodu ja iseenda väe taastamiseks.

Ümber on saanud kõige pimedam aeg aastas. Koos kevadega vulisevad veed, siristavad linnud ja päike soojendab aina rohkem. Kui loodus annab meile omasoodu märku, kuidas kevad saabub, siis kalendri järgi on kevad kohal! Usutakse, et iga aastaaeg kannab endas kindlat energiat, mis on just sellele ajale iseloomulik. Kevad sümboliseerib kasvu, valgust, soojust, uusi ideid ja värskeid suundi. Kas mäletad oma uusaasta lubadusi? On aeg need üle vaadata, aga võib-olla hoopis uued luua. Soovitan sul võtta endale aega ja viia läbi üks puhastav ning värskendav rituaal. 

„Symbols are the language of the soul,

and ritual speaks that language fluently“

1.Korrasta oma ümbrus ja sisemus. Tõsta mööbel ringi, vaheta esemete asukohti, sorteeri  – õpi lahti laskma ebavajalikust. Mõnikord on tarvis ka eemalduda inimestest, olukordadest  või  millestki muust, mille aeg on ümber. 

Leia uus omanik või viska ära ese, mille kohta mõtled: “…, aga äkki..”, ka siis kui see ese tekitab sinus negatiivseid tundeid, aga võimalik, et jääd hoopis neutraalseks  – ära kogu asju, mille tähendus sinus ühtegi keharakku ei liiguta! 

2. Kui oled kodus füüsilised muutused läbi viinud, siis on aeg võtta ette puhastusrituaal. Kasuta selleks mõnda meelepärast viirukit (salvei, palo santo vms) ja sulge.  

Salvei ja sulg

Sulg sümboliseerib vabadust ja liikumist. Ava aknad, et toimuks õhuvahetus ning viirukisuitsuga käi läbi kõik oma kodu ruumid ja sule abiga suuna suits kõikidesse nurkadesse, et parandada kodu energeetikat. Protsessi käigus võib viiruk (eriti just palo santo ning salvei) suitsemise lõpetada, süüta ta uuesti ning jätka puhastamist.

Kui oled lõpetanud, siis aseta viiruk kuumakindlale alusele, lastes tal vaikselt kustuda. Kui tunned, et meeleolu on hea ja tahaksid teha muutusi ka enda sees, siis jätka järgmise tegevusega..

3. Vali ka üks meeldiv hetk oma päevas ja süüta küünal. Mõtiskle selle üle, mida sooviksid oma ellu, millest sooviksid vabaneda, kellena tahaksid ennast näha. Lase oma meeled valla ja võta ette paber ning kirjutusvahend. Kirjuta üles kõik, mis su meeltesse tungib, võib-olla hargneb sealt lahti hoopis midagi muud.. avasta ennast!

Loe häälega oma kirjutis iseendale. Sule silmad ning visualiseeri, mida just ette lugesid. Võid süveneda ka näiteks ühte konkreetsesse neist ja kujutleda, et ta on saavutatud. Siin ja praegu. Püüa kinni iga lõhn, pilt, emotsioon, mida koged. Ole nii hetkes kui võimalik ja täpselt nii, kuidas suudad. See võib olla ka väga viivuks või korraks, aga oma unistuste visualiseerimine on proovimist väärt!  Jäta meelde, milline see tunne on ning ava oma silmad. 

4. Kui sul on poolvääriskive või plaanid neid omale soetada, siis tee endale oma küllusenurk. Unistuste kiri aseta küllusenurka. Feng shui järgi asub selline nurk kodu ida- ja lõunakaare vahel asuvas kagunurgas. Küllusenurk on paik, mis sümboliseerib õnne, rahulolu, rikkust ja edu. Täida küllusenurk (või ka karp) endale meeldivate kividega, aga ka teiste õnne toovate sümbolitega või esemetega: kaneelikoor, elevandi kujuke, kristallist puu, ahvileivapuu (taim) jms. Püüa oma küllusenurka leida võimalikult puhas ja läbipaistev mäekristall, sest tema annab su soovide täitumisele jõudu juurde.

Oma mõtetega kontakti saamiseks aitab ka, kui alustad selliste lihtsate sõnadega: „Ma soovin / unistan, et…“. Silmad kinni visualiseerides aga „Ma usun…“.

Loe ka Helene postitust, miks me vajame looduses viibimist: https://koidukuma.ee/blog-post/miks-on-oluline-viibida-looduses/

ja põhjalikku ülevaadet koduse suurpuhastuse teemal: https://koidukuma.ee/blog-post/kevadise-energeetilise-suurpuhastuse-labiviimiseks/

Luba oma ellu maagiat! 🙂

Kuidas siis ikkagi OMA kivi valida? | Koidukuma Päevik

Kuidas siis ikkagi OMA kivi valida?

Seda teemat on palju jutuks tulnud.

“Valige mulle palun kivi, mis mind aitaks…”
“Mis kivi sobib minu tähtkujule?”
“Lugesin, et ametüst avab vaimseid võimed, mul on seda vaja!”
“Kas ma pean kõiki kive peos hoidma või kuidas ma leian selle Õige”?

Mõned inimesed on väga visuaalsed, teised jällegi tundlikud. Mõni ei saa üldse e-poest tellida, sest ta soovibki kivi käes hoida ja tunnetada aistinguid; teine valib lihtsalt nii, mis silma jääb. Tihti valitakse omaduste järgi- kuskilt on kuuldud või loetud, et mingil kristallil on üks või teine toime ning siis soovitakse just seda.

Teate sõbrad- unustage oma tähtkujud, unustage kivide kirjeldused, unustage soovitused. Lähtuge vaid ühest; või pigem kahest- KIVI, MIS TEILE MEELDIB; VÕI MIS ON TÄIESTI EBASÜMPAATNE.

Mõlemad on teile kasulikud. Kui meile mingi kivi või värv meeldib, siis see annab märku, et just seda on meie ellu vaja.

Näide 1: Miale meeldib väga punane värv ning ta ümbritseb end meeleldi punastest dekoratiivesemetest ning mööblist. Sümpaatia punase vastu on tavaliselt märk sellest, et inimese elus on puudu turva- või ühtekuuluvustundest. Füüsilisel tasandil väljenduvad need alaselja ning -kõhu probleemidena.

Niisamuti töötab ebasümpaatne värvitoon.

Näide 2: Meelisele ei meeldi sugugi roheline värv, see mõjub lausa häirivalt. Samas on tema südames palju kannatusi ning negatiivseid tundeid, millest ta pole suutnud vabaneda. Ta vajab rohelist värvikiirt oma ellu, et see saaks tervendada tema südametšakrat. Värvidele põhinevat teraapiavormi nimetatakse kromoteraapiaks.

Kui meile mingi kivi või värv meeldib, siis see annab märku, et seda on meie ellu vaja.

NB! Värviteraapia ehk kromoteraapia ei tööta ainult kristallide näol; vajalikke värve saab lisada enda ellu riietuse, toidu, kodu dekoreerimise ja mitmel muul moel.

Tšakrate ja nendega resoneeruvate värvide teema on põhjalikum ning sellest anname ülevaate siinses postituses. Antud kirjatüki eesmärk on julgastada teid intuitsiooni põhjal kivi valima.

Meie butiigist leiate eest raamatu “Tšakrad: kuidas energia tervendav jõud su elu muudab” (autor Georgia Coleridge), mis aitab teil selles maailmas natuke orienteeruda.


Kõlab “uhhuuna”? Aga mis siis, kui avaldad, mis värv on Sinule meeldiv/ebameeldiv ning meie pakume, mis füüsilised või psühholoogilised mured võivad Sul olla? Kui julged, siis tule butiiki või kirjuta postkasti ning testime järgi! 🙂

Armastus

Armastus…tingimusteta!?

Armastus

Armastus on kõikvõimas ja kõik tahavad seda tunda. See on kui liikumapanev jõud, mis teeb kõik heaks. Me arvame ekslikult, et armastus algab siis, kui teine inimene tuleb meie ellu ja meile selle kingib. Armastus algab eelkõige iseendast. Kui oled ise rõõmus, õnnelik, tulvil häid emotsioone ja armastust, meelitad sama ka ligi. Negatiivsed tunded nagu viha, kibestumus, meeleheide jne saadavad sinust välja aga negatiivseid vibratsioone ja ära siis imesta, kui sul on raskusi kellegi (suurepärase) leidmisega enda kõrvale või need, keda leiad, sulle mingitpidi haiget teevad. 

Kui oled katki- tee end terveks. Tunned ennast väärtusetuna- hakka väärtust looma! Kui oled õnnetu- hakka õnnelikuks (jah, nii lihtne see ongi!). Õnn tõesti on meie endi kätes. Ära lükka vastutust oma heaolu eest teiste kaela!

Aga mis siis, kui leiame kellegi enda kõrvale ja alguses on nii-nii hea ja mõne aja pärast algavad probleemid, arusaamatused, vaidlused, konfliktid? Osad ütlevad, et kui tegemist on raske suhtega, siis on see vale suhe ning “õiges” peaks valitsema rahu ja harmoonia. Ma ei saa nõus olla- kui valitseb ainult õndsus ja üksmeelsus, kuidas saame areneda? Meie kaaslane peegeldab meile külgi, mis meile ei meeldi meis endis (aga mida me ei märka!). Hingesugulasi on erinevaid ja mõned on jutkui meie koopiad, teised peegeldajad.

Näiteks kunagi ärritusin ma tihti oma elukaaslase peale, sest ta uimerdas. Nüüd olen täheldanud ennastki uimerdamas ja hoopis tema on ärritunud! Järelikult peegeldame me mõlemad teineteisele oma külgi, sest meid mõlemaid ärritab, kui teine aeglaselt tegutseb. 

See on tore, kui me õpime neid asju nägema ja mõistma, kuigi olgem ausad- pindu teise silmas on lihtsam näha, kui palki oma silmade vahel. Olles teadlikult “kohal”, kui partner ärritab, siis mõelda- miks ta mind ärritab? Kuidas ma ise antud või analoogses situatsioonis olen käitunud või käituksin? Kas ta peegeldab mulle midagi, mida ma ise ka teen? Enesevaatlus on kaaluka tähtsuga ja aitab meil tegeleda oma halbade harjumuste ning isiksuseomadustega ning seeläbi muutuda ja areneda. Kui me neid asju aga ei näe, võime olla varsti olukorras, kus meil on kaaslase käitumisest nii villand, et soovime suhet lõpetada, nägemata ja tunnistamata meie omi nõrki külgi.

Aga kõik asjad, mis tunduvad ebameeldivad, ei peegelda ju meid ennast? Näiteks kui su kaaslane on alkoholimaias, aga sina seda ei tarbi ja ei salli? Ta veab sind ja teie peret alt, murrab lubadusi, on vägivaldne? Need ei pea kindlasti sind ennast peegeldama. Selline kaaslane võib olla pigem märk sellest, et sul on õppetund, mille pead läbima.

Näide: ühele naisele satuvad järjest mehed, kes on võimukad ja domineerivad ning keelavad-käsutavad teda oma tahtmise järgi. Kuid kas ikka “satuvad”? Pigem on asi selles, et naisele on antud õppetund end kehtestama hakata. Need mehed ongi õpetuseks, et tuleb tõsta pea ja ei tohi lasta end jalge alla trampida! Naise vabanduseks on aga, et “armastus on nii suur” ja parimal juhul kannatatakse hambad ristis ning halvimal juhul peetakse seda normaalseks (mis on selge tõe vältimine, pilvedes hõljumine, blokeerunud tšakra). Üks on kindel- selline ei ole terve armastus.

Ja need, kes arvavad, et armukadedus on armastuse märk- kahjuks te eksite. Jutt käib haiglasest armukadedusest, kus keelatakse teiste inimestega suhtlemine ja läbikäimine, kahtlustades petmisi ja intriige. Üldiselt teevad need inimesed ise neid asju, milles kahtlustavad oma partnerit. Tervislikus suhtes käib kumbki partner ka eraldi oma sõpradega kohtumas ning seeläbi on ka järgnev koosveedetud aeg magusam.

Terves armastuses tunnevad inimesed ennast vabana, väärtuslikuna, nende mõtted ja sõnad loevad ning valitseb usaldus. Aga kui sa end nii ei tunne, mida oled valmis selle muutmiseks tegema? Kas ootad, et inimene sinu kõrval muutuks või oled valmis muutma ennast?

Mina leian, et tingimusteta armastus ongi see, kui mõlemad partnerid kohtlevad teineteist viisil, mis laseb end äsja ülalmainitud sõnadega iseloomustades tunda. See on see, kui sa armastad inimest vaatamata neile asjadele, mis võivad sind häirida. See on see, kui sa armastad inimest sellisena nagu ta on, mitte sellisena nagu sa ta oma peas oled välja mõelnud. 

Meile teevad haiget ootused ja oma peas lavastatud stsenaariumid, kuidas teine inimene peaks olema ja käituma. Iga inimene on erinev ja meil kõigil on asjadest ka oma arusaamad.
Näide: kui temake arvab, et kallim peaks talle sünnipäeva puhul kalli ehte kinkima, siis tema võib hoopis arvata, et palju parem kingitus on maailmapilti avardav raamat. Temake on oma peas mananud ette juba pildi kaunist ehtest, mille ta rõõmuga vastu võtab. Ja oh, õudust, kui pakist ilmub välja hoopis raamat! Milline pettumus! Aga kes selles pettumuses süüdi on? Ikka temake ju, miks ta kujutab endale olukordi ette, mitte ei lase asjadel juhtuda omasoodu….? Meie partneril võivad olla oma kiindumuse näitamiseks hoopis teistsugused, omalaadi viisid, erinedes täielikult meie meelest “õigetest” väljendusviisidest.

Ja nii juhtub igasugustes olukordades, kus meie partner ei käitu nii nagu meie meelest käituma peaks. Mida vähem me ootame, seda rohkem me saame! Ja kui me üldse midagi ei saa (aga tahame!)- siis ei ole tegu tingimusteta armastusega meie poolt… ja nähtavasti ka teiselt poolt mitte.

Oma vaimsel teekonnal on minus nii paljud arusaamad muutunud. Minu suhtumine ebameeldivatesse inimestesse, rasketesse olukordadesse, probleemidesse, rahasse, armastusse…kui elad Universumi seaduste järgi, on järsku kõik palju loogilisem, lihtsamini võetav ja positiivsem. See, kuidas ma näen armastuse olemust täna, on kardinaalselt erinev paari aasta taguse mõtteviisiga. Sellele muutusele aitasid kaasa valusad kogemused, milles hiljem avastasin hindamatud õppetunnid; enda vaimsusega tegelemine, inimestele ja iseendale andestamine; oma harjumuste ja suhtumise muutmine ning kontakt loodusega- metsad, veekogud, kivid, kristallid.

Et lasta teisel end armastada- tuleb kõigepealt ise end armastada.
Selle asemel, et tahta muuta teist inimest- tuleb muuta ennast.
Kui on muutunud enda suhtumine, leiad rahu ja oled õnnelik. Aga kui oled suhtes ja ikka ei saa õnnelik olla- siis head aega!

 

Armastus