Rituaal kodu ja iseenda väe taastamiseks.

Ümber on saanud kõige pimedam aeg aastas. Koos kevadega vulisevad veed, siristavad linnud ja päike soojendab aina rohkem. Kui loodus annab meile omasoodu märku, kuidas kevad saabub, siis kalendri järgi on kevad kohal! Usutakse, et iga aastaaeg kannab endas kindlat energiat, mis on just sellele ajale iseloomulik. Kevad sümboliseerib kasvu, valgust, soojust, uusi ideid ja värskeid suundi. Kas mäletad oma uusaasta lubadusi? On aeg need üle vaadata, aga võib-olla hoopis uued luua. Soovitan sul võtta endale aega ja viia läbi üks puhastav ning värskendav rituaal. 

„Symbols are the language of the soul,

and ritual speaks that language fluently“

1.Korrasta oma ümbrus ja sisemus. Tõsta mööbel ringi, vaheta esemete asukohti, sorteeri  – õpi lahti laskma ebavajalikust. Mõnikord on tarvis ka eemalduda inimestest, olukordadest  või  millestki muust, mille aeg on ümber. 

Leia uus omanik või viska ära ese, mille kohta mõtled: “…, aga äkki..”, ka siis kui see ese tekitab sinus negatiivseid tundeid, aga võimalik, et jääd hoopis neutraalseks  – ära kogu asju, mille tähendus sinus ühtegi keharakku ei liiguta! 

2. Kui oled kodus füüsilised muutused läbi viinud, siis on aeg võtta ette puhastusrituaal. Kasuta selleks mõnda meelepärast viirukit (salvei, palo santo vms) ja sulge.  

Salvei ja sulg

Sulg sümboliseerib vabadust ja liikumist. Ava aknad, et toimuks õhuvahetus ning viirukisuitsuga käi läbi kõik oma kodu ruumid ja sule abiga suuna suits kõikidesse nurkadesse, et parandada kodu energeetikat. Protsessi käigus võib viiruk (eriti just palo santo ning salvei) suitsemise lõpetada, süüta ta uuesti ning jätka puhastamist.

Kui oled lõpetanud, siis aseta viiruk kuumakindlale alusele, lastes tal vaikselt kustuda. Kui tunned, et meeleolu on hea ja tahaksid teha muutusi ka enda sees, siis jätka järgmise tegevusega..

3. Vali ka üks meeldiv hetk oma päevas ja süüta küünal. Mõtiskle selle üle, mida sooviksid oma ellu, millest sooviksid vabaneda, kellena tahaksid ennast näha. Lase oma meeled valla ja võta ette paber ning kirjutusvahend. Kirjuta üles kõik, mis su meeltesse tungib, võib-olla hargneb sealt lahti hoopis midagi muud.. avasta ennast!

Loe häälega oma kirjutis iseendale. Sule silmad ning visualiseeri, mida just ette lugesid. Võid süveneda ka näiteks ühte konkreetsesse neist ja kujutleda, et ta on saavutatud. Siin ja praegu. Püüa kinni iga lõhn, pilt, emotsioon, mida koged. Ole nii hetkes kui võimalik ja täpselt nii, kuidas suudad. See võib olla ka väga viivuks või korraks, aga oma unistuste visualiseerimine on proovimist väärt!  Jäta meelde, milline see tunne on ning ava oma silmad. 

4. Kui sul on poolvääriskive või plaanid neid omale soetada, siis tee endale oma küllusenurk. Unistuste kiri aseta küllusenurka. Feng shui järgi asub selline nurk kodu ida- ja lõunakaare vahel asuvas kagunurgas. Küllusenurk on paik, mis sümboliseerib õnne, rahulolu, rikkust ja edu. Täida küllusenurk (või ka karp) endale meeldivate kividega, aga ka teiste õnne toovate sümbolitega või esemetega: kaneelikoor, elevandi kujuke, kristallist puu, ahvileivapuu (taim) jms. Püüa oma küllusenurka leida võimalikult puhas ja läbipaistev mäekristall, sest tema annab su soovide täitumisele jõudu juurde.

Oma mõtetega kontakti saamiseks aitab ka, kui alustad selliste lihtsate sõnadega: „Ma soovin / unistan, et…“. Silmad kinni visualiseerides aga „Ma usun…“.

Loe ka Helene postitust, miks me vajame looduses viibimist: https://koidukuma.ee/blog-post/miks-on-oluline-viibida-looduses/

ja põhjalikku ülevaadet koduse suurpuhastuse teemal: https://koidukuma.ee/blog-post/kevadise-energeetilise-suurpuhastuse-labiviimiseks/

Luba oma ellu maagiat! 🙂

Kuidas siis ikkagi OMA kivi valida? | Koidukuma Päevik

Kuidas siis ikkagi OMA kivi valida?

Seda teemat on palju jutuks tulnud.

“Valige mulle palun kivi, mis mind aitaks…”
“Mis kivi sobib minu tähtkujule?”
“Lugesin, et ametüst avab vaimseid võimed, mul on seda vaja!”
“Kas ma pean kõiki kive peos hoidma või kuidas ma leian selle Õige”?

Mõned inimesed on väga visuaalsed, teised jällegi tundlikud. Mõni ei saa üldse e-poest tellida, sest ta soovibki kivi käes hoida ja tunnetada aistinguid; teine valib lihtsalt nii, mis silma jääb. Tihti valitakse omaduste järgi- kuskilt on kuuldud või loetud, et mingil kristallil on üks või teine toime ning siis soovitakse just seda.

Teate sõbrad- unustage oma tähtkujud, unustage kivide kirjeldused, unustage soovitused. Lähtuge vaid ühest; või pigem kahest- KIVI, MIS TEILE MEELDIB; VÕI MIS ON TÄIESTI EBASÜMPAATNE.

Mõlemad on teile kasulikud. Kui meile mingi kivi või värv meeldib, siis see annab märku, et just seda on meie ellu vaja.

Näide 1: Miale meeldib väga punane värv ning ta ümbritseb end meeleldi punastest dekoratiivesemetest ning mööblist. Sümpaatia punase vastu on tavaliselt märk sellest, et inimese elus on puudu turva- või ühtekuuluvustundest. Füüsilisel tasandil väljenduvad need alaselja ning -kõhu probleemidena.

Niisamuti töötab ebasümpaatne värvitoon.

Näide 2: Meelisele ei meeldi sugugi roheline värv, see mõjub lausa häirivalt. Samas on tema südames palju kannatusi ning negatiivseid tundeid, millest ta pole suutnud vabaneda. Ta vajab rohelist värvikiirt oma ellu, et see saaks tervendada tema südametšakrat. Värvidele põhinevat teraapiavormi nimetatakse kromoteraapiaks.

Kui meile mingi kivi või värv meeldib, siis see annab märku, et seda on meie ellu vaja.

NB! Värviteraapia ehk kromoteraapia ei tööta ainult kristallide näol; vajalikke värve saab lisada enda ellu riietuse, toidu, kodu dekoreerimise ja mitmel muul moel.

Tšakrate ja nendega resoneeruvate värvide teema on põhjalikum ning sellest anname ülevaate mõnes teises postituses. Antud kirjatüki eesmärk on julgastada teid intuitsiooni põhjal kivi valima.

Meie butiigist leiate eest raamatu “Tšakrad: kuidas energia tervendav jõud su elu muudab” (autor Georgia Coleridge), mis aitab teil selles maailmas natuke orienteeruda.


Kõlab “uhhuuna”? Aga mis siis, kui avaldad, mis värv on Sinule meeldiv/ebameeldiv ning meie pakume, mis füüsilised või psühholoogilised mured võivad Sul olla? Kui julged, siis tule butiiki või kirjuta postkasti ning testime järgi! 🙂

Armastus

Armastus…tingimusteta!?

Armastus

Armastus on kõikvõimas ja kõik tahavad seda tunda. See on kui liikumapanev jõud, mis teeb kõik heaks. Me arvame ekslikult, et armastus algab siis, kui teine inimene tuleb meie ellu ja meile selle kingib. Armastus algab eelkõige iseendast. Kui oled ise rõõmus, õnnelik, tulvil häid emotsioone ja armastust, meelitad sama ka ligi. Negatiivsed tunded nagu viha, kibestumus, meeleheide jne saadavad sinust välja aga negatiivseid vibratsioone ja ära siis imesta, kui sul on raskusi kellegi (suurepärase) leidmisega enda kõrvale või need, keda leiad, sulle mingitpidi haiget teevad. 

Kui oled katki- tee end terveks. Tunned ennast väärtusetuna- hakka väärtust looma! Kui oled õnnetu- hakka õnnelikuks (jah, nii lihtne see ongi!). Õnn tõesti on meie endi kätes. Ära lükka vastutust oma heaolu eest teiste kaela!

Aga mis siis, kui leiame kellegi enda kõrvale ja alguses on nii-nii hea ja mõne aja pärast algavad probleemid, arusaamatused, vaidlused, konfliktid? Osad ütlevad, et kui tegemist on raske suhtega, siis on see vale suhe ning “õiges” peaks valitsema rahu ja harmoonia. Ma ei saa nõus olla- kui valitseb ainult õndsus ja üksmeelsus, kuidas saame areneda? Meie kaaslane peegeldab meile külgi, mis meile ei meeldi meis endis (aga mida me ei märka!). Hingesugulasi on erinevaid ja mõned on jutkui meie koopiad, teised peegeldajad.

Näiteks kunagi ärritusin ma tihti oma elukaaslase peale, sest ta uimerdas. Nüüd olen täheldanud ennastki uimerdamas ja hoopis tema on ärritunud! Järelikult peegeldame me mõlemad teineteisele oma külgi, sest meid mõlemaid ärritab, kui teine aeglaselt tegutseb. 

See on tore, kui me õpime neid asju nägema ja mõistma, kuigi olgem ausad- pindu teise silmas on lihtsam näha, kui palki oma silmade vahel. Olles teadlikult “kohal”, kui partner ärritab, siis mõelda- miks ta mind ärritab? Kuidas ma ise antud või analoogses situatsioonis olen käitunud või käituksin? Kas ta peegeldab mulle midagi, mida ma ise ka teen? Enesevaatlus on kaaluka tähtsuga ja aitab meil tegeleda oma halbade harjumuste ning isiksuseomadustega ning seeläbi muutuda ja areneda. Kui me neid asju aga ei näe, võime olla varsti olukorras, kus meil on kaaslase käitumisest nii villand, et soovime suhet lõpetada, nägemata ja tunnistamata meie omi nõrki külgi.

Aga kõik asjad, mis tunduvad ebameeldivad, ei peegelda ju meid ennast? Näiteks kui su kaaslane on alkoholimaias, aga sina seda ei tarbi ja ei salli? Ta veab sind ja teie peret alt, murrab lubadusi, on vägivaldne? Need ei pea kindlasti sind ennast peegeldama. Selline kaaslane võib olla pigem märk sellest, et sul on õppetund, mille pead läbima.

Näide: ühele naisele satuvad järjest mehed, kes on võimukad ja domineerivad ning keelavad-käsutavad teda oma tahtmise järgi. Kuid kas ikka “satuvad”? Pigem on asi selles, et naisele on antud õppetund end kehtestama hakata. Need mehed ongi õpetuseks, et tuleb tõsta pea ja ei tohi lasta end jalge alla trampida! Naise vabanduseks on aga, et “armastus on nii suur” ja parimal juhul kannatatakse hambad ristis ning halvimal juhul peetakse seda normaalseks (mis on selge tõe vältimine, pilvedes hõljumine, blokeerunud tšakra). Üks on kindel- selline ei ole terve armastus.

Ja need, kes arvavad, et armukadedus on armastuse märk- kahjuks te eksite. Jutt käib haiglasest armukadedusest, kus keelatakse teiste inimestega suhtlemine ja läbikäimine, kahtlustades petmisi ja intriige. Üldiselt teevad need inimesed ise neid asju, milles kahtlustavad oma partnerit. Tervislikus suhtes käib kumbki partner ka eraldi oma sõpradega kohtumas ning seeläbi on ka järgnev koosveedetud aeg magusam.

Terves armastuses tunnevad inimesed ennast vabana, väärtuslikuna, nende mõtted ja sõnad loevad ning valitseb usaldus. Aga kui sa end nii ei tunne, mida oled valmis selle muutmiseks tegema? Kas ootad, et inimene sinu kõrval muutuks või oled valmis muutma ennast?

Mina leian, et tingimusteta armastus ongi see, kui mõlemad partnerid kohtlevad teineteist viisil, mis laseb end äsja ülalmainitud sõnadega iseloomustades tunda. See on see, kui sa armastad inimest vaatamata neile asjadele, mis võivad sind häirida. See on see, kui sa armastad inimest sellisena nagu ta on, mitte sellisena nagu sa ta oma peas oled välja mõelnud. 

Meile teevad haiget ootused ja oma peas lavastatud stsenaariumid, kuidas teine inimene peaks olema ja käituma. Iga inimene on erinev ja meil kõigil on asjadest ka oma arusaamad.
Näide: kui temake arvab, et kallim peaks talle sünnipäeva puhul kalli ehte kinkima, siis tema võib hoopis arvata, et palju parem kingitus on maailmapilti avardav raamat. Temake on oma peas mananud ette juba pildi kaunist ehtest, mille ta rõõmuga vastu võtab. Ja oh, õudust, kui pakist ilmub välja hoopis raamat! Milline pettumus! Aga kes selles pettumuses süüdi on? Ikka temake ju, miks ta kujutab endale olukordi ette, mitte ei lase asjadel juhtuda omasoodu….? Meie partneril võivad olla oma kiindumuse näitamiseks hoopis teistsugused, omalaadi viisid, erinedes täielikult meie meelest “õigetest” väljendusviisidest.

Ja nii juhtub igasugustes olukordades, kus meie partner ei käitu nii nagu meie meelest käituma peaks. Mida vähem me ootame, seda rohkem me saame! Ja kui me üldse midagi ei saa (aga tahame!)- siis ei ole tegu tingimusteta armastusega meie poolt… ja nähtavasti ka teiselt poolt mitte.

Oma vaimsel teekonnal on minus nii paljud arusaamad muutunud. Minu suhtumine ebameeldivatesse inimestesse, rasketesse olukordadesse, probleemidesse, rahasse, armastusse…kui elad Universumi seaduste järgi, on järsku kõik palju loogilisem, lihtsamini võetav ja positiivsem. See, kuidas ma näen armastuse olemust täna, on kardinaalselt erinev paari aasta taguse mõtteviisiga. Sellele muutusele aitasid kaasa valusad kogemused, milles hiljem avastasin hindamatud õppetunnid; enda vaimsusega tegelemine, inimestele ja iseendale andestamine; oma harjumuste ja suhtumise muutmine ning kontakt loodusega- metsad, veekogud, kivid, kristallid.

Et lasta teisel end armastada- tuleb kõigepealt ise end armastada.
Selle asemel, et tahta muuta teist inimest- tuleb muuta ennast.
Kui on muutunud enda suhtumine, leiad rahu ja oled õnnelik. Aga kui oled suhtes ja ikka ei saa õnnelik olla- siis head aega!

 

Armastus