Muljed Koidukuma butiigi avamispeost 19.1.19

 

Kuupäeval 19.1.19 leidis aset Koidukuma butiigi ametlik avamispidu. Ametlik, sest avatud oleme juba tükk aega olnud…lihtsalt veidi teises konseptsioonis, olles oma toodetega esindatud teise brändi, nimega INDIAst, poekeses. Koidukuma tekkelugu võib lugeda siit ning kuidas me sattusime omadega Tartusse, hoopis siit.

 

TARO kaart päike | Koidukuma maagiamaailm
TARO kaart päike | Koidukuma maagiamaailm

Aga kas pole mitte ilus kuupäev, 19.1.19? Ja sugugi mitte juhuslik! Nimelt Taro kaartide ridades on kaart number 19 PÄIKE- rõõmsad, päikeselised ja helged ajad; edu, sisemine power, inspiratsioon. Päike on kaart, mis näitab, et läbitud on väljakutsed ning nüüd saab oma raske töö vilju vaadata sirgumas.

Tõepoolest, väljakutseid on jagunud…

Kas teate seda tunnet, kui asjad ei lähe päris nii nagu te tahaksite, aga ometi alla ka ei saa anda? Samas jällegi mõtlete, et õiged asjad peaksid ellu kergusega tulema, teisalt- kes kohe käega lööb, ei saavutagi midagi? Sellised seinast-põrandale hüplevad mõtted on meid siin piinanud ja üsna hiljutise ajani mõlkusid mõtetes küsimused, et kas sellel kõigel on ikka pointi?

Aga siis ilmuvad “sõnumitoojad”. Ma nimetan nõnda inimesi, kes tulevad just nendel hetkedel, kui kahtlused oma tegevuse osas on hinge pugenud- ja ütlevad midagi seesugust, mis need kahtlused haihtuma panevad! A’la “Mul on nii hea meel, et ma siia poodi sattusin!”, “Te sobite nii hästi siia tööle” ja “Aitäh, ma olen nii õnnelik oma leitud kivi/ehte üle!”. Need on vaid mõned näited. Eestlased ei kipu ju väga tundeid avaldama, eriti võõrastele. Kuid mulle tundub, et see trend on muutumas. Ning ei tasu unustada, et “kui tahad muuta maailma, alusta iseendast”; kui soovid, et sulle naeratataks, naerata esmalt ise!

 

Meie tibusammud

Koidukuma on edasi arenenud üsna pisikeste sammudega, kuni eelmise aastani. Vaatame natuke möödunud aastatele tagasi:

2015. aasta detsembrikuus said alguse meie kõige esimesed sammud veebiplatvormi loomise suunas. Esialgu meil e-poe liidestust ei olnudki, pigem oli veebileht informatiivne ning oma õpet kristallide maailmas toetav. Ca 6 kuud hiljem kolisime ümber teisele platvormile, kus oli juba ka e-poodlemise võimalused. 

Allpool näete meie kõige esimest “logo”. Jutumärkides, sest tegelikult oli see omapäi kokkuplätserdatud ning õigel kujul seda enamus kohtades kasutada ei andnud. Aga kuskilt tuli ju alustada 🙂

 

Sellised olid meie esimesed tootesildid (vasakul)…ning praeguseid näete paremal pool:


 

 

 

         vana
          VS
         uus

 

 

2017 saime uue ja imelise, omanäolise logo. Kui me vaatame Koidukuma logo tänasel päeval, siis alati tekib südamesse soe tunne. Meil aitas seda luua üks väga andekas professionaal, kes tõi meie loo visuaalsesse olemisse nõnda, nagu me ise ei oleks seda iial osanud teha. Aitäh, Maffiti!

2017 oli üldse suurte (IT) edusammude aasta. Saime külge pangalingid ning automatiseeritud tarnelahendused, arendasime disaini jms. Selle eest saame tänada RA Meediat.

Meie suurim samm oli aga oma kauba ja energiaga päris poodi kolimine ja selleks sai üks täpselt õige auraga kohake Tartu vanalinnas. Kuidas kellelegi, aga minule väga meeldivad vanad hooned ja ruumid. Neis on mingi hõng, ajalugu, neis on olnud elu. Ja seda kiirgab meie viltusest põrandast, lohakalt värvitud seinapaneelidest, pragudega laest, suurtest puitakendest ning puudega köetavatest ahjust ja pliidist. Ka meie sisekujundus on selline mänglev, kohati lihtne, ometi unikaalne- euroalustest laetud kivide platvormid, kartulikastidest ja lauasahtlitest riiulid, boheemlaslikud küünlahoidjad jm põnevad dekoratiivvidinad.

 

 

Meie missioon

Me oleme põlve-otsas-nokitsevast hobiettevõttest arenemas päris äriks; hingekeskseks äriks. Meie missioon on saanud tähendusrikkama sisu- kui varem oli selleks lihtsalt spirituaalseks elustiiliks vajalike toodete pakkumine, siis nüüd liigub see aina enam selle poole, et jagada teadlikkust, mismoodi need tooted toimivad (vihje- ei, mitte ainult usul) ja kuidas saame neid enda heaks kasutada.

Kui keegi julgeb kristallide toimes kahelda, siis juhime tähelepanu faktile, et tänu oma sisemisele kristallistruktuurile ning kindlale võnkesagedusele on nad laialdaselt kasutusel ka tehnoloogias, sh kellades, raadiotes, arvutites ning laserites. “Quartz” bränd on üle maailma tuntud kellade valmistaja ning üllatus-üllatus: need ajanäitajad tõesti töötavad kvartskristalli impulsi toimel!

Lisaks edule tehnoloogiavaldkonnas löövad kristallid laineid ka holistilises tervendamises (terviklik tervendamine- keha, vaim, meel). Neisse võib suhtuda kui taimede raviomadustesse- kui paljud kahtlevad piparmündi või küüslaugu toimes?? Ilmselt vähesed, kui üldse keegi. Aga sama on kristallidega- ka nemad on looduses kasvanud; kuid eriliseks teeb nad just see korduv geomeetriline aatomstruktuur, mis on äärmiselt madal vastuvõtja korratuse osas (ehk neid on raske “rivist välja lüüa”). Muide, taimed ja kristallid töötavad koos veelgi paremini, täiustades ning võimendades teineteise toimet. 

 

Boho butiik/ maagiamaailm?

Mis me siis oleme? Kindlasti on see maagiline maailm, mis teile siin avaneb. Kindlasti on see ka boheemlaslik. Me ei tahtnud olla esoteerika butiik, sest me ei ole nii väga “nõidumisele” keskendunud (kuigi natuke ikka!). Samas ei tahtnud me olla ka vaid kivipood. Me oleme SEGU- mineraalidest, aroomidest, sulgedest ja värvidest! Oleme lõbusad ja uudishimulikud, naudime loomist ja suhtlust. 

On imeline, et Koidukuma leidis omale täpselt sobiva pesa, kus enda tiibu sirutada. Sellega kaasnes küll üks suur “kesta vahetus”, kuid me vajame vahest suuri muutusi. Füüsiliselt butiik meie sissekolimisega nii palju ei muutunudki, kuid natuke ikka- eks iga äri ole oma perenaise nägu 😉 Õnneks oli meil väga hea aluspõhi, millele ehitada.

Vaadake mõningaid pildijäädvustusi, milline oli see võlumaa ennem ja milline on nüüd:

…muidugi ei saa öelda, et selliseks me jääme, nagu praegu oleme. Me oleme pidevas muutumises, arengus, protsessis. Käib pidev genereerimine, kuidas saaksime veelgi ägedamad olla teile 🙂

Lõppkokkuvõtteks võib öelda, et asjad liiguvad õiges suunas, me saame palju ise õppida, jagada oma teadmisi ja kogemusi ning meil on LÕBUS! 

Meie töö vilju tuli avamispeol toetama palju toredaid inimesi- kogu Koidukuma pere, lähemad ja kaugemad sõbrad, ammused tuttavad ja uued kunded, butiigi füüsilise pinna esmaseid ülesehitajad, koostööpartnerid. Päev oli täidetud sigina-sagina, naeru, rõõmu ja positiivsete emotsioonidega!

 


Suur aitäh teile kõigile, kes olete meiega liitunud, meid toetanud, kaasa elanud. Aitäh ostjatele ning sotsiaalmeedia sõpradele. Aitäh kogemuste jagajatele ning heade soovide kirjutajatele. Aitäh meie soovitajatele.

Võib vaid küsida: “Mis veel on võimalik ja kuidas saab veel paremaks minna?”

AITÄH!
Tänab Koidukuma pere: Koidu, Helene & Jaanika.

Koidukuma pere | Koidukuma maagiamaailm Tartu

Tule külasta meie boheemlaslikku maagiamaailma, kus igaüks saab olla tema ise.

Kohtumiseni Koidukuma butiigis!

Aastalõpu soovitused

Head sõbrad!

2018 on olnud üks eriline aasta; usun, et teist paljudele, samuti. Jõupingutused, katsumused, unistuste täideviimised, saavutused, mured ja rõõmud. Koidukuma sai detsembrikuus 3-aastaseks ning nagu te ehk märganud võite olla, siis ennast tasapisi ühes Tartu vanalinna boheemlaslikus butiigis sisse seadnud. Ka meil on algavaks aastaks palju ideid ning uudiseid, ka nendest kuulete üsna pea 🙂

Vana-aasta õhtu eripärad

Üks aastaring on taas täitumas. Kuigi aastavahetus ei lange ajaliselt kokku mitte mingisuguse erilise sündmusega (nt pööriöö või -päev), on see maagilise olekuga aeg.

Aasta viimasel päeval viiakse läbi erinevaid traditsioone ning rituaale; nt on eestlastel kombeks saunas käia ja kõvasti vihelda, et vana aasta taaga maha pesta ning uude astuda “puhastatuna”. Kui vanasti tehti lärmi ja kolistati (nt nõudega), et mustad jõud eemale hoida, siis tänapäeval on see asendunud raketipaukudega. Kaetakse rikkalik pidulaud, mida enne järgmist päeva ära ei koristata, et kogu tulevaks aastaks jätkuks küllust.

Päev enne uut aastat on ka levinud oma möödunud aastale tagasi vaadata ning seda analüüsida ning tuleva aasta eesmärkide ja soovide kirjapanemine. Valatakse tina ja ennustatakse. Tehakse toimingud, et algav aasta tooks õnne ja edu.

Mis aitaks meil seda teha?

Alustaks puhastamisest. Enda, kodu, kristallide. Efektiivsemaid viise selleks on kasutada Palo Santo puud või Salvei taimedest tõrvikut, tossutades enda aurat ning kodu tubade sisenurki (kuhu kipub seisev energia tekkima).

Salvei tõrvik

Mõlemal taimel on ka antibakteriaalne toime, mis puhastab õhku nii pisikutest kui ka positiivsetest ioonidest (loe ioonide kohta lähemalt meie blogipostitusest “Miks on oluline viibida looduses“). Ka tingshade ehk Tiibeti kellade kõlistamine tõstab energiataset, kuna akustiline vibratsioon tõmbab ka muu energeetilise endaga kaasa kõrgemale lainele (toimib resonantsi põhimõttel).

Kui me tahame miskit enda elust ära saata, millestki loobuda, aitavad meid selles kristallid, mis on kas musta värvi või millel on ortorombiline struktuur (neid nimetatakse tõrjuja-kristallideks). Musta värvi kristallid aitavad meil negatiivsena kogetavaid inimesi ja olukordi neutraliseerida.
Ei ole tegelikult olemas positiivset ega negatiivset energiat, kuigi me sellest niiviisi räägime; energia on neutraalne. See, kuidas me miskit tunnetame, seda saab jagada positiivseks ja negatiivseks. Ehk must kristall aitab meil tunnetust muuta. Head valikud on must turmaliin, must ahhaat, must oonüks.

Millegist lahtiütlemiseks on ka lihtsaid rituaale:

  1. Võttes 2 paberitükki, millele ühele kirjutada enda nimi ning teisele asi/olukord/inimene vms, kellest või millest soovitakse lahti öelda; need omavahel nööriga ühendada ning seejärel läbi lõigata sooviga katkestada suhteid.
  2. Kirjutada paberile, millest loobuda soovitakse, jätta see ööseks aknalauale ning hommikul ära põletada.

 

Kuidas aga suurendada oma soovide ja plaanide täitumisvõimalusi? Ikka kristallidega.

 • karjääri või eriala edendamiseks sobib hästi malahhiit, mis toetab meid muutustest ning avab südame tõeliselt õigetele radadele;
 • suhet aitab edenedada roosa kvarts, avades südant ning õpetades armastama ka iseennast.
 • perepunumisel on abiks karneool, mis suurendab viljakust; jaspis pakub kannatlikkust, mis võib olla vajalik kiirustamise vältimiseks, kui soovitud tulemused ei anna koheselelt näole; ning sinine pitsahhaat toetab aga rasedusel tulevast ema.
 • äritegevuses toetavad meid püriit, piltjaspis ning granaat.

Nimekirja võiksime jätkata lõputult, aga vahest on lihtsam keskenduda sellele, mida me soovime ning õige kivi torkab ise meile mõtetesse või silmaulatusse, kui me otsime seda taga füüsilises ruumis (nagu kivipoes). Mäekristall on universaalne kõikide soovide universumisse edastaja, millest võib tänasel õhtul iseäranis palju kasu olla.

Rääkides kivipoodidest, siis Koidukuma ootab kõiki oma sõpru külla Tartu vanalinna, Rüütli 4 sisehoovi majakese teise korruse maagiamaailma. Jaanuaris 2019 on meil kavas teha lõpuks ametlik avamispidu, täpsemat infot jagame aga üsna peagi 😉

 

“Aasta lävepakul seistes, 
vaatan hetkeks tagasi. 
Mõtteis läbi selle sööstes, 
võtan kaasa pagasi. 

Pagasi, kus kurba – head, 
nii tuska, rõõmu, naeru. 
Kuid vaevata ei tahaks pead, 
küll halvaga ma praegu. 

Võtaks uude rõõmuhetked, 
looks neist sätendava kee. 
Läbi aasta tehtud retked, 
mis toob silmi rõõmuvee. 

Halb ja saast see jäägu maha, 
uut ju tuleb nii kui nii. 
Heale ikka mõelda tahan, 
seda sooviks Teilegi! “

Autor: Anni (A.L)

 

Head sõbrad, olgu teil kõigil kaunis aasta viimane päev, mõeldes möödunule, olles tänulik kogetule ning luues plaane algavaks aastaks!

Soovivad südamest Koidukuma perenaised Helene & Koidu

Miks on oluline viibida looduses

See on paljudele meist ilmselge, me isegi ei mõtle sellele, miks. Aga samas on tänapäeva urbaniseerumise ajastu inimesed tihti looduskauged. Meid kimbutavad stress, väsimus, tervisehädad jne. Muresid lahendatakse kõiksugu sünteetiliste vitamiinide ja ravimitega.

Selles postituses tahan kildudeks võtta, MIKS on oluline viibida võimalikult palju looduses ja KUIDAS see täpsemalt meid aitab.

Esiteks tahan tähelepanu juhtida asjaolule, et meil siin Eestimaal on üsna puhas loodus. Meie õhk ei ole nii saastunud, et oleksime sunnitud kandma tänavatel maske; meie rannaribad ja veekogud ei ole täitunud prügilaadungitega; meil on liigirikas ja võimsate raviomadustega taimestik. Meil on siin palju häid võimalusi loodust nautida- rabarajad, allikad, Läänemeri, metsad…meid on õnnistatud kauni ja väeka maalapiga!

Jägala juga Koidukuma maagiamaailm
Jägala juga (pilt erakogust)

 

NEGATIIVSED & POSITIIVSED IOONID

Me tahame olla tasakaalus, kuid tänases elukeskkonnas ja maailmas ümbritseb meid nii palju tehnoloogiat, elektrit ja saastatust, elektromagnetvälju ja tehislikkust, et me oleme äärmiselt tasakaalust väljas. Me oleme pidevalt ümbritsetud “nähtamatute jõudude” poolt, mida kutsutakse ioonideks. Iooniks nimetatakse positiivse või negatiivse laenguga aineosakest, mis moodustub aatomist või aatomite rühmast. Aatom ise on laenguta osake, kuid kõik elemendid looduses ei taha aatomitena püsida, sest see ei ole neile energeetiliselt kasulik. Kui aatom loovutab või liidab elektroni, ei ole ta enam neutraalne, vaid omandab laengu. Kui aatom liidab elektrone, tekib temast negatiivse laenguga ioon- anioon. Kui aatom loovutab elektrone, tekib temast positiivse laenguga elektron- katioon.

Iga osake, mis sisaldab endas elektrilaengut, mõjutab meie tuju, tervist ja üldist heaolu. Keskkonnasaastatus, tolm, suits ja elektroonikaseadmed toodavad rohkelt positiivseid ioone. Teadusuuringutes on täheldatud, et rohkelt positiivsete ioonidega täidetud ruumides (nagu kontorid) on olnud palju negatiivse sisuga tagasisidet enesetunde kohta; samas kui nende inimeste teadmata paigaldati ruumidesse negatiivseid ioone eraldavad seadeldised ehk ionisaatorid, tulemused paranesid (ionisaatori kohta saab lugeda nt siit: http://kvaliteetkliima.ee/kasulikku/mis-on-ohuionisaator-2/).

Negatiivseid ioone tuntakse seetõttu ka nime õhuvitamiinide all. Kõige rikkalikumad on liikuvad veekogud nagu kosed, jõed, meri ja ookean, aga ka vihma- ja äikesetormid. Ka taimestik toodab negatiivseid ioone, lisaks puhastavad nad Maa atmosfääri.

Me tahame olla tasakaalus, sest see toob endaga kaasa positiivseid tulemusi biokeemilistes reaktsioonides. Tõuseb serotoniini (nn õnnehormooni) tase ja see on alati hea, sest see toob omakorda kaasa stressi alanemise ja energia tõusu.

Suur kogus negatiivseid ioone looduslikes paikades seletab osaliselt, millest tuleneb meie hea enesetunne, kui me viibime näiteks kose läheduses või jalutame rabas. Meie sissehingatavat õhku mõjutab tugevalt selles sisalduv ioonide arv:

 • Suured kosed > 100.000/cm3
 • Mäed/mägismaad > 70.000/cm3
 • Mere lähedus > 5.000/cm3
 • Mets/taimestik 1.000 – 2.000/cm3
 • Suurlinnad 200/cm3
 • Suletud ruumid 100/cm3
 • Õhukonditsioneeriga ruumid 0 – 25/cm3

Minimaalsed tingimused tervisliku keskkonna jaoks: 1.000 – 2.000/cm3. Mida kõrgem on anioonide arv, seda puhtam, värskem ja tervislikum on õhk.

 

INIMENE JA LOODUS ON ÜKS

Inimene, nagu kõik elusolendid, ei tohiks kaotada kontakti loodusega. See on loodus, mis annab meile vajaliku energia, taastab tugevuse ja säilitab hea tuju. Looduse kasulik mõju inimesele on vaieldamatu. Loomulik rahustav toime saavutatakse esiteks õhu puhtuse ja negatiivsete ioonide rohkuse tõttu. Olles männimetsas, joa või purskkaevu lähedal, tunneme end eriti hästi; me saame tõeliselt lõõgastuda ja tunda kiiret elavnemist.

Pole ime, et tänapäeva suuremate linnade elanikud, kes tunnevad sageli puhta ja värske õhu puudumist, soovivad nädalavahetustel linnast välja saada, taastada end looduse energiaga. Reeglina puhkame me “tsivilisatsioonist lahkudes”, minnes metsa või mere äärde, et saada jõudu ja taastada oma tervist. Mida rohkem negatiivseid ioone õhus, seda parem on meie tervis: peavalu leeveneb, väsimus kaob, mõtted muutuvad positiivsemaks- oleme taas valmis oma maailma sügavalt ja täielikult tajuma.

Võsu (pilt erakogust)

 

Me saame ka oma tubases olustikus, kas siis kodus või töökohas, luua paremat keskkonda. Mõned lihtsad viisid selleks on:

 • voolava vee saab luua purskkaevuga, on olemas ka sellised väikesed, nö lauapurskkaevad;
 • potitaimede ja -lillede paigutamine ruumi;
 • Salvei tõrvikuga tossutamine;
 • puhastavate kristallide asetamine ruumi (nt šungiit, ametüst, must turmaliin ja suitsukvarts);
 • soolalambi põletamine (mis on samuti oma olemuselt kristall);
 • aga ka eelpoolmainitud ionisaatori abiga.

Olgem terved!

 


Artiklit aitasid koostada:

Sertifitseeritud kristallterapeudi kursus, Hibiscus Moon Crystal Academy, www.hibiscusmooncrystalacademy.com;

Artikkel “Tervis õhust”, Lyudmila Denisenko, https://et.beebopcafe.com/?p=4093

Loeng “Ioonide teke aatomitest”, http://www.miksike.ee/docs/elehed/8klass/elemendid/8-4-18-1.htm

Artikkel “Negative Ions: More Scientific Research” https://www.negativeiongenerators.com/negativeionsresearch.html

Kristallid, kivid, mineraalid- mis on mis?

Kristallid tekkisid üheaegselt Maaga ning on muutunud koos planeedi enda muutumisega. Kristallid on maakera DNA, evolutsiooni keemiline jäljend. Nad on nagu miniatuursed varamud, mis sisaldavad aruandeid maakera arengust miljonite aastate jooksul ja kannavad kustumatut mälestust Maad kujundanud võimsatest jõududest.

Maagiline pendel sobib kasutamiseks pea igaühele!

MISASI ON PENDEL?

Pendel, mis kodumaises väljendusviisis kannab nimetust „nõiavits”, on väike, aga tubli abiline. Tema tööpõhimõtteks on võnkumine vastavalt vastuse tüübile määratud suunas. Üldiselt on pendel valmistatud nöörist või muust rippuvast (mittevenivast) varrest ja selle otsas olevast esemet. Pendel võib olla tehtud käepärastest vahenditest, nt. niidist ja sõrmusest; kasutatakse metallvardaid, mis suunda näitavad; oma kehaga saab samuti „pendeldada”, küsides küsimus ja jälgides, kuhu poole hakkab keha kalduma. Väga populaarsed on aga kristallidest pendlid, tänu oma vaimsuse turgutamise, informatsiooni salvestamise ja edastamise omadustele. Mina ütleks, et maitse asi ja igaüks leiab omale sobiva katsetamise teel. Pendel on meie sisehääle tõlgendus meile arusaadavas viisis- teda võib kasutada igaüks!

Pendel ametüstist
Pendel ametüstist

 

MIDA TEMAGA TEHA SAAB?

Pendlit kasutatakse peamiselt ennustusvahendina- temalt saab küsida mineviku, tuleviku ja oleviku kohta (kuigi mina minevikus ei sori, mis olnud, see olnud), saada vastuseid kõikvõimalikele küsimustele, leida esemeid, kohti ja elusolendeid, ennustada ilma. Küll aga ei pruugi paljud teada, et pendel on ühtlasi ka suurepärane tšakrate ehk energiakeskuste tasakaalustaja ning kristallide puhastaja-laadija!

 

KUIDAS TEDA KASUTADA?

Sig Lonegren õpetab oma „Pendliraamatus”, et pendliga tööd alustades tuleb kõigepealt välja selgitada, kuidas näitab pendel vastuseid „jah”, „ei” ja „võib-olla”. Üldiselt on jaatav vastus nagu noogutus- ehk võngub Sinu suunas edasi-tagasi. Eitav vastus on kui pearaputus ehk pendel liigub vasakule-paremale. Kui pendel tahab Sulle öelda vastuseks „võib-olla”, hakkab ta diagonaalses suunas võnkuma. Aga nagu eespool öeldud sai, tähistavad sellises suunas võnkumised neid vastusi üldjuhtudel ehk enamikul inimestel, kuid leidub ka erandeid ja just seetõttu peaks iga inimene välja selgitama, mispidi liigub nõiavits tema kätes.

Kui pendli vastuste liikumise suunad on kindlaks tehtud, soovitab autor enne igat ennustuskorda küsida pendli käest, kas too on üldse nõus vastuseid andma. Küsida tuleks kolm küsimust:

Kas ma saan?
Kas ma tohin?
Kas ma olen valmis?

Kui need kolm küsimust on kõik jaatava vastuse saanud, võib asuda oma põhiküsimuse juurde. Alustuseks võib küsida n-ö kontrollküsimusi nagu „kas mu nimi on…?”, „kas ma olen X aastat vana?” jne. Tööd pendliga tuleks regulaarselt harjutada, et oma sisehääl tuua sügavalt ratsionaalse mõtlemise alt välja.

 

KRISTALLIDE PUHASTAJA & TŠAKRATE TASAKAALUSTAJA

Kui soovid aga oma kristalle puhastada või tšakraid tasakaalustada, toimi järgmiselt: võta oma kristall ning hoia pendlit tema kohal. Ütle: „Puhastan oma kristalli”. Üldiselt hakkab pendel vastupäeva ringe tegema. Kui ta on ringitamise lõpetanud, jääb ta seisma. Siis ütle: „Laen kristalli uue energiaga”. Pendel hakkab ilmselt päripäeva ringe tegema ning kui ta on selle lõpetanud, täna teda ja ongi rituaal tehtud.

Tšakrate tasakaalustamiseks tuleb esialgu välja selgitada, millised neist on blokeeritud/tasakaalust väljas. Kõige parem viis selleks on võtta kas inimese joonis või diagramm, kuhu on märgitud kõik kristallteraapias tervendatavad 10 tšakrat (tavapärased 7 on juur-, sakraaltšakra, päikesepõimik, südame- ja kurgutšakra, kolmas silm, kroontšakra, lisaks maatšakra, mis asub ca 60 cm jalgadest allpool maa suunas; kõrgem südametšakra, mis asub südame- ja kurgutšakra vahel; ning kõrgem kroontšakra, mis asub ca 60 cm kroontšakrast kõrgemal taeva poole. Alloleval joonisel on välja toodud 7 tšakrat eepool toodud loetelus alt üles, punane juurtšakrana ning pealael olev lilla kroontšakrana.

tšakrasüsteem
tšakrasüsteem

Liigu pendliga neist üle- kui pendel käib Sinu suunas edasi-tagasi, on tšakraga kõik korras, kui hakkab ringe tegema, tuleb ta puhastada ja laadida (nagu eelnevalt kristallide näites oli seletatud). See protseduur võib mööduda kiirelt, kuid on võimalik, et läheb kaua (isegi tunde), seega varu igaks juhuks veidi aega. Mõned inimesed tunnevad ka imelikke aistinguid, nt peapööritust või pingetest vabanemise tunnet- see kõik on normaalne. Kui tšakra avatakse blokeeringust, hakkab energia vabalt voolama ja enesetunne paraneb!

Tšakrate ehk energiakeskuste kohta tuleks teha kohe eraldi artikkel, sest nende tööpõhimõte ja mõjutused meie tervisele vajavad pikemaid selgitusi. Lühidalt võib aga öelda, et pikaajalised ja/või tugevad takistused tšakrate töös tekitavad füüsilisi ja emotsionaalseid terviseprobleeme.

 

PENDLI VALIMINE

Nagu iga energeetilise toimega eseme valimisel, lähtu sisetundest. Pendleid võid loomulikult valida ka mitu, kui soovid näiteks eriteemalistele küsimustele erinevaid pendleid (nt. suhteküsimustele roosa kvarts ja enesemõistmisküsimustele roheline aventuriin).

Harjuta tööd oma pendliga, esita talle testküsimusi ning õpi kuulama neid teadmisi, mis Sinu sees juba peidus on!


Koidukuma e-poe pendlivaliku leiad siit.


Hea lugeja, Koidukuma pere ootab rõõmuga Sinu kogemusi pendliga- milline/millised Sul on, kuidas nendega töötad, millised on olnud tulemused? 

Armastus

Armastus…tingimusteta!?

Armastus

Armastus on kõikvõimas ja kõik tahavad seda tunda. See on kui liikumapanev jõud, mis teeb kõik heaks. Me arvame ekslikult, et armastus algab siis, kui teine inimene tuleb meie ellu ja meile selle kingib. Armastus algab eelkõige iseendast. Kui oled ise rõõmus, õnnelik, tulvil häid emotsioone ja armastust, meelitad sama ka ligi. Negatiivsed tunded nagu viha, kibestumus, meeleheide jne saadavad sinust välja aga negatiivseid vibratsioone ja ära siis imesta, kui sul on raskusi kellegi (suurepärase) leidmisega enda kõrvale või need, keda leiad, sulle mingitpidi haiget teevad. 

Kui oled katki- tee end terveks. Tunned ennast väärtusetuna- hakka väärtust looma! Kui oled õnnetu- hakka õnnelikuks (jah, nii lihtne see ongi!). Õnn tõesti on meie endi kätes. Ära lükka vastutust oma heaolu eest teiste kaela!

Aga mis siis, kui leiame kellegi enda kõrvale ja alguses on nii-nii hea ja mõne aja pärast algavad probleemid, arusaamatused, vaidlused, konfliktid? Osad ütlevad, et kui tegemist on raske suhtega, siis on see vale suhe ning “õiges” peaks valitsema rahu ja harmoonia. Ma ei saa nõus olla- kui valitseb ainult õndsus ja üksmeelsus, kuidas saame areneda? Meie kaaslane peegeldab meile külgi, mis meile ei meeldi meis endis (aga mida me ei märka!). Hingesugulasi on erinevaid ja mõned on jutkui meie koopiad, teised peegeldajad.

Näiteks kunagi ärritusin ma tihti oma elukaaslase peale, sest ta uimerdas. Nüüd olen täheldanud ennastki uimerdamas ja hoopis tema on ärritunud! Järelikult peegeldame me mõlemad teineteisele oma külgi, sest meid mõlemaid ärritab, kui teine aeglaselt tegutseb. 

See on tore, kui me õpime neid asju nägema ja mõistma, kuigi olgem ausad- pindu teise silmas on lihtsam näha, kui palki oma silmade vahel. Olles teadlikult “kohal”, kui partner ärritab, siis mõelda- miks ta mind ärritab? Kuidas ma ise antud või analoogses situatsioonis olen käitunud või käituksin? Kas ta peegeldab mulle midagi, mida ma ise ka teen? Enesevaatlus on kaaluka tähtsuga ja aitab meil tegeleda oma halbade harjumuste ning isiksuseomadustega ning seeläbi muutuda ja areneda. Kui me neid asju aga ei näe, võime olla varsti olukorras, kus meil on kaaslase käitumisest nii villand, et soovime suhet lõpetada, nägemata ja tunnistamata meie omi nõrki külgi.

Aga kõik asjad, mis tunduvad ebameeldivad, ei peegelda ju meid ennast? Näiteks kui su kaaslane on alkoholimaias, aga sina seda ei tarbi ja ei salli? Ta veab sind ja teie peret alt, murrab lubadusi, on vägivaldne? Need ei pea kindlasti sind ennast peegeldama. Selline kaaslane võib olla pigem märk sellest, et sul on õppetund, mille pead läbima.

Näide: ühele naisele satuvad järjest mehed, kes on võimukad ja domineerivad ning keelavad-käsutavad teda oma tahtmise järgi. Kuid kas ikka “satuvad”? Pigem on asi selles, et naisele on antud õppetund end kehtestama hakata. Need mehed ongi õpetuseks, et tuleb tõsta pea ja ei tohi lasta end jalge alla trampida! Naise vabanduseks on aga, et “armastus on nii suur” ja parimal juhul kannatatakse hambad ristis ning halvimal juhul peetakse seda normaalseks (mis on selge tõe vältimine, pilvedes hõljumine, blokeerunud tšakra). Üks on kindel- selline ei ole terve armastus.

Ja need, kes arvavad, et armukadedus on armastuse märk- kahjuks te eksite. Jutt käib haiglasest armukadedusest, kus keelatakse teiste inimestega suhtlemine ja läbikäimine, kahtlustades petmisi ja intriige. Üldiselt teevad need inimesed ise neid asju, milles kahtlustavad oma partnerit. Tervislikus suhtes käib kumbki partner ka eraldi oma sõpradega kohtumas ning seeläbi on ka järgnev koosveedetud aeg magusam.

Terves armastuses tunnevad inimesed ennast vabana, väärtuslikuna, nende mõtted ja sõnad loevad ning valitseb usaldus. Aga kui sa end nii ei tunne, mida oled valmis selle muutmiseks tegema? Kas ootad, et inimene sinu kõrval muutuks või oled valmis muutma ennast?

Mina leian, et tingimusteta armastus ongi see, kui mõlemad partnerid kohtlevad teineteist viisil, mis laseb end äsja ülalmainitud sõnadega iseloomustades tunda. See on see, kui sa armastad inimest vaatamata neile asjadele, mis võivad sind häirida. See on see, kui sa armastad inimest sellisena nagu ta on, mitte sellisena nagu sa ta oma peas oled välja mõelnud. 

Meile teevad haiget ootused ja oma peas lavastatud stsenaariumid, kuidas teine inimene peaks olema ja käituma. Iga inimene on erinev ja meil kõigil on asjadest ka oma arusaamad.
Näide: kui temake arvab, et kallim peaks talle sünnipäeva puhul kalli ehte kinkima, siis tema võib hoopis arvata, et palju parem kingitus on maailmapilti avardav raamat. Temake on oma peas mananud ette juba pildi kaunist ehtest, mille ta rõõmuga vastu võtab. Ja oh, õudust, kui pakist ilmub välja hoopis raamat! Milline pettumus! Aga kes selles pettumuses süüdi on? Ikka temake ju, miks ta kujutab endale olukordi ette, mitte ei lase asjadel juhtuda omasoodu….? Meie partneril võivad olla oma kiindumuse näitamiseks hoopis teistsugused, omalaadi viisid, erinedes täielikult meie meelest “õigetest” väljendusviisidest.

Ja nii juhtub igasugustes olukordades, kus meie partner ei käitu nii nagu meie meelest käituma peaks. Mida vähem me ootame, seda rohkem me saame! Ja kui me üldse midagi ei saa (aga tahame!)- siis ei ole tegu tingimusteta armastusega meie poolt… ja nähtavasti ka teiselt poolt mitte.

Oma vaimsel teekonnal on minus nii paljud arusaamad muutunud. Minu suhtumine ebameeldivatesse inimestesse, rasketesse olukordadesse, probleemidesse, rahasse, armastusse…kui elad Universumi seaduste järgi, on järsku kõik palju loogilisem, lihtsamini võetav ja positiivsem. See, kuidas ma näen armastuse olemust täna, on kardinaalselt erinev paari aasta taguse mõtteviisiga. Sellele muutusele aitasid kaasa valusad kogemused, milles hiljem avastasin hindamatud õppetunnid; enda vaimsusega tegelemine, inimestele ja iseendale andestamine; oma harjumuste ja suhtumise muutmine ning kontakt loodusega- metsad, veekogud, kivid, kristallid.

Et lasta teisel end armastada- tuleb kõigepealt ise end armastada.
Selle asemel, et tahta muuta teist inimest- tuleb muuta ennast.
Kui on muutunud enda suhtumine, leiad rahu ja oled õnnelik. Aga kui oled suhtes ja ikka ei saa õnnelik olla- siis head aega!

 

Armastus

Need müstilised unenäopüüdjad! Koidukuma maagiamaailm

Need müstilised unenäopüüdjad!

Indiaanlaste juures olid väga levinud unenäopüüdjad, mida kasutati selleks, et püüda kinni kõik halvad unenäod ning et head uned jõuaksid magajani. Unenägude püüdja on “ära kodustatud” ka Eesti rahva poolt, kaunistades mitte ainult meie magamistube, vaid ka autosid, elutoa seinu, lapsevankreid, suvila katusealuseid jne. Mis seal imestada- unenäopüüdja on atraktiivne ning selle komponendid- suled ja ämblikuvõrgu imitatsioon- on looduslähedased, nii nagu haldja-/maa-/taarausku maarjamaalanegi. 

Kristallide puhastamine looduse väega- äikesega

Kindlasti on paljud lugejad kuulnud, et kristalle soovitatakse puhastada- aga mida täpsemalt mõeldakse selle all? Ei, juttu ei tule füüsilisest, tolmuharjaga tupsutamisest, seetõttu oleks paslik antud protseduurile veidi valgust heita 😉 Seekord mõtleme puhastamise all energeetilist “läikimalöömist”.

Kristalle võivad mõjutada tugevad negatiivsed olukorrad (suured tülid, rasked haigused), aga ka kasutamine tervendavatel eesmärkidel (holistiline teraapia). Sellised sündmused ja tegevused võivad viia kristallid oma loomulikust tasakaalust välja (muuta nende domineerivat võnkumiskiirust- DOR ehk dominant oscillary rate). Et taastada nende õige vibratsioon ning eemaldada vanad programmid (nt kui on palutud kristallil küllust või armastust ligi tõmmata), tuleb nad puhastada ja taashäälestada.

Ühtlasi tasub kristallid ära puhastada kui toome nad esimest korda koju- me ju ei tea, mida on nad teekonnal meie ellu läbi elanud (va juhul, kui oleme nad ise loodusest korjanud). Järgnevalt peatume ühel särtsakal looduse “tööriistal”, millega saame neid puhastusrituaale läbi viia.

ÄIKE

See kirjatükk nägi esmakordselt ilmavalgust päeval, mil taevas toimus võimas valgusefektide mäng pikse näol. Meile Koidukumas väga äike meeldib, ta on niivõrd aukartustäratavalt kaunis. Aga veel meeldib äike kristallidele!

Äikese-muna • Koidukuma maagiamaailm
Thunder-egg ehk äikeselöögist tekkinud kristallgeood. Allikas: geologypage.com

Miks kristallidele äike meeldib? Äike on selline huvitav loodusnähtus, mis ühendab endas valju heli (akustiline energia) ning elektrilaengu. Niisiis on see üks vägev kombo, mida nutikalt ära kasutada kuna üks kristallide puhastusviise on kõrge heli ja ise on nad elektromagneetilised võnkujad!

Kui äikest lööb pikalt ja korralikult, võib oma kivid aknalauale või võimaluse korral õue panna. Elektrilised äikeselöögid süvapuhastavad kristalle ning võimendavad jõuliselt nende laengut. Sa võid märgata ka, et igale kristallile siiski ei meeldigi äikesetorm, kuid seda saad juba ise mänglevalt välja selgitada. Kui asetad nad äikesevihma kätte ning kristallide hulgas on neid, kes vett ei talu, tuleks nad puhastamise protseduuri ajaks katta kile, vihmavarju või muud tüüpi katusega. NB! Hoolitse ka enda ohutuse eest ning ära askelda oma kristallidega lagedal alal või puu all!

 

KUIDAS ÄIKE TEKIB?

Selleks peab olemas olema külm ja soe õhk. Kui need kohtuvad, tõuseb soe õhk kõrgemale ja tekivad äikesetormi pilved. Külm õhk sisaldab jääkristalle ning soe õhk veepiiskasid. Tormi ajal põrkuvad need õhus kokku ja lahku ning selline hõõrdumine tekitab pilvedes staatilise elektri laengu.

Neil pilvedel on “pluss” ja “miinus” pooled, justnagu patareidel. Pluss ehk positiivne laeng asub pilve ülaosas ning miinus ehk negatiivne laeng pilve alaosas. Kui negatiivne laeng muutub piisavalt tugevaks, vallandab pilv energia, mis liigub läbi õhu.

: http://www.web-feats.com/chasing/books.htm
Põhilöögi variandid. Allikas: http://www.web-feats.com/chasing/books.htm

See vabastatud energia suundub kohta, kus on vastupidine ehk positiivne laeng. Seda väljalastud välkuvat energia lööki nimetatakse põhilöögiks, mis võib liikuda eri suundades (vaata pilti). Miks välgulöögid just siksakikujulised on, keegi selgitada ei oska. Põhilöök viskub tagasi üles pilve ning nõnda tekib äikese sähvatus. See omakorda kuumutab õhku ning selle kiire levik tekitab heli mida me teame kõuna (allikas: www.nasa.gov).

 

 

 

 

Kui kristallid kasvavad oma loomulikus keskkonnas ehk looduses, puhastabki neid loodus ise. Mõned neist saavad olla päikese- ja kuuvalguse käes, teised elavad maapõue energias. Kui me toome mineraalid oma elukeskkonnast välja ning nad saavad mõjutatud tugevatest negatiivsena tajutavatest sündmustest, võib nende loomulik võnkesagedus rivist välja lüüa. Sestap on nüüd meie kohustus nende eest hoolt kanda, kui oleme nad juba oma ellu toonud. Olles teadlikud kristallidest kui energiavõrega mineraalidest (loe ka kirjutist “Kristallid, kivid, mineraalid- mis on mis?”), on kerge mõista, kuidas äikesega neid puhastada saab- ka teaduslikult!

 

 

Kirjatükki aitasid koostada:

“Vibrational Medicine”, Dr. Richard Gerber;
“Kristallipiibel”, Judy Hall;
sertifitseeritud kristalliterapeudi kursus, Hibiscus Moon Crystal Academy;
http://www.thatcrystalsite.com/5-free-ways-cleanse-crystals-2/

 


Hea lugeja, kas Sina oled proovinud oma kristalle äikese käes laadida? Millised on olnud tulemused? Ootame rõõmuga tagasisidet! 😊

Kaitsvad sümbolid amulettidel, nende tähendused ja mõju / Koidukuma

Kaitsvad sümbolid amulettidel: Hamsa & Nazar

KAITSVAD SÜMBOLID AMULETTIDEL

Amulette on kantud juba aastatuhandeid ning seda eelkõige kaitseks kurja ja negatiivsuse eest, kuid ka tugevuse andmiseks. Nad olnud populaarsed kõigis kultuurides. Väga levinud sümbolid on Hamsa käsi (tuntud ka kui Fatima käsi) ja Nazari silm (Türgi silm) ning nendele siin postituses ka keskendume.

 


HAMSA KÄSI EHK FATIMA KÄSI

 

Kaitsvad amuletid ja sümbolid/ hamsa käsi
Hamsa käsi

Hamsa käsi on läbi ajaloo olnud kaitsesümbol “kurja silma” needuse eest. See needus usutakse toimivat kui keegi kannab Sinu peale vimma, on kade või soovib halba ehk neab Sind. Kuigi sõna “needus” tundub liigmüstiline, siis halva energiaga inimesed võivad Sinu käekäiku tõepoolest mõjutada, kui Su enda energia ei ole piisavalt tugev või oled väga vastuvõtlik. Hamsa lahtise käe sümbol aitab Sind kaitsta selle eest.

Hamsa kätt on peamiselt kasutatud ehtena ning seinale riputatuna. Lisaks kaitsele sümboliseerib Hamsa käsi õnnistust, võimu ja tugevust. Hamsa käe kaitsest ja toest osa saamiseks on aga mitmeid teisigi võimalusi:

 •  Kanna ehtena (kaelas, käe ümber, kõrvarõngastena);
 • Võtmehoidjana võtmete, aga ka koti küljes;
 • Riputa koduukse kohale ja/või autosse;
 • Imiku hälli või käru kohale.

Valiku Hamsa käega tooteid leiad siit.

 

Hamsa käe väele on väga sarnane teinegi sümbol- järgnevalt kirjeldatud Nazari silm ning tihtilugu on need kaks ehetes ja aksessuaarides ka ühendatud.

 


NAZARI SILM

 

Nazari-puu, Cappadocia org Türgis

Valiku Nazari silmadega tooteid leiad meie e-poest siin.

Käevõru kaitsva silma ja Hamsa käega
Käevõru kaitsva silma ja Hamsa käega

 


KOGEMUS OMAST KÄEST

Just Nazari kaitsva silmaga jutustan ka enda loo: nimelt oli mul autos elevandi kujukeste ning Nazari kaitsva silmaga kett. Kuna seda ei olnud kuskile riputada, asetasin ta lihtsalt käigukangi ümber, mis sinna ka jäi ja minuga ringi sõitis. Ühel päeval ketti kätte võttes avastasin aga, et see oli mitmeks tükiks purunenud! Kuidas? Ta ju lihtsalt lebas seal, käigukangi ümber…? Metall võib küll aja jooksul mureneda, aga arvestades selle asendit ja teisi faktoreid, ei saanud see nii juhtuda.  

 

Nazari silmaga kett • Koidukuma maagiamaailm

Kett oli mind aga kaitsnud ja seetõttu oligi purunenud, võttes halva enda peale. Tänasin amuletti tehtud töö eest ja paigaldasin autosse uue. Tänava- ja teedeliiklus on kahtlemata üks ohtlikemaid, kus toimub palju õnnetusi. Alati ei aita see kui ise ollakse tähelepanelik ja reegleid järgiv, löök võib tulla ka tagantpoolt või külje pealt.

Loomulikult ei saa panna kogu vastutust amulettide ja sümbolite peale, vaid tuleb ise silmad lahti hoida (ka kuklas) ja see kehtib kõikide liiklusvahendite kasutamise puhul, kaasa arvatud kondimootori!

 

Spetsiaalselt autosse loodud kristallikomplekti leiad siit.

 


TURVATUNDE KÜSIMUS
Hamsa käsi võtmehoidjana koti küljes • Koidukuma maagiamaailm
Hamsa käsi võtmehoidjana koti küljes