Rituaal kodu ja iseenda väe taastamiseks.

Ümber on saanud kõige pimedam aeg aastas. Koos kevadega vulisevad veed, siristavad linnud ja päike soojendab aina rohkem. Kui loodus annab meile omasoodu märku, kuidas kevad saabub, siis kalendri järgi on kevad kohal! Usutakse, et iga aastaaeg kannab endas kindlat energiat, mis on just sellele ajale iseloomulik. Kevad sümboliseerib kasvu, valgust, soojust, uusi ideid ja värskeid suundi. Kas mäletad oma uusaasta lubadusi? On aeg need üle vaadata, aga võib-olla hoopis uued luua. Soovitan sul võtta endale aega ja viia läbi üks puhastav ning värskendav rituaal. 

„Symbols are the language of the soul,

and ritual speaks that language fluently“

1.Korrasta oma ümbrus ja sisemus. Tõsta mööbel ringi, vaheta esemete asukohti, sorteeri  – õpi lahti laskma ebavajalikust. Mõnikord on tarvis ka eemalduda inimestest, olukordadest  või  millestki muust, mille aeg on ümber. 

Leia uus omanik või viska ära ese, mille kohta mõtled: “…, aga äkki..”, ka siis kui see ese tekitab sinus negatiivseid tundeid, aga võimalik, et jääd hoopis neutraalseks  – ära kogu asju, mille tähendus sinus ühtegi keharakku ei liiguta! 

2. Kui oled kodus füüsilised muutused läbi viinud, siis on aeg võtta ette puhastusrituaal. Kasuta selleks mõnda meelepärast viirukit (salvei, palo santo vms) ja sulge.  

Salvei ja sulg

Sulg sümboliseerib vabadust ja liikumist. Ava aknad, et toimuks õhuvahetus ning viirukisuitsuga käi läbi kõik oma kodu ruumid ja sule abiga suuna suits kõikidesse nurkadesse, et parandada kodu energeetikat. Protsessi käigus võib viiruk (eriti just palo santo ning salvei) suitsemise lõpetada, süüta ta uuesti ning jätka puhastamist.

Kui oled lõpetanud, siis aseta viiruk kuumakindlale alusele, lastes tal vaikselt kustuda. Kui tunned, et meeleolu on hea ja tahaksid teha muutusi ka enda sees, siis jätka järgmise tegevusega..

3. Vali ka üks meeldiv hetk oma päevas ja süüta küünal. Mõtiskle selle üle, mida sooviksid oma ellu, millest sooviksid vabaneda, kellena tahaksid ennast näha. Lase oma meeled valla ja võta ette paber ning kirjutusvahend. Kirjuta üles kõik, mis su meeltesse tungib, võib-olla hargneb sealt lahti hoopis midagi muud.. avasta ennast!

Loe häälega oma kirjutis iseendale. Sule silmad ning visualiseeri, mida just ette lugesid. Võid süveneda ka näiteks ühte konkreetsesse neist ja kujutleda, et ta on saavutatud. Siin ja praegu. Püüa kinni iga lõhn, pilt, emotsioon, mida koged. Ole nii hetkes kui võimalik ja täpselt nii, kuidas suudad. See võib olla ka väga viivuks või korraks, aga oma unistuste visualiseerimine on proovimist väärt!  Jäta meelde, milline see tunne on ning ava oma silmad. 

4. Kui sul on poolvääriskive või plaanid neid omale soetada, siis tee endale oma küllusenurk. Unistuste kiri aseta küllusenurka. Feng shui järgi asub selline nurk kodu ida- ja lõunakaare vahel asuvas kagunurgas. Küllusenurk on paik, mis sümboliseerib õnne, rahulolu, rikkust ja edu. Täida küllusenurk (või ka karp) endale meeldivate kividega, aga ka teiste õnne toovate sümbolitega või esemetega: kaneelikoor, elevandi kujuke, kristallist puu, ahvileivapuu (taim) jms. Püüa oma küllusenurka leida võimalikult puhas ja läbipaistev mäekristall, sest tema annab su soovide täitumisele jõudu juurde.

Oma mõtetega kontakti saamiseks aitab ka, kui alustad selliste lihtsate sõnadega: „Ma soovin / unistan, et…“. Silmad kinni visualiseerides aga „Ma usun…“.

Loe ka Helene postitust, miks me vajame looduses viibimist: https://koidukuma.ee/blog-post/miks-on-oluline-viibida-looduses/

ja põhjalikku ülevaadet koduse suurpuhastuse teemal: https://koidukuma.ee/blog-post/kevadise-energeetilise-suurpuhastuse-labiviimiseks/

Luba oma ellu maagiat! 🙂

Need müstilised unenäopüüdjad! Koidukuma maagiamaailm

Need müstilised unenäopüüdjad!

Indiaanlaste juures olid väga levinud unenäopüüdjad, mida kasutati selleks, et püüda kinni kõik halvad unenäod ning et head uned jõuaksid magajani. Unenägude püüdja on “ära kodustatud” ka Eesti rahva poolt, kaunistades mitte ainult meie magamistube, vaid ka autosid, elutoa seinu, lapsevankreid, suvila katusealuseid jne. Mis seal imestada- unenäopüüdja on atraktiivne ning selle komponendid- suled ja ämblikuvõrgu imitatsioon- on looduslähedased, nii nagu haldja-/maa-/taarausku maarjamaalanegi. 

Kaitsvad sümbolid amulettidel, nende tähendused ja mõju / Koidukuma

Kaitsvad sümbolid amulettidel: Hamsa & Nazar

KAITSVAD SÜMBOLID AMULETTIDEL

Amulette on kantud juba aastatuhandeid ning seda eelkõige kaitseks kurja ja negatiivsuse eest, kuid ka tugevuse andmiseks. Nad olnud populaarsed kõigis kultuurides. Väga levinud sümbolid on Hamsa käsi (tuntud ka kui Fatima käsi) ja Nazari silm (Türgi silm) ning nendele siin postituses ka keskendume.

 


HAMSA KÄSI EHK FATIMA KÄSI

 

Kaitsvad amuletid ja sümbolid/ hamsa käsi
Hamsa käsi

Hamsa käsi on läbi ajaloo olnud kaitsesümbol “kurja silma” needuse eest. See needus usutakse toimivat kui keegi kannab Sinu peale vimma, on kade või soovib halba ehk neab Sind. Kuigi sõna “needus” tundub liigmüstiline, siis halva energiaga inimesed võivad Sinu käekäiku tõepoolest mõjutada, kui Su enda energia ei ole piisavalt tugev või oled väga vastuvõtlik. Hamsa lahtise käe sümbol aitab Sind kaitsta selle eest.

Hamsa kätt on peamiselt kasutatud ehtena ning seinale riputatuna. Lisaks kaitsele sümboliseerib Hamsa käsi õnnistust, võimu ja tugevust. Hamsa käe kaitsest ja toest osa saamiseks on aga mitmeid teisigi võimalusi:

  •  Kanna ehtena (kaelas, käe ümber, kõrvarõngastena);
  • Võtmehoidjana võtmete, aga ka koti küljes;
  • Riputa koduukse kohale ja/või autosse;
  • Imiku hälli või käru kohale.

Valiku Hamsa käega tooteid leiad siit.

 

Hamsa käe väele on väga sarnane teinegi sümbol- järgnevalt kirjeldatud Nazari silm ning tihtilugu on need kaks ehetes ja aksessuaarides ka ühendatud.

 


NAZARI SILM

 

Nazari-puu, Cappadocia org Türgis

Valiku Nazari silmadega tooteid leiad meie e-poest siin.

Käevõru kaitsva silma ja Hamsa käega
Käevõru kaitsva silma ja Hamsa käega

 


KOGEMUS OMAST KÄEST

Just Nazari kaitsva silmaga jutustan ka enda loo: nimelt oli mul autos elevandi kujukeste ning Nazari kaitsva silmaga kett. Kuna seda ei olnud kuskile riputada, asetasin ta lihtsalt käigukangi ümber, mis sinna ka jäi ja minuga ringi sõitis. Ühel päeval ketti kätte võttes avastasin aga, et see oli mitmeks tükiks purunenud! Kuidas? Ta ju lihtsalt lebas seal, käigukangi ümber…? Metall võib küll aja jooksul mureneda, aga arvestades selle asendit ja teisi faktoreid, ei saanud see nii juhtuda.  

 

Nazari silmaga kett • Koidukuma maagiamaailm

Kett oli mind aga kaitsnud ja seetõttu oligi purunenud, võttes halva enda peale. Tänasin amuletti tehtud töö eest ja paigaldasin autosse uue. Tänava- ja teedeliiklus on kahtlemata üks ohtlikemaid, kus toimub palju õnnetusi. Alati ei aita see kui ise ollakse tähelepanelik ja reegleid järgiv, löök võib tulla ka tagantpoolt või külje pealt.

Loomulikult ei saa panna kogu vastutust amulettide ja sümbolite peale, vaid tuleb ise silmad lahti hoida (ka kuklas) ja see kehtib kõikide liiklusvahendite kasutamise puhul, kaasa arvatud kondimootori!

 

Spetsiaalselt autosse loodud kristallikomplekti leiad siit.

 


TURVATUNDE KÜSIMUS
Hamsa käsi võtmehoidjana koti küljes • Koidukuma maagiamaailm
Hamsa käsi võtmehoidjana koti küljes